سومین جلسه دفاع حمید نوری: من دستورات رئیس‌ام را اجرا کردم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حمید_نوری که زندانیان جان به در برده از اعدام او را به نام حمید عباسی می‌شناسند مدعی شد که او تنها یک کارمند بوده و دستورات رئیسش را اجرا می‌کرده است. او همچنین مدعی شد در زندان گوهردشت (رجایی‌شهر) یک حمید عباسی دیگر حضور داشته است. اخبار_ایران

چهل و ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات حمید نوری امروز جمعه ۵ آبان‌ماه ۱۴۰۰ در استکهلم سوئد برگزار شد. این جلسه سومین جلسه از دفاعیات این مقام سابق قوه قضاییه و متهم به مشارکت در شکنجه، رفتار غیرانسانی و اعدام اعضا و هواداران زندانی سازمان مجاهدین خلق ایران و احزاب سیاسی چپ در جریان اعدام های تابستان ۱۳۶۷ در زندان گوهردشت است.

در این نامه همچنین در مورد زندانیان مراکز استان‌ها نیز آمده «رای اکثریت آقایان قاضی شرع، دادستان انقلاب و یا دادیار و نماینده وزارت اطلاعات » است. این متهم البته تایید کرد که خود نیز در زمان مصاحبه با زندانیان حضور داشته اما « دستورات رییس را اجرا می‌کرده» چنان‌که مسائل مربوط به مرخصی و ملاقات و بقیه کارهای مربوط به زندانیان را هم با دستور رئیسش انجام می‌داده است.

حمید نوری پس از نمایش تصویر ماهواره‌ای زندان رجایی‌شهر محل استقرار دادیاری این زندان را در دادگاه نشان داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

الرئیسی رئیس اینترپل شد؛ فعالان می‌گویند او موارد نقض حقوق بشر در امارات را نادیده گرفتسازمان پلیس جهانی، اینترپل، روز پنجشنبه احمد ناصر الرئیسی، بازرس کل امارات متحده عربی را به عنوان رئیس جدید خود معرفی کرد. به گزارش رویترز، این انتخاب علیرغم اتهامات گروه‌های حقوق بشری به الرئیسی صورت گرفت که می‌گویند او در مورد اتهامات شکنجه زندانیان در امارات اقدامی نکرده است. اگرچه ریاست...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سومین جلسه دفاعیات حمید نوری؛ «مصاحبه‌های اوین تفریح بود»چهل‌وپنجمین جلسه دادگاه دفاعیات حمید نوری، دادیار پیشین زندان گوهردشت کرج و از متهمان اعدام‌های دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در ایران، جمعه، 26 نوامبر، در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دومین جلسه دفاعیات حمید نوری در دادگاه جرایم جنگی سوئدچهل‌وچهارمین جلسه دادگاه دفاعیات حمید نوری، دادیار پیشین زندان گوهردشت کرج و از متهمان اعدام‌های دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در ایران، امروز پنج‌شنبه 25
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حزب‌الله لبنان اقدام استرالیا را در قرار دادن این گروه در فهرست گروه‌های تروریستی محکوم کردجنبش حزب‌ الله لبنان امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر با انتشار بیانیه‌ای اقدام استرالیا را در قرار دادن کلیت این گروه در فهرست «سازمان‌های تروریستی» محکوم کرد. چرا فرانسه آلمان بریتانیا سازمان حزب الله و سپاه پاسداران تروریست و بیت خامنه ای را در لیست سیاه همچنان قرار نداده اند ! چرا ب هزاران نفر از فرزندان و عوامل شیعه اَقامت و امکانات داده اند ! آیا فرانسه آلمان بریتانیا از تاریخ عبرت نگرفته اند ک با اسرائیل شَفاف نمیباشند🤔 فرانسه همان دولتی است ک از آخوند جنایتکار خمینی و خلخالی تروریست و امثال آن تروریست ها حَمایت کرد و ب فرزندان حکومتی ها اَقامت داد. همان کشوری ک عاشق برجام ننگین است بخاطر منافع توتال و پژو. برجام ناقص نزد اسرائیل مُرده است.یا با اسرائیل یا باج ب رژیم یاغی و عواقب آن👎🏻 پس میخواستی تشکر کنه؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا اعدام آرمان عبدالعالی را محکوم کردنداعدام آرمان عبدالعالی که متهم بود در ۱۷ سالگی دوست دختر خود را کشته است، با اعتراض‌های نهادهای بین‌المللی و همچنین کشورهای مختلف جهان همراه شد. این وسط حق ان دختر مظلوم و مادر و پدرش که هشت سال دنبال جنازه دخترشان بودند ،بلکه بتوانند سر قبرش گریه کنند چی میشود؟گور بابای سازمان ملل و اتحادیه اروپا و تمام انهایی که ادعای روشنفکری دارند اونا گه خوردن در کل. عمه ی منه تو اتحادیه اروپا که گله گله پناهجو رو غرق می‌کنه یا می‌ذاره تو جنگل یخ بزنن و بمیرن. شماها دیگه خفه شین. کدام سازمان قطعه قطعه شدن دوست دخترش را محکوم کرد .
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر انرژی ایالات متحده از شرکت‌های نفتی آمریکا خواست عرضه نفت را افزایش دهندجنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده، روز سه شنبه از شرکت‌های نفتی آمریکا خواست عرضه نفت خود را افزایش دهند. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، پیشتر با هدف کاهش قیمت بنزین برای مصرف‌کنندگان در کشور با شروع فصل تعطیلات آخر سال دستور استفاده از ذخایر استراتژیک بنزین را صادر کرده بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »