سومین روز نبرد نیروهای کُرد و داعش در سوریه؛ ۷۰ نفر کشته شدند

02/11/1400 06:57 ب.ظ

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید نبرد میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) و داعش صبح شنبه برای سومین روز متوالی ادامه یافت. به گفته این سازمان دور اخیر درگیری‌ها تاکنون دست‌کم ۷۰ کشته بر جای گذاشته است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید نبرد میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) و داعش صبح شنبه برای سومین روز متوالی ادامه یافت. به گفته این سازمان دور اخیر درگیری‌ها تاکنون دست‌کم ۷۰ کشته بر جای گذاشته است. دیده‌بان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است و با شبکه‌ای گسترده‌ از منابع محلی ارتباط دارد می‌گوید در درگیری‌های اخیر دست‌کم ۲۸ شبه‌نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه، ۵ غیرنظامی و ۴۵ جنگجوی داعش کشته شده اند.

زندان غویران یکی از بزرگ‌ترین بازداشت‌گاه‌های محل نگهداری اسرای داعش به شمار می‌رود. گزارش می‌شود حدود ۳۵۰۰ عضو این سازمان تروریستی و از جمله شماری از رهبران گروه در این زندان به سر می‌برند. نیروهای داعش پس از حمله به یک زندان بزرگ در سوریه چندین زندانی را آزاد کردند

رامی عبدالرحمان، مدیر سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید نیروهای کرد با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش این زندان را محاصره و صدها نفر از اعضای داعش را بازداشت کرده اند. با این حال و به گفته همین منبع، ده‌ها نفر توانسته اند از زندان بگریزند. headtopics.com

چه‌ جای نفرین شده ای هست این‌ خاورمیانه تباه … چه ارزون و مفت مرگ … !؟

برافروختن شمع جهت شادی و آرامش روح جانباختگان

Kh fvn

نیروهای دموکراتیک سوریه با تائید خبر ادامه درگیری‌ها در روز شنبه اعلام کرد نبردهای این روز در منطقه شمالی غویران متمرکز بود و در جریان حمله به مهاجمان چند تن از اعضای داعش کشته شدند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

خدالعنت‌کنه داعشو

روز تاریخی فوتبال زنان ایران؛ تساوی ایران در مقابل هند - BBC News فارسیتیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین بازی خود در مقابل هند در چارچوب رقابت‌های فوتبال قهرمانی زنان آسیا به نتیجه مساوی بدون گل دست یافت، به این ترتیب ایران توانست اولین امتیاز را در این رقابت‌ها به دست آورد.

دایره‌ای که هر روز تنگ‌تر می‌شود؛ چرا محمد فاضلی اخراج شد؟

5 دستور مهم رئیس جمهور برای سیل‌زدگان کرمانی/ تا 10 روز آینده لوازم خانه و احشام مردم تامین می‌شود/ در کنار مردم خواهیم بود- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim۵ دستور مهم رئیس جمهور برای سیل‌زدگان کرمانی ظرف ۱۰ روز آینده همه لوازم منزل آنهایی که لوازم خانه آنها از دست رفته تهیه شود؛ در کنار مردم خواهیم بود آنهایی که احشام آنها از دست رفته و تلف شده نیز در حال بررسی و تهیه آمار است سیل آیت.... رییس اف....

انفجار در هرات؛ دست‌کم ۱۶ نفر کشته و زخمی شدندهنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است خودشون رو هم منفجر میکنن مسلمونا.😂😂🤣🤣 درودها دوستان فردا یکشنبه 23.1.2022 مسیح بر کیمیاگر 20.6.1443 گابریل خبررسان بر ازدواج 3.11.1400 سلطان بانو بر عدالت

11 نیروی ارتش عراق توسط «داعش» کشته شدندخبرنگار «العربیه» گزارش داد که 11 سرباز ارتش عراق جمعه 21 ژانویه در حمله «داعش» به شمال استان دیالی کشته شدند.بنا به این گزارش، ارتش عراق در پی حمله داعش،

حمله هوایی ائتلاف عربی به زندانی در شمال یمن ده‌ها کشته به جا گذاشتگزارش‌ها حاکی از آن است که در حمله هوایی ائتلاف عربی به‌رهبری عربستان سعودی به زندانی در شمال یمن ده‌ها نفر کشته شده‌اند.

درگیری‌ها نیمه‌شب پنجشنبه و با حمله مهاجمان داعش به زندان غویران در استان حسکه واقع در شمال‌شرق سوریه آغاز شد. در آن زمان اخباری مبنی بر فرار صدها اسیر داعش از این زندان منتشر شد. با این حال نیروهای دموکراتیک سوریه این خبر را تکذیب کردند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است و با شبکه‌ای گسترده‌ از منابع محلی ارتباط دارد می‌گوید در درگیری‌های اخیر دست‌کم ۲۸ شبه‌نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه، ۵ غیرنظامی و ۴۵ جنگجوی داعش کشته شده اند.

زندان غویران یکی از بزرگ‌ترین بازداشت‌گاه‌های محل نگهداری اسرای داعش به شمار می‌رود. گزارش می‌شود حدود ۳۵۰۰ عضو این سازمان تروریستی و از جمله شماری از رهبران گروه در این زندان به سر می‌برند.

نیروهای داعش پس از حمله به یک زندان بزرگ در سوریه چندین زندانی را آزاد کردند

رامی عبدالرحمان، مدیر سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید نیروهای کرد با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش این زندان را محاصره و صدها نفر از اعضای داعش را بازداشت کرده اند. با این حال و به گفته همین منبع، ده‌ها نفر توانسته اند از زندان بگریزند.

نیروهای دموکراتیک سوریه با تائید خبر ادامه درگیری‌ها در روز شنبه اعلام کرد نبردهای این روز در منطقه شمالی غویران متمرکز بود و در جریان حمله به مهاجمان چند تن از اعضای داعش کشته شدند.

داعش که در سال ۲۰۱۹ آخرین مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه را از دست داد، در هفته‌های اخیر به حملاتش در زادگاه خود افزوده است. در سه سال گذشته عمده فعالیت‌های این سازمان اسلام‌گرای افراطی جهانی از خاورمیانه به آفریقا منتقل شده بود.

نیکلاس هِراس، کارشناس اتاق فکر انستیتو نیولاینز واشنگتن به خبرگزاری فرانسه می‌گوید داعش برای گسترش فعالیت‌های خود و خروج از لاک دفاعی به نفرات بیشتری احتیاج دارد و به همین دلیل، زندان و آزادی اسرا، یک هدف مناسب برای اعضای این گروه به شمار می‌رود.