سومین حمله به کاروان نظامیان خارجی در عراق طی روز یکشنبه

06/10/1400 12:40 ق.ظ

یک منبع آگاه به روزنامه شفق عراق گفته است سومین حمله انفجاری به کاروان نیروهای خارجی در منطقه شمال بغداد اتفاق افتاد، اما خسارت جانی در پی نداشت.

یک منبع آگاه به روزنامه شفق عراق گفته است سومین حمله انفجاری به کاروان نیروهای خارجی در منطقه شمال بغداد اتفاق افتاد، اما خسارت جانی در پی نداشت. صبح‌ روز یکشنبه نیز دو حمله مشابه دیگر به کاروان نظامیان خارجی در استان‌های بابل و انبار عراق اتفاق افتاده بود. روزنامه شفق می‌نویسد، ناظران بر این عقیده هستند که نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت ایران پشت این حملات هستند.

حمله به نیروهای خارجی در آستانه دومین سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروهای قدس سپاه پاسداران در بغداد با پهپادهای آمریکایی در ۱۳ دی‌ماه ۹۸ انجام شده است. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است، اما نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در عراق متهمند که به پایگاه‌های میزبان نیروهای آمریکایی یا منطقه سبز عراق را که سفارتخانه‌های خارجی در آن قرار دارد، چندین بار هدف حمله موشکی قرار داده‌اند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

سیاست طالبانی خامنه ای منقالی مثل افغانستان جواب داد 😎

ده‌ها حمله اسرائیل در سه سال‌ گذشته به مواضع حزب‌الله در سوریه | DW | 26.12.2021به گفته یک مقام ارشد امنیتی اسرائیل ارتش این کشور در سه سال گذشته بارها مواضع حزب‌الله در سوریه را هدف قرار داده است. حزب‌الله تاکنون واکنشی نشان نداده، اما احتمال می‌رود دست به اقدامی تلافی‌جویانه بزند. بزودی موشک باران را خواهند دید ! ازاين خالى بنديهازياد شنيديم كه رژيم صهيونيستى چنين و چنان كرده،ولى مردم عاقل ميدونن كه دروغه. جرات شوندارن.ميدونن كه يه دونه بزنن ده تاميخورن.چندى پيش يه غلطى كردن،سيد حسن يه تَشَر زد؛ تاسه كيلومترازمرزبا جنوب لبنان رفتن داخل فلسطين اشغالى،از ترس حزب الله.صهيونيستهاخيلى ترسواند نترسین نترسین ما همه با هم هستیم ahmad_golestan بیشتر شعارهای معروف ایران را من ساخته ام نترسین نترسین ما همه با هم هستیم من سیاسی نیستم من نویسنده هستم من مخترع زبان شیرین برره هستم درود بر امام خامنه ای..

دو دختر نوجوان در روستایی در سیستان و بلوچستان «به دلایل ناموسی» به قتل رسیدنددو دختر در روستایی در سیستان و بلوچستان «به دلایل ناموسی» و با شلیک گلوله به دست اعضای خانواده خود کشته شدند.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشدار به دو گروه سنی در مورد ابتلا به اُمیکرونوزارت بهداشت ایران روز شنبه، چهارم دی، از جان باختن ۴۲ نفر دیگر بر اثر کرونا و شناسایی حدود هزار و ۲۰۰ بیمار جدید در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد. خوب که چی؟

دو حمله به کاروان نیروهای ائتلاف بین‌المللی در عراقدو بمب دست‌ساز در مسیر کاروان نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش در عراق منفجر شده است. - خبرگزاری آناتولی

حمله هوایی ائتلاف عربی به مواضع نظامی در صنعاحمله هوایی ائتلاف عربی به مواضع نظامی در صنعا ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی طی بیانیه‌ای اعلام کرد: جنگنده‌های این ائتلاف مواضع نظامی شبه‌نظامیان حوثی در صنعا پایتخت یمن را مجددا هدف قرار دادند.

سفارت آمریکا در ریاض حمله مرگبار حوثی‌ها به منطقه جازان سعودی را محکوم کردسفارت آمریکا در ریاض حمله موشکی مرگبار شب گذشته حوثی‌ها به منطقه جازان جنوب سعودی را به شدت محکوم کرد و خواستار توقف فوری این حملات شبه‌نظامیان شد. سفارت تاکید کرد که اين حملات جان شهروندان سعودی و 70 هزار آمریکایی مقيم در این کشور را به خطر می‌اندازد. تا وقتی آیت الله بایدن رئیس جمهور باشد ، ملاها در ایران کماکان موشک به پاپتی های یمن می‌فرستند و آنها هم بر سرِ شما خراب می‌کنند. پس زیادی حرف نزنید و این حرفها رو به آیت الله بایدن بزنید. چرا وقتی حضرت ترامپ( حفظه الله)سر کار بود از این غلطها نمیکردند؟فقط زر زدن بلدید. غلط کرد

این گزارش می‌گوید تنها یک خودرو شخصی متعلق به شهروند عراقی در این انفجار آسیب دید.

صبح‌ روز یکشنبه نیز دو حمله مشابه دیگر به کاروان نظامیان خارجی در استان‌های بابل و انبار عراق اتفاق افتاده بود.

روزنامه شفق می‌نویسد، ناظران بر این عقیده هستند که نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت ایران پشت این حملات هستند.

حمله به نیروهای خارجی در آستانه دومین سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروهای قدس سپاه پاسداران در بغداد با پهپادهای آمریکایی در ۱۳ دی‌ماه ۹۸ انجام شده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است، اما نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در عراق متهمند که به پایگاه‌های میزبان نیروهای آمریکایی یا منطقه سبز عراق را که سفارتخانه‌های خارجی در آن قرار دارد، چندین بار هدف حمله موشکی قرار داده‌اند.

دولت عراق دو هفته پیش از پایان ماموریت نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در کشور خبر داد، اما شماری از این نیروها برای آموزش نظامیان عراقی در کشور باقی خواهند ماند.انتخاب سردبیر