سومین روز اعتصاب سراسری ۲۰ هزار نفری کارگران صنعت نفت

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 85 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اعتصاب_سراسری کارگران نفت و گاز و پتروشیمی مناطق مختلف کشور امروز پنج‌شنبه وارد سومین روز خود شده است. تا این لحظه نزدیک به ۲۰هزار کارگر پروژه های خود را ترک کرده‌اند. اخبار_ایران بوشهر کارگران خوزستان معیشت_کارگران کارگران_روزمزد

بر اساس روایت فعالان کارگری و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، در ‌روز پنج‌شنبه‌ سوم تیرماه، کارگران نیروگاه سیکل‌ترکیبی ارومیه، شرکت بوتیا‌ فولاد کرمان، پروژه بیدبلند خلیج‌فارس در بهبهان،شرکت دی‌پلیمر در صنایع پتروشیمی‌ واقع در عسلویه، پروژه بیدبلند۲ ماهشهر، شرکت آبسان‌پالایش در پالایشگاه نفت اصفهان و‌ شرکت سازه‌فرافن قشم هم به سایر اعتصاب کنندگان پیوستند.

کارگران شرکت نفت فرم‌ تسویه‌ حساب برای قطع همکاری و اخراج کارگران، در بین آنها توزیع کرده‌اند. کارگران این پالایشگاه خواستار افزایش حقوق و برآورده شدن برخی دیگر از مطالبات خود بودندکارگران می‌گویند: «کارفرمای پالایشگاه تهران با این روش تلاش دارد تا کارگران را وادار به پایان اعتصاب نماید.»«مسعود بسحاق» نماینده کارگران پتروشیمی بندر امام روز ۲ تیرماه با دوختن دهان خود، به اخراج بی‌دلیل کارگران اعتراض کرد.

تلاش‌هایش برای جلوگیری از اخراج کارگران به جایی نرسیده بود،تلاش کرد با دوختن دهان خود، صدای فریاد کارگران اخراجی شود. او قصد داشت پس از این حرکت اعتراضی، اقدام خودسوزی نمایدکارگران پتروشیمی بندر امام، نسبت به تضییع حقوق‌ معترض بودند بجای رسیدگی به مشکلات آنها، مدیر عامل مجموعه دستور اخراج شان را صادر می کندبه گفته یکی از کارگران، مسعود بسحاق، برای پیگیری مطالبات کارگران به دفتر مدیرعامل مراجعه می‌کند.

کارگران شاغل در شرکتهای «کیهان پارس؛ در پالایشگاه اصفهان با پیمانکاری فریدون لیموچی»، «شرکت مبین صنعت شاغل در پتروپالایش آدیش»پتروشیمی دماوند»، «کارگران مخازن نفتی جاسک»، از روز چهارشنبه دوم تیرماه به اعتصاب کنندگان پیوستند. کارگران بخش‌های دیگر پالایشگاه اصفهان نیز اعلام کرده‌اند که در روزهای آتی دست از کار میکشند. با پیوستن کارگران مخازن نفتی جاسک این مرکز به طور کامل تعطیل شده است.

تا این لحظه گزارش تخلیه کامل محل کار توسط کارگران در مناطقی چون: نیروگاه بیدخون، جوشکاران و کادر دفتری شرکت مبین صنعت، هلدینگ نفت و گاز پتروشیمی دماوند، شرکت برق و ابزار دقیقسایت تمبک، کارگران پروژه‌ای پتروشیمی آپادانا، نیروگاه بوستانو شرکت اندیکا صنعت آسیا، شرکت تنش گستر مبین و حلقه صنعت در نیروگان سیکل ترکیبی بیدخون، شرکا، سازه جهان پارس کنسرسیوم به تائید فعالان کارگری در حوزه نفت و گاز رسیده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دومین روز اعتصاب سراسری کارگران نفت و گاز؛ ۴واحد تولیدی دیگر به اعتصاب پیوستند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مراسم سومین روز درگذشت طه محجوب برگزار شدمراسم یادبود و بزرگداشت طه محجوب، فرزند دبیرکل خانه کارگر در ساختمان مرکزی این تشکل کارگری برگزار شد. خداوند رحمتش کند ان شاء الله
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عکس روز: غرق در گلستان شناور | DW | 23.06.2021عکس روز: غرق در گلستان شناور این پروژه هنری ژاپنی 'گلستان شناور' نام دارد. در آثاری که در این پروژه ارائه شده‌اند، انسان و گل‌وگیاه در هم تنیده‌اند و باید به دقت به این آثار نگریست تا بتوان انسانی را که در این گلستان شناور'غرق' شده است، کشف کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دومین روز اعتصاب سراسری کارگران نفت و گاز؛ ۴واحد تولیدی دیگر به اعتصاب پیوستند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ادامه دامنه‌دار اعتصابات کارگران در سراسر ایراناعتصابات کارگری که از سه روز پیش و با اعتراض کارگران «موقت و پیمانی» صنعت نفت به شرایط کاری و دستمزدی آغاز شد با پیوستن کارگران دیگر بخش‌ها از سراسر ایران
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اعتصاب گسترده کارگران پیمانکاری و پروژه‌ای صنعت نفت ایران | DW | 22.06.2021بنابر گزارش‌ها، کارگرن پروژه‌ای و پیمانکاری در بسیاری از پالایشگاه‌های ایران دست به یک حرکت اعتراضی گسترده زده‌اند. از جمله مطالبات آنها حذف پیمانکاری و برابری در حقوق و دستمزدها است. AmirKhaleqi به اعتصابات_سراسری بپیوندید مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی نه_به_جمهوری_اسلامی به همان دلیلی که واکسن ۳ دلاری با ۹ دلار به دولت فروخته میشود این پیمانکاران که صد درصد سپاه وشرکتهای سپاهی هست در تمام پروژه ها نفوذ کرده اند وبعنوان واسطه سهمی از دولت گرفته و به شرکتهای کوچکتر واگذار میشود و البته سفرهای خارجی مختص سرداران سپاه بوده همراه نوشیدنی وماساژ و...
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »