سومین دوئل عارف و لاریجانی در سال آخر مجلس

31/02/1398 01:39:00 ب.ظ

محمدرضا عارف، نماینده تهران و رئیس فراکسیون امید، برای سومین بار به میدان رقابت با علی لاریجانی، رئیس 11 ساله مجلس، می‌رود.

🔹سومین دوئل عارف و لاریجانی در سال آخر مجلس محمدرضا عارف بار دیگر بر سر ریاست مجلس با علی لاریجانی رقابت خواهد کرد. این تصمیمی است که در جلسه صبح امروز، یکشنبه، شورای مرکزی فراکسیون_امید گرفته شد. ادامه این گزارش را اینجا_بخوانیم👇

محمدرضا عارف، نماینده تهران و رئیس فراکسیون امید، برای سومین بار به میدان رقابت با علی لاریجانی، رئیس 11 ساله مجلس، می‌رود.

محمدرضا عارف بار دیگر بر سر ریاست مجلس با علی لاریجانی رقابت خواهد کرد.به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نمایندگان امروز در جلسه نوبت صبح مجلس در جریان بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح یک فوریتی تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن با ماده ۴ این طرح با ۱۷۲ رأی موافق و ۴ رأی مخالف موافقت کردند.25 اردیبهشت 1398.سازمان می‌گوید برای تداوم پیشرفت‌های به دست آمده در مبارزه با فساد به راهبریدی درازمدت بر اساس دست‌آوردهای قبلی و تمرکز و تلاش دوامدار نیاز است.

این تصمیمی است که در جلسه صبح امروز، یکشنبه، شورای مرکزی فراکسیون امید گرفته شد.به گزارش اعتمادآنلاین ، رئیس فراکسیون امید مجلس پیش از این در اولین انتخابات هیات‌رئیسه مجلس به مصاف علی لاریجانی رفت.در این رقابت لاریجانی با 173 رای بر عارف با 103 رای پیروز شد.عارف اما ترجیح داد که در سال دوم انتخابات هیات‌رئیسه مجلس کاندیدا نشود و در همان سال فراکسیون ولایی‌ها نیز کاندیدایی معرفی نکردند.اما در سومین انتخابات هیات‌رئیسه مجلس دهم سه فراکسیون سیاسی مجلس، هر کدام کاندیدایی برای ریاست مجلس معرفی کردند: محمدرضا عارف، علی لاریجانی و حمیدرضا حاجی‌بابایی.دستاوردهای مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری نیز در اواخر سال ۲۰۱۸ کاهش اما در اوایل ۲۰۱۹ به گونه چشمگیری افزایش یافته است.

عارف در دور اول این انتخابات بالاترین رای را به خود اختصاص داد و نشان داد که می‌تواند رقیب قدرتمندی برای علی لاریجانی باشد.او در دور اول این انتخابات 114 رای کسب کرد، علی لاریجانی 101 رای و حمیدرضا حاجی‌بابایی 54 رای به دست آوردند.اما با کشیده شدن انتخابات به دور دوم، حاجی‌بابایی انصراف داد و در نهایت عارف توانست 123 رای کسب کند و علی لاریجانی با 147 رای پیروز شد و بار دیگر بر صندلی ریاست تکیه زد.از سوی دیگر فراکسیون مستقلین مجلس اعلام کرد که علی لاریجانی گزینه آنها برای ریاست مجلس است و حاضر به ائتلاف با فراکسیون‌هایی هستند که گزینه‌ای برای ریاست مجلس نداشته باشند، چرا که صندلی ریاست برای آنها خط قرمز است.فراکسیون ولایی هم قصد دارد حمیدرضا حاجی‌بابایی را به عنوان کاندیدای ریاست مجلس معرفی کند.

البته محمدجواد ابطحی اعلام کرده که اگر حاجی‌بابایی کاندیدا نشود، او کاندیدای ریاست مجلس خواهد شد و فراکسیون ولایی‌ها به او رای می‌دهند.میدان رقابت بر سر ریاست مجلس شورای اسلامی همانند سال گذشته است و باید منتظر ماند و دید که آیا فراکسیون ولایی‌ها در صورت کشیده شدن انتخابات به مرحله دوم، بار دیگر به نفع لاریجانی کنار می‌روند یا این بار به صورت واقعی رقابت خواهند کرد.گفتنی است انتخابات هیات‌رئیسه مجلس پنجم خردادماه برگزار می‌شود..

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

مجازات معاونت در اسیدپاشی تعیین شدنمایندگان مجلس امروز مجازات معاونت در اسیدپاشی را طی سه بند تعیین کردند.

حیات مجدد دریاچه هامونایرنا-زاهدان- تصاویر تالاب بین المللی هامون در سیستان و بلوچستان را نشان می دهد. هامون یکی از تالاب های مهم دنیا و بزرگترین دریاچه آب شیرین در سراسر فلات ایران محسوب می شود که با مساحتی حدود پنج هزار و 700 کیلومتر مربع و دامنه عمقی 1 تا 5 متر در زمان پرآبی در منطقه سیستان واقع در ناحیه کویری و بیابانی شرق کشور قرار دارد.در حال حاضر افزون بر 30 درصد ظرفیت این دریاچه آبگیری شده است و به گفته کارشناسان و مردم محلی عمر این آب کم است.افزایش شدت گرما، تبخیر بالای 4 متر در سال و شروع بادهای صدبیست روزه سیستان باعث تشدید در خشک شدن در دریاچه هامون می شود.*19*11*

سازمان ملل: فساد مانع اساسی صلح در افغانستان استدفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) در تازه‌ترین گزارشش می‌گوید که با آن در این کشور اصلاحاتی در زمینه‌های حقوقی و سیاست‌گذاری آمده، اما فساد هنوز مانع اساسی برای رسیدن به صلح و رفاه دایمی در افغانستان است. این سومین گزارش یوناما در مورد مبارزه با فساد در افغانستان است. کورە در جهان عامل اصلی فساد در افغانستان اسلام است فساد از فقر پدید می‌آید و فقر از جهل و نا آگاهی. افغانستان روی صلح و آرامش نخواهد دید تا وقتی که مردم نخواهند طریقه زندگی خود را تغییر دهند به همین صورت باید بیچارگی و بدبختی را تحمل کنند که یک کشور بر اساس ارزشهای مردمی ارزش پیدا میکند نه بر اساس چند تا سیاستمدار و هنر مذهبی.

هشدار در مورد سقف در حال ریزش بازار آهنگران تهرانرئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد وضعیت خطرناک سقف بازار آهنگران هشدار داد.

ایران و آمریکا نه در سطح سران، در سطح سیاستمداران ارشد گفت‌و‌گو می‌کنندCameliaFard نرمش سبوعانه CameliaFard ده تا دیگه هم مذاکره بشه باز همین گروه از اول نظام تا الان بودن برا مذاکره، ته همه مذاکره هاش هم یا نرمشه یا جام زهره یا شکسته .ریدم پس کله همه شون CameliaFard سیاست آمریکا در مورد ایران کاملا نتیجه بخش بود این سیاست عدم دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای بود و دوم تضعیف نیروی نظامی ایران که در این مرحله هم با ایجاد کسری بودجه در کشور نتیجه بخش خواهد بود .. به طور کلی سیاست مهار ایران ادامه دارد

اعتراض گسترده در اتریش در پی برملا شدن فساد رهبرانپس از آن که ویدئویی از معاون صدراعظم اتریش منتشر شد که او را در حال وعده دادن قراردادهای دولتی در ازای حمایت رسانه‌ای نشان می‌داد، هاینز کریستین اشتراخه ناچار به استعفا شده و سباستین کورتس، صدراعظم، درخواست انتخابات زودهنگام کرده است. دوره های آموزش تخصصی فساد و اختلاس در دولت ایران : 100 در صد تضمینی ، بدون زندان و مجازات ، قابلیت ارتقاء درجه ، عضویت رایگان در مجمع تشخیص مصلحت نظام ، امکان اخذ اقامت و افتتاح حساب در سراسر دنیا ، و.....

هشت ماه بازداشت در آمریکا؛ توماری در حمایت از محقق ایرانی منتشر شدگروهی از 'دانشگاهیان، محققان و دانشجویان' ایرانی با تهیه توماری اینترنتی از مقام‌های ارشد دولت ایران خواسته‌اند که برای آزادی مسعود سلیمانی، محقق و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس که از سال گذشته در آمریکا زندانی است تلاش کنند. آقای سلیمانی به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا بازداشت شده اما وکلای او از این اتهام ابراز تعجب کرده‌اند. ما که مدرسه میرفتیم طومار می‌نوشتیم. الان تومار. When BBC Persian advocates for an Iranian in US prison, it means their bosses and the Islamic Republic are benefiting from. مسعود سلیمانی رو همهٔ بر و بچه‌های تربیت مدرس خوب می‌شناسند ... یک «اطلاعاتیِ» کم‌حرف با ظاهری مهربان. خدا می‌دونه چندتا خانواده رو تا به حال به خاک سیاه نشونده.

موسویان: ایران پادزهر همه توطئه‌ها را فراهم کند/در مقطع فعلی جنگی در کار نیستدیپلمات پیشین کشورمان هدف اصلی محور بولتون ـ نتانیاهو را تغییر نظام ایران بدون جنگ دانست و گفت: جنجال‌های یکی دو هفته گذشته از جمله اعزام ناو آمریکایی بیش‌تر جنبه جنگ روانی دارد و تیم بولتون ـ نتانیاهو هم درمقطع فعلی، برنامه آغاز جنگ ندارند. درعین حال آن‌ها اجرای یک طرح دو مرحله‌ای درابعاد هشتگانه تا پایان دور اول ریاست جمهوری ترامپ را در دستور کار قرار داده‌اند. چی شد ، ایزی لایف بدیم خدمت تون 🤡🤡🤡🤡 چشم باز یا بسته غیب گفته!!! تنهایی به این نتیجه رسیده؟؟؟ امریکا نیروی نظامی نمیفرستد درس خوانده هاشو میفرسته TalebiAsal Warning of milanimohsen an Iranian historian to Mr. POTUS: Iran is one of the oldest civilizations/countries in the world. You can not 'officially destroy it'. Alexander/chingiz, & others tried, but they did not succeed. History has shown that Iran knows how to survive.

اعتراض نماینده دولت در شورای نظارت بر صداوسیما به تبلیغات پرتکرار تجاری در تلویزیون

انفجار در نزدیکی سفارت آمریکا در بغدادیک موشک کاتیوشا در منطقه سبز بغداد، در نزدیکی سفارت آمریکا، منفجر شد. ارتش عراق در بیانیه کوتاهی این حمله موشکی را تایید کرده است. پلیس نیز گفته است در جست‌وجو عوامل حمله و محل موشک‌انداز هستند. عوامل توی بیت رهبری نشستن بگردید شاید نخود سیاه پیدا کردید نفهمیدید از کجا خوردید 🤣🤣🤣 هرچی زوتر پیدا کن که ترامپ خبر نشه اگر نی باز

دشمن از طریق ابزار رسانه در صدد القای ناامیدی در بطن جامعه استوزیر دفاع گفت: دشمنان از طریق ابزار رسانه در فضای ارتباطات و عملیات روانی در صدد القاء حس ناامیدی و یاس به جامعه هستند و در این شرایط روابط عمومی‌ها در ایجاد امید و نشاط در آحاد جامعه و مردم از نقش موثر و بسزایی برخوردارند. روابط عمومی ها که مشغولن تازه امام جماعت ها هم مشغولن یادم اومد بسیج و سپاه و گشت ارشاد هم دارن کمک میکنن !!!!!!! وجدانی وقتی تریبون دستتون هست و حرف میزنید یه چیزی بگید که مردم باور کنن چون دارین برای همین مردم حرف میزنید. فکر نکنید با گفتن این حرفا وجه ما در خارج از مرزها عالی میشه، خودتون رو زدین به نفهمیدن بقدری وضع ما در خارج خرابه حتی وقتی براشون دلیل هم میاریم فکر میکنن دروغ میگیم که ما قحطی زده نیستیم. پس یه چیزی بگین که با رفتار شماها جور دربیاد.