سومین جلسه دادگاه حبیب اسیود؛ رئیس پیشین «حرکةالنضال» به ارتباط با نتانیاهو و سرویس اطلاعاتی عربستان متهم شد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سومین جلسه دادگاه حبیب_اسیود؛ رئیس پیشین «حرکةالنضال» به ارتباط با نتانیاهو و سرویس اطلاعاتی عربستان متهم شد حبیب اسیود ۴۸ ساله که تابعیت سوئد را دارد، مهرماه سال ۱۳۹۹ در جریان سفری به ترکیه توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی ربوده و به ایران منتقل شد.

حبیب اسیود ۴۸ ساله که تابعیت سوئد را دارد، مهرماه سال ۱۳۹۹ در جریان سفری به ترکیه توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی ربوده و به ایران منتقل شد.

استناد امین وزیری، نماینده دادستان، برای ارتباط آقای اسیود با عربستان، تصاویری منتسب به دیدارهای مقامات عربستان سعودی با افرادی دیگر بود که در جلسه دادگاه به نمایش درآمد. در جلسه پیشین، نماینده دادستان حبیب اسیود را به «افساد فی‌الارض» از طریق «سازمان‌دهی حمله مرگبار به رژه نیروهای مسلح در اهواز» و «تخریب اموال عمومی» متهم کرد.بر اساس قانون مجازات اسلامی اتهام «افساد فی‌الارض» می‌تواند به صدور و اجرای حکم اعدام منجر شود.

طراحی و اجرای «عملیات تروریستی» از طریق «دست داشتن در چند فقره بمب‌گذاری» از جمله بمب‌گذاری‌های سال ۱۳۸۴ در فرمانداری اهواز و سازمان برنامه و بودجه و «تلاش برای تخریب» لوله انتقال نفت آبادان از دیگر اتهام‌های مطرح‌شده در این پرونده است.حبیب اسیود در این برنامه‌ها اعترافاتی کرد که معمولا تحت فشار بازجوها و ماموران امنیتی از متهمان گرفته می‌شود؛ اعترافاتی اجباری که پیشتر هم از بسیاری از زندانیان سیاسی گرفته شده و از صداوسیمای جمهوری اسلامی پخش شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همین برای اثبات ارتباط این گروهک تروریستی با اسرائیل کافیه

ترکیه هم حیاط خلوت جمهوری تروریستی اسلامی شده .هر کس را دلشان میخواهد آنجا میکشند و یا می ربا یند .

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سامانه پستی اسرائیل به طور کامل هک شد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim🎥 سامانه پستی اسرائیل به طور کامل هک شد گروه عبری تسنیم: تمامی قفسه‌های پستی شرکت E-Post رژیم صهیونیستی که کالاهای گوناگون مشتریان را در خود جای می‌داده است هک شدند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

فرمانده ۱۷ ساله قرارگاه جهادیِ وابسته به سپاه بازداشت شدخبرگزاری مهر روز سه‌شنبه از بازداشت مهرشاد سهیلی، فرمانده ۱۷ ساله یک قرارگاه جهادی وابسته به سپاه پاسداران، خبر داد. از دزدانمدینه چه انتظاری میشه داشت ولی یک تفاوت بین دزدان مدینه ۱۴۰۰ سال پیش با کنونی ها وجود داره اونهم اینه که دیگه دزدی‌شون را تقسیم نمیکنند،هرکدوم واسه خودش دزدی و غارت میکنند. بین پای هر دو تاشون
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مدارس ابتدایی در استان تهران به مدت یک هفته غیرحضوری شداستاندار تهران از غیرحضوری شدن مدارس ابتدایی در استان تهران به مدت یک هفته خبرداد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مدارس ابتدایی در استان تهران به مدت یک هفته غیرحضوری شداستاندار و رئیس ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونای استان تهران از غیرحضوری شدن یک هفته‌ای مدارس ابتدایی و تعطیلی مهدهای کودک در این استان به مدت یک هفته خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کیوان صمیمی به طور موقت از زندان آزاد شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رسانه‌های اسرائیل: رزمایشی هوایی بزرگی با شبیه‌سازی حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران انجام شدروزنامه تایمز اسرائیل به نقل از شبکه خبری «کان نیوز» می‌گوید دو هفته پیش اسرائیل رزمایش هوایی بزرگی را اجرا کرده که در آن شبیه سازی حمله به ایران را تمرین کرده است. این گزارش می‌گوید از نیروی هوایی آمریکا هم ناظری در این رزمایش حضور داشت. این گزارش که روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن منتشر شده می‌گوید یک... گوه خوردين :)) هیچ حمله ای نه ازسوی اسرائیل و نه جیم الف نخواهد شد، بقای هردو به تداوم وضع موجود بستگی دارد.. جیم الف برای تحمیق کردن ابلهان دورو برش و صحیونیستها برای راندن هرچه بیشتر فلسطینیها و گسترش شهرکهای یهودی نشین.. در شبیه ساز شاید اینکار انجام بشه؛؛ ولی در واقعیت بعد از کوچکترین تعرضی به خاک ایران تل آویو و حیفا با خاک یکسان خواهد شد !!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »