سومین شکست متوالی یزدانی مقابل تیلور؛ مدال طلا در ثانیه‌های پایانی به نقره تبدیل شد

05/08/2021 03:44:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

حسن یزدانی, کشتی

♦️گزارش تکمیلی| سومین شکست متوالی یزدانی مقابل تیلور ؛ مدال طلا در ثانیه‌های پایانی به نقره تبدیل شد پیش‌تر، دوید تیلور در جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه و‌ در مسابقات قهرمانی جهان در مجارستان یزدانی را شکست داده بود. ⬇️جزئیات بیشتر:

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

در حساس‌ترین مسابقه کشتی آزاد در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، حسن یزدانی، دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از ایران در حالی که تا ۲۰ ثانیه پایانی از دیوید تیلور آمریکایی، قهرمان ۲۰۱۸ جهان در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم پیش بود، چهار بر سه مغلوب شد و‌ مدال طلا را از دست داد.

این سومین شکست متوالی حسن یزدانی قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو و‌ ۲۰۱۹ جهان مقابل دیوید تیلور آمریکایی بود.پیش‌تر، دوید تیلور در جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه و‌ در مسابقات قهرمانی جهان در مجارستان یزدانی را شکست داده بود.حسن یزدانی که در صورت پیروزی عنوان پرافتخارترین کشتی‌گیر ایران را به دست می‌آورد، با این شکست به مدال نقره المپیک توکیو بسنده کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

حسن یزدانی و رضا اطری در نیمه‌نهایی المپیک؛ در انتظار ساعت ۱۴

حسن یزدانی شکست خورد و به مدال نقره رسید؛ تیم بدون مربی

حسن یزدانی در فینال کشتی آزاد المپیک توکیو | DW | 04.08.2021در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد المپیک توکیو، حسن یزدانی ، ستاره کشتی آزاد ایران به دیدار فینال راه یافت. حریف یزدانی برای کسب مدال طلا، دیوید تیلور از آمریکا است.

وضعیت کرونا در تهران؛ کمبود سرم و اختلال در تامین اکسیژن | DW | 04.08.2021فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از 'جدی بودن کمبود سرم در ۴۸ ساعت گذشته' خبر داد. او گفت فشار زیادی بابت کمبود سرم به بیمارستان‌ها وارد شده و اختلالاتی در تامین اکسیژن هم ایجاد شده است.

نشان نقره علی داوودی در وزنه برداری؛ «کم‌هزینه ترین» مدال ایران در المپیکدرحالیکه سهراب مرادی و‌کیانوش رستمی نتوانستند کسب سهمیه کنند، تیم‌ دو‌نفره وزنه برداری ایران با تمرینات انفرادی علی داوودی و ‌علی هاشمی، در منزل، «کم هزینه ترین» نشان نقره تاریخ وزنه برداری ایران را بدست آورد. تفاوت سیستماتیک در ورزش ما با دنیا خیلی زیاد شده . اکثر ورزشکاران دنیا به خصوص خانمها عین شاهزاده ها هستن....مال ما از ته کوچه اس مال اونا عین اعیان اشراف هستن کاش سر شلنگ را هم توی آبگوشت‌شان می‌گذاشتند تا هزینه کمتر می‌شد.

درگیری در لبنان در سالگرد فاجعه انفجار بیروت | DW | 04.08.2021هزاران نفر در سالگرد فاجعه انفجار بیروت در پایتخت لبنان دست به تظاهرات زده و خواستار اجرای عدالت شده‌اند. پلیس می‌گوید، تظاهرکنندگان قصد ورود به ساختمان پارلمان این کشور را داشته‌اند. 🔥🔥🔥🔥🔥 لبنان_ينهار لبنان_ينتفض .لبنان_ليس_بخير ⬇️ . من أكبر تجار المخدرات في العالم كلب إيران . منذُ القدم وهذا عمله في لبنان ( مخدرات ودعارة ومراقص ) ويدعي أنه رجل دين وزعيم مقاومة. . 🔴عمله الحالي : [ تدمير لبنان ].

تیلور با شکست یزدانی به طلای المپیک ۲۰۲۰ رسید در حساس‌ترین مسابقه کشتی آزاد در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، حسن یزدانی، دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از ایران در حالی که تا ۲۰ ثانیه پایانی از دیوید تیلور آمریکایی، قهرمان ۲۰۱۸ جهان در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم پیش بود، چهار بر سه مغلوب شد و‌ مدال طلا را از دست داد.دو کشتی‌گیر ایران در آغاز رقابت‌های کشتی آزاد رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها رسیدند.«حسن یزدانی» اصلی‌ترین شانس کشتی‌ آزاد ایران برای کسب مدال طلای رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مقابل «دیوید تیلور» کشتی‌گیر آمریکایی با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد.حسن یزدانی (راست) پس از پیروزی در نیمه‌نهایی المپیک توکیو حسن یزدانی، ستاره کشتی آزاد ایران در وزن ۸۶ کیلوگرم در یک‌قدمی کسب مدال طلای المپیک توکیو قرار گرفته است.

این سومین شکست متوالی حسن یزدانی قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو و‌ ۲۰۱۹ جهان مقابل دیوید تیلور آمریکایی بود. پیش‌تر، دوید تیلور در جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه و‌ در مسابقات قهرمانی جهان در مجارستان یزدانی را شکست داده بود. بامداد امروز (چهارشنبه) حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، دور نخست و مرحله یک‌هشتم نهایی با «جاورایل شاپیف» از ازبکستان مبارزه کرد و با نتیجه قاطع ۱۱ بر ۲ به برتری دست یافت و گام به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرد. حسن یزدانی که در صورت پیروزی عنوان پرافتخارترین کشتی‌گیر ایران را به دست می‌آورد، با این شکست به مدال نقره المپیک توکیو بسنده کرد. تیلور و یزدانی پیش از این دو مرتبه در جام جهانی کرمانشاه و مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مجارستان روبروی یکدیگر قرار گرفتند که در هر دو مرتبه تیلور موفق به شکست حسن یزدانی شده بود و همین موضوع حساسیت‌های سومین و مهمترین مصاف این دو کشتی گیر را این‌بار در فینال المپیک ۲۰۲۰ توکیو افزایش داده بود. کشتی ایران در روز پنج‌شنبه ۱۴ مرداد در المپیک توکیو در سه وزن مغلوب آمریکا شد. او با اقتدار به نیمه‌نهایی رقابت‌های المپیک صعود کرد. به غیر از حسن یزدانی ، رضا اطری در دیدار رده‌بندی وزن ۵۷ کیلوگرم مقابل توماس گیلمان، دارنده مدال نقره جهان از آمریکا با نتیجه سنگین ۹ بر یک شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند. صحنه‌ای از کشتی حسن یزدانی (چپ) در برابر آرتور نایفونوف از روسیه در نیمه‌نهایی المپیک توکیو ملی‌پوش کشتی آزاد ایران حال در یک فینال رویایی در برابر دیوید تیلور از ایالات متحده آمریکا، صف‌آرایی می‌کند.

همچنین در دور نخست رقابت‌های وزن ۷۴ کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم ایران در همان دور نخست مقابل کایل دیک دارنده مدال طلای جهان از آمریکا ۴ بر صفر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. حریف روس او سابقه سه قهرمانی رقابت‌های کشتی آزاد در اروپا، نقره کشتی قهرمانی جوانان جهان، برنز قهرمانی جهان، دو مدال طلا و دو نقره رقابت‌های ملی روسیه و یک قهرمانی ارتش‌های جهان را در کارنامه دارد. همچنین عملکردش روی رقابت حسن یزدانی و استرسی که کنار تشک داشت، بیش از آن‌که کشتی‌گیر ایران را آرام کند، باعث بالارفتن فشار روی حسن یزدانی می‌شد. ضمن آن که در رقابت‌های ۱۲۵ کیلوگرم نیز امیرحسین زارع در سنگین‌وزن نیز در نیمه نهایی مقابل گنو پتریاشویلی دارنده ۳ طلای جهان و یک برنز المپیک از گرجستان ۶ بر ۳ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. زارع برای کسب مدال برنز بعد از ظهر فردا جمعه به مصاف برنده ژیویدنگ از چین و عبدالمطلب از مصر می‌رود. او در صورت قهرمانی در المپیک توکیو، نخستین کشتی‌گیر تاریخ ایران خواهد بود که به دو مدال طلای رقابت‌های المپیک دست یافته است. خبرهای بیشتر چهارمین طلای کشتی فرنگی ایران در تاریخ المپیک بر گردن محمد رضا گرایی آویخته شد محمدرضا گرایی، کشتی گیر ۲۵ ساله شیرازی سالها با نوید افکاری که سال گذشته اعدام شد هم تیمی بود و‌ پیش از اینکه طناب دار بر گردن او انداخته شود برای نجاتش‌ تلاش کرد و حتی حمایت محمد بنا سرمربی تیم‌ملی را نیز برای کمک‌ به‌ نوید افکاری جلب کرد. نویسنده: . او سپس «بِخبایار اِردن‌بات» از مغولستان را با نتیجه قاطع ۵ بر یک شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. رضا اطری برای کسب مدال برنز المپیک توکیو، روز پنجشنبه ۱۴ مرداد به روی تشک می‌رود.