سوفیا خوانگ: سه ماه بازداشت کنشگر چینی به دلیل 'ایجاد دردسر' | DW | 18.01.2020

18/01/2020 02:06:00 ب.ظ

یک روزنامه‌نگار چینی که جنبش MeToo# را به چین آورد و زنان چینی را تشویق می‌کرد که سکوت خود را بشکنند، اواسط اکتبر گذشته بازداشت شد. حال مشخص شده که فعالیت او در دفاع از حقوق زنان دلیل بازداشت نبوده است.

سوفیا خوانگ, چین

یک روزنامه‌نگار چین ی که جنبش MeToo را به چین آورد و زنان چین ی را تشویق می‌کرد که سکوت خود را بشکنند، اواسط اکتبر گذشته بازداشت شد. حال مشخص شده که فعالیت او در دفاع از حقوق زنان دلیل بازداشت نبوده است.

یک روزنامه‌نگار چین ی که جنبش MeToo# را به چین آورد و زنان چین ی را تشویق می‌کرد که سکوت خود را بشکنند، اواسط اکتبر گذشته بازداشت شد. حال مشخص شده که فعالیت او در دفاع از حقوق زنان دلیل بازداشت نبوده است.

سوفیا خوآنگ، فعال جنبش می‌تو (MeToo#) در چین پس از سه ماه بازداشت، آزاد شد. این روزنامه‌نگار ۳۲ ساله در اکتبر گذشته (۲۰۱۹) در کلانشهر گوانگ‌ژو در جنوب چین دستگیر شده بود. او متهم شده بود که"مناقشه و مشاجره به راه انداخته و دردسر ایجاد کرده است".

افرادی که فعالیت‌های سیاسی آنها به مذاق حزب حاکم در چین خوش نمی‌آید اغلب با چنین اتهامات ناروشنی بازداشت می‌شوند. چنین"جرایمی" در صورت اثبات تا پنج سال حبس در پی دارند.نظر دستگاه امنیتی چین ظاهرا به این دلیل به سوفیا خوآنگ جلب شده که او برای بنگاه رسانه‌ای"مترز" (Matters) درباره اعتراضات دموکراسی‌خواهانه در هنگ‌کنگ گزارش تهیه می‌کرده است. مقر مترز در هنگ‌کنگ است. هنگ‌کنگ یک منطقه ویژه اداری چین است که به صورت نیمه‌خودمختار اداره می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

میگم چرا مرکل تو جنبش MeToo شرکت نمی کنه

امنیت دلالان چینی زعفران در سایه غفلت مسئولان/ قاچاق، صادرات رسمی را از سکه انداختعضو شورای ملی زعفران از ادامه فعالیت دلالان چین ی به رغم هشدار به مسئولان خبر داد و گفت: قاچاق، صادرات رسمی زعفران را کاهش داده است.

نگرانی از شیوع یک ویروس جدید چینی به نقاط دیگر جهانیک ویروس جدید که ماه دسامبر گذشته در چین ردگیری شده دو نفر را از پای درآورده و تاکنون مبتلایان به آن در سه کشور شناسایی شده‌اند. هنگ کنگ، سنگاپور و چند فردوگاه عمده در امریکا تدابیر بهداشتی و معاینه مسافران را آغاز کرده‌اند. پفیوز توییت ترامپ رو بزار آیت الله فاشیست

پمپئو: آمریکا برای تحریم شرکت‌های چینی خریدار نفت ایران آماده استوزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که شرکت چین ی که به خرید نفت از ایران مشغول است را در لیست تحریم‌های خود قرار خواهد داد. 🔸️ تروریستهای_جنتلمن دیروز زینبها را ترور شخصیت کردند امروز رضا_نریمانی را بوی گند دلار شهین و مهین را میشود از صفحات سلبریتی ها و کانالهای پولکی حس کرد. حق_تلخ است نبندیم_دهانها_را بی بی سب شده ایسنا و ایسنا شده بی بی سی 😂😂 دمش گرم اقای ج ا دیگه داری تموم میشی

وزیر امور خارجه پاکستان: ایران مایل به کاهش تنش است | DW | 18.01.2020وزیر خارجه پاکستان که میان تهران و واشینگتن در رفت و آمد بوده، گفته است که جمهوری اسلامی مایل به کاهش تنش با آمریکاست. به گفته شاه محمود قریشی، ایران همچنین قصد دارد روابط خود با کشورهای عرب خلیج فارس را بهبود بخشد. ترک عادت موجب مرض هست هشت سال جنگ رو کش دادن اخر قطعنامه شبانه ,, خوری الانم چند سال برجام را کش دادن بازم نرمش قهرمانانه دیگه خیلی دیره. 🤧 آخرین نفری که آخوند ها واسشون مونده بود بهش بگن جون مادرت برو بگو ما گوه خوردیم همین بود 😂

ترامپ: رهبر ایران باید خیلی مراقب حرف‌هایش باشد | DW | 18.01.2020رئیس جمهوری ایالات متحده تازه‌ترین سخنان رهبر جمهوری اسلامی درباره آمریکا و کشورهای اروپایی را زننده خواند. خامنه‌ای در سخنرانی خود سه کشور اروپایی طرف توافق هسته‌ای را 'حقیر و پادوی آمریکا' خوانده بود. اتفاقا اینو درست گفته افراد بی ادب وقتی بصورت اصولی جوابشان رو میدهند از ته دل دارن می سوزن و شروع به اراجیف نویسی میکنند آقای ترامپ قمارباز آب را بریز آنجا که میسوزه ملت_مقاومت_علیه_آمریکا انتقام_سخت

آخرین خبرهای شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | DW | 18.01.2020خودت مراقب حرف زدنت باش در مورد ایران 🤡 مجتبی هدف بعدی باشه

سوفیا خوآنگ، روزنامه‌نگار و کنشگر چینی حقوق زنان سوفیا خوآنگ، فعال جنبش می‌تو (MeToo#) در چین پس از سه ماه بازداشت، آزاد شد.علی حسینی در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه حضور دلالان چینی در قطب‌های عرضه زعفران بازار صادراتی را تحت تاثیر قرار داده است، اظهار کرد: گزارش‌های ما نشان می‌دهد در غفلت مسئولان تعداد دلالان چینی در قطب‌های عرضه زعفران افزایش یافته است.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید Getty Images Image caption در حالی که مقام‌های چینی می‌گویند این ویروس تنها میان انسان و حیوان منتقل شده دانشمندان بریتانیایی می‌گویند نگرانی جدی در مورد انتقال انسان به انسان این ویروس وجود دارد یک ویروس جدید که ماه دسامبر گذشته در چین ردگیری شده دو نفر را از پای درآورده و تاکنون مبتلایان به آن در سه کشور شناسایی شده‌اند.به گزارش ایسنا، به نقل از اردوپوینت، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه با اشاره به غیرقانونی بودن خرید نفت از ایران گفت: این مسئله غیرقانونی است و قوانین آمریکا را نقض می‌کند.

این روزنامه‌نگار ۳۲ ساله در اکتبر گذشته (۲۰۱۹) در کلانشهر گوانگ‌ژو در جنوب چین دستگیر شده بود. او متهم شده بود که"مناقشه و مشاجره به راه انداخته و دردسر ایجاد کرده است". حسینی متذکر شد: حضور دلالان چینی، افزایش قاچاق و کاهش صادرات رسمی زعفران را به دنبال داشته است درحالی که انتظار می‌رفت درپی افزایش تولید در سالجاری شاهد افزایش صادرات باشیم. افرادی که فعالیت‌های سیاسی آنها به مذاق حزب حاکم در چین خوش نمی‌آید اغلب با چنین اتهامات ناروشنی بازداشت می‌شوند. تاکنون ۴۱ مورد ابتلا به این ویروس جدید که در آزمایشگاه‌ها به تایید رسیده‌اند گزارش شده است اما کارشناسان بریتانیایی می‌گویند آمار واقعی احتمالا حدود ۱۷۰۰ نفر است. چنین"جرایمی" در صورت اثبات تا پنج سال حبس در پی دارند. حسینی گواه رونق قاچاق را وفور زعفران در بازار جهانی به رغم عدم افزایش صادرات رسمی عنوان کرد. نظر دستگاه امنیتی چین ظاهرا به این دلیل به سوفیا خوآنگ جلب شده که او برای بنگاه رسانه‌ای"مترز" (Matters) درباره اعتراضات دموکراسی‌خواهانه در هنگ‌کنگ گزارش تهیه می‌کرده است.

مقر مترز در هنگ‌کنگ است. حسینی ادامه داد: این اتفاق تنها در یک صورت امکان‌پذیر است که زعفران به صورت قاچاق به میزان بالایی در بازارهای خارجی عرضه شود." تحقیق درباره خطرات شیوع این ویروس در مرکز ام‌آر‌سی انجام گرفت که برای مرکز جهانی تحلیل بیماری های عفونی ایمپریال کالج لندن اقدام کرده بود. هنگ‌کنگ یک منطقه ویژه اداری چین است که به صورت نیمه‌خودمختار اداره می‌شود. این روزنامه‌نگار قصد داشت در پاییز گذشته در رشته حقوق در دانشگاه هنگ‌کنگ تحصیل کند. عضو شورای ملی زعفران تاکید کرد: آخرین گزارش گمرک مربوط به 7 ماهه اول سال است، امیدوارم تا پایان ماه‌جاری گزارش 9 ماهه از صادرات را ارائه دهد تا امکان ارزیابی بازار صادراتی و تصمیم‌گیری متناسب با آن فراهم شود. او برای طی مراحل اداری به‌طور موقت نزد خانواده‌اش در گوانگ‌ژو رفته بود که همان‌جا بازداشت شد. پرفسور فرگوسن گفته"هنوز خیلی زود است که هشدار عمومی صادر کرد" اما ما نسبت به هفته گذشته"بسیار نگران‌تر شده‌ایم. تلاش برای تحقق حقوق زنان سوفیا خوآنگ که در زبان چینی خوآنگ شوئچین نامیده می‌شود، یکی از چهره‌های اصلی جنبش MeToo# در چین است. لینک کوتاه.

او در سال ۲۰۱۸ و همزمان با اوج این جنبش جهانی علیه تعرض جنسی مردان، زنان چینی را تشویق می‌کرد که سکوت خود را بشکنند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در پی این جنبش، موضوع تعرض جنسی مردان به موضوع بحث روز در دانشگاه‌ها، رسانه‌ها، مؤسسات و شرکت‌ها تبدیل شد. با وجود این، پروفسور فرگوسن گفته باید احتمال انتقال انسان به انسان این ویروس هم به طور جدی مد نظر قرار داده شود. این کنشگر و گروهی از دوستان فمینیست او به کمک قربانیان تعرض جنسی رفتند. آنها از جمله در دانشگاه‌ها برای ایجاد سازوکارهایی برای مقابله با چنین مواردی امضا جمع می‌کردند. WWW links .