سوریه خواهان خروج نیروهای آمریکا و ترکیه از قلمروی خود شد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه، حضور نظامی ایالات متحده و ترکیه در شمال ترکیه را غیرقانونی دانسته و خواهان خروج فوری نیروهای آنها از خاک کشورش شده است. آمریکا و ترکیه از حدود سه هفته پیش عملیات گشت زنی نظامی مشترکی را در شمال شرق سوریه آغاز کرده اند.

ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه، حضور نظامی ایالات متحده و ترکیه در شمال ترکیه را غیرقانونی دانسته و خواهان خروج فوری نیروهای آنها از خاک کشورش شده است.

وزیر امور خا رجه سوریه گفت:"نیروهای خارجی که در قلمروی ما بدون مجوز فعالیت دارند نیروهای اشغالگر هستند و باید فورا خارج شوند. اگر آنها از این امر خودداری کنند ما از این حق برخورداریم که همه تدابیر متقابل مجاز تحت قوانین بین المللی را اتخاذ کنیم." آمریکا هم اکنون حدود یک هزار نیرو برای مقابله با گروه داعش در خاک سوریه دارد. ترکیه نیز برای مقابله با گروه موسوم به دولت اسلامی و شبه نظامیان کرد، به سوریه نیرو اعزام کرده است.آمریکا و ترکیه از حدود سه هفته پیش عملیات گشت زنی نظامی مشترکی را در شمال شرق سوریه آغاز کرده اند.

دو کشور می گویند که این عملیات با هدف ایجاد"منطقه‌ای امن" در امتداد مرز انجام می‌شود که در اختیار نیروهای کرد سوریه قرار دارد که از حمایت آمریکا برخوردار هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

65 درصد از باربری هوایی ترکیه از استانبول انجام گرفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک جنگنده ناشناس یکی از مقرهای سپاه پاسداران در سوریه را هدف قرار دادیک مرکز نظامی متعلق به سپاه پاسداران ایران در شهر آلبوکمال سوریه، شامگاه جمعه 27 سپتامبر 2019 از سوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه سوریه آنکارا را به ادامه حمایت از گروه‌های تروریستی درسوریه متهم کردولید المعلم وزیر خارجه سوریه، روز شنبه 28 سپتامبر 2019 طی سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فرستاده آمریکا به سوریه : مطمئن شدیم که رژیم از سلاح شیمایی استفاده کردجیمز جفری فرستاده ویژه آمریکا به سوریه، روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای با العربیه گفت، رژیم اسد از گاز
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بازدید مدیران آژانس‌های مسافرتی ایران از کایسری ترکیهمدیران و دست اندرکاران آژانس‌های مسافرتی ایران از شهر کایسری ترکیه بازدید کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واردات موبایل با استفاده از اطلاعات مسافران؛ ۳۰ هزار تلفن همراه 'از شبکه خارج شد'بنابر اعلام انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت ایران، در یک ماه اخیر حدود ۳۰ هزار تلفن همراه از شبکه خارج شده که این امر مشکلاتی را برای فروشندگان و خریداران به همراه داشته است. حسین غروی رام، رئیس این انجمن گفته اطلاعات شخصی مسافران از آژانس‌های مسافرتی برای واردات موبایل خریداری می‌شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »