سوریه برای کمک به واردات انرژی به لبنان اعلام آمادگی کرد

13/06/1400 08:09 ب.ظ

منابع آگاه روز جمعه اعلام کردند که بخشی از سوخت مورد نیاز لبنان از سوی ایران تامین شده و قرار است با کامیون از خاک سوریه به این کشور منتقل شود.

منابع آگاه روز جمعه اعلام کردند که بخشی از سوخت مورد نیاز لبنان از سوی ایران تامین شده و قرار است با کامیون از خاک سوریه به این کشور منتقل شود.

رسانه‌های خبری دو روز پیش اعلام کرده بودند یک کشتی حامل سوخت ایران برای تحویل به لبنان وارد آب‌های سوریه شده است.

روزنامه الاخبار نزدیک به حزب‌الله با تایید این خبر اعلام کرده بود که سوخت ارسالی از سوی ایران از یکی از بنادر سوریه تخلیه و پس از بارگیری از راه زمینی با کامیون به لبنان منتقل خواهد شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

رویترز: نخستین محموله سوخت ایران با کامیون از بندری در سوریه به لبنان منتقل خواهد شد♦ به گزارش رویترز، نخستین کشتی حامل سوخت ایران برای لبنان که گروه حزب‌الله پیشتر از توافق با جمهوری اسلامی برای ارسال آن جهت کمک به جبران کمبود سوخت در لبنان خبر داده بود، مستقیما به این کشور نخواهد رفت. ⬇ بیشتر بخوانید: جمهوری_اسلامی_مهمات_نیروهای_افغانستان_در_ایران_چه_میکند؟

سفر یک هیئت بلندپایه لبنانی به سوریه؛ حل بحران سوخت لبنان محور گفت‌وگوها استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. لابد از جیب مردم ایران.....تا کی

ایران یک – سوریه صفر؛ پیروزی لابلای فحاشی بازیکنان سوریه

'محموله سوخت ایران از سوریه با کامیون وارد لبنان می‌شود' | DW | 03.09.2021خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع مطلع خبر داد محموله سوخت ایران قرار است از طریق سوریه و با کامیون‌های اسکورت‌شده توسط حزب‌الله، به لبنان وارد شود. کشتی حامل سوخت ایران راهی بندری در سوریه است. جهان منطقه و رژیم ایران : همه گدایان محتاجان ایران و ایرانی ها هستید از صدقه سری ایران و ایرانی ها نان می خورید و منفعت ها سود ها می برید وقتی خدای عالم بخواهد چنین می کند : جهان منطقه رژیم ایران رو خوار و ذلیل و بیچاره درمانده محتاج ایران و ایرانی ها می کند ما هیچ ما نگاه....تا وقتی که ایران نازنین توسط ج.ا و مسلمان‌ها اشغال هست همینه... مغزهای کوچک زنگ زده امید که هیچ تانکری به مقصد نرسه. اسراییل کجایی میزنم میزنم الان بزن

ابراز نگرانی چهار سناتور آمریکایی نسبت به نفوذ ‌ایران در لبنان♦ چهار سناتور دموکرات آمریکایی در پایان سفر دو روزه خود به لبنان با تاکید بر ضرورت حل مسائل و مشکلات داخلی آن کشور نسبت به نفوذ جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه تامین سوخت، ابراز نگرانی کردند. ⬇ بیشتر بخوانید: از ابراز نگرانی نمیرند کتش نزارن ما سوخت مفتی بدیم حزب‌الله لبنان برادر بزرگ ایران😍

ایران همچنان آمادگی فروش سوخت به لبنان را دارددر تماس تلفنی وزیر خارجه پیشین لبنان با وزیر خارجه ایران، امیرعبدالهیان تاکید کرد که ایران همچنان آمادگی فروش سوخت به لبنان را دارد.