سوریه ترکیه را به تجهیز شورشیان در استان ادلب متهم کرد

سوریه ترکیه را به تجهیز شورشیان در استان ادلب متهم کرد

19/08/2019 01:57:00 ب.ظ

سوریه ترکیه را به تجهیز شورشیان در استان ادلب متهم کرد

در حالی که نیروهای دولتی سوریه هر چه بیشتر به شهر خان شیخون نزدیک می‌شوند، سوریه ترکیه را متهم کرده به شورشیان مخالف دولت با ارسال تجهیزات نظامی کمک می‌کند. در همین حال وزارت دفاع ترکیه هم گفته است که حمله هوایی ارتش سوریه به کاروان حامل تجهیزات نظامی در شمال‌غربی سوریه باعث کشته شدن سه غیرنظامی و زخمی شدن دوازده نفر شده است.

کاروان خودروهای نظامی ترکیه به سمت شهر خان شیخوندر حالی که نیروهای دولتی سوریه هر چه بیشتر به شهر خان شیخون نزدیک می‌شوند، سوریه ترکیه را متهم کرده به شورشیان مخالف دولت با ارسال تجهیزات نظامی کمک می‌کند.در همین حال وزارت دفاع ترکیه هم گفته است که حمله هوایی ارتش سوریه به کاروان حامل تجهیزات نظامی در شمال‌غربی سوریه باعث کشته شدن سه غیرنظامی و زخمی شدن دوازده نفر شده است.

روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 گسترش حریق‌های موسمی در جنوب اروپا؛ شمار قربانیان آتش‌سوزی در ترکیه به ۸ تن رسید «کشتار در سپین بولدک»؛ نگرانی اتحادیه اروپا، آمریکا و بریتانیا از تهدیدات روزافزون طالبان

ترکیه این اقدام را محکوم کرده و آن را بر خلاف توافق قبلی دو کشور دانسته است.سال گذشته با میانجی‌گری روسیه و ترکیه توافقی امضا شد که ساکنان ادلب از حمله تمام عیار از جمله حملات هوایی مصون بمانند اما این توافق هرگز کامل اجرا نشده است.ترکیه از برخی شورشیانی که زیر فشار شدید حملات نیروهای دولتی سوریه در اطراف شهر خان شیخون هستند حمایت می کند.

نیروهای دولتی سوریه روزها است که با حمایت روسیه حلقه محاصره را بر شورشیان مستقر در شهر خان شیخون در استان ادلب تنگتر کرده‌اند و بنا به گزارش‌ها به حومه شهر رسیده‌اند و سعی دارند شهر و یک بزرگراه مهم را تصرف کنند.ادلب در شمال غربی سوریه با ترکیه هم‌مرز است و بخش بزرگی از آن در دست شورشیان است. ‌بنا بر گزارش‌‌ها نیروهای دولتی با حمایت روسیه هر چه بیشتر به شهر نزدیک شده‌اند و نبرد شدید بین دو طرف در جریان است. headtopics.com

حق نشر عکسImage captionاستان ادلب در شمال سوریه، مدت‌هاست شاهد نزاع بین نیروهای دولتی سوریه و شورشیان استوزارت خارجه سوریه اقدام ترکیه را در ارسال کاروان تجهیرات نظامی یک حرکت تهاجمی توصیف کرده است.بنا به گزارش‌ها سوریه و نیروی هوایی روسیه تلاش کرده‌اند که مانع ارسال این تجهیزات شوند.

پیشتر گزارش شد که یک جنگنده دولتی در نزدیکی خان شیخون هدف شورشیان قرار گرفته و سقوط کرده است.به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه که مقرش در بریتانیا است خلبان این جنگنده سوخو را گروه"احرار شام" -از گروه‌های شورشی قدرتمند در ادلب- اسیر کرده است.این گروه گفت که هواپیما را در شرق خان شیخون هدف قرار داده و تایید کرد که خلبان را اسیر کرده اما اطلاعات بیشتری ارائه نکرد.

نیروهای دولتی سوریه در واکنش به آنچه نقض مکرر آتش بس از سوی نیروهای شورشی می‌خوانند، بارها مراکز غیرنظامی را هدف قرار داده‌اند. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

مردم ایران، حسن روحانی و دولت او را چگونه به یاد خواهند آورد؟ چهار ساله دوم ریاست‌جمهوری او، ایران و مردم ایران را به کدام سمت برد؟مهمانان برنامه: مهدی مهدوی...

مقابله به مثل ترکیه در برابر نفتی‌ها با آناتولی و گاپیک کارشناس محیط زیست گفت: از نظر پدافند غیر عامل اگر سدهایی که در گاپ ساخته شده و ۶۲۰ میلیارد متر مکعب مخزن دارد، مورد حمله تروریستی و بمباران قرار گیرد شهرهای بزرگی در سوریه و عراق برای همیشه از حیز انتفاع خارج می‌شوند و حتی تا بصره تخریب گسترده بوجود می‌آید.

رویترز: طبق اسناد رائه شده در دادگاه آمریکا گریس-۱ در راه بندر بانیاس سوریه بود🔺رویترز: طبق اسناد رائه شده در دادگاه آمریکا گریس-۱ در راه بندر بانیاس سوریه بود ⚡️خبرگزاری رویترز گزارش داد که اسناد دادستانی نشان‌می‌دهد که نفتکش توقیف‌شده در جبل‌الطارق، در راه بندر بانیاس سوریه بوده و «تحریم‌های آمریکا را نقض کرده‌ است.»

رویترز: طبق اسناد ارائه شده در دادگاه آمریکا گریس-۱ در راه بندر بانیاس سوریه بود🔺رویترز: طبق اسناد ارائه شده در دادگاه آمریکا گریس-۱ در راه بندر بانیاس سوریه بود ⚡️خبرگزاری رویترز گزارش داد که اسناد دادستانی نشان‌می‌دهد که نفتکش توقیف‌شده در جبل‌الطارق، در راه بندر بانیاس سوریه بوده و «تحریم‌های آمریکا را نقض کرده‌ است.»

دولت ترکیه شهرداران سه شهر را به اتهام «عضویت در پ‌ک‌ک» برکنار کرددولت ترکیه شهرداران سه شهر را به اتهام حمایت از «گروه‌های تروریستی» و «نشر پروپاگانداری تروریستی» از سمت خود برکنار کرد. به گزارش رویترز، دولت ترکیه شهرداران سه شهر«دیاربکر»، «وان» و «ماردین» را بر

انفجار در هتلی در غرب کابل مراسم عروسی را به خاک و خون کشیدنصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان در صفحه توییترش نوشته که این حمله دقایقی پیش در حوزه ششم امنیتی کابل در داخل 'هتل شهر دوبی' رخ داده است. شاهدان عینی به بی‌بی‌سی گفته‌اند که یک بمبگذار انتحاری مواد منفجره خود را در داخل سالن عروسی منفجر کرده.

شمار قربانيان انفجار در مراسم عروسی در کابل به 63 کشته و 182 زخمی رسيدوزارت امور داخله افغانستان بامداد یکشنبه 18 اوت تایید کرد، در نتیجه حمله مرگبار انتحاری شامگاه شنبه