سودان پس از سی سال ممنوعیت مصرف الکل را برمی‌دارد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 16 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت سودان پس از سی سال حاکمیت قوانین اسلامی در این کشور، تصمیم دارد اجرای برخی از مجازات‌ها و محدودیت‌های ناشی از اجرای این قوانین را برای شهروندان لغو کند یا کاهش دهد.

نخستین گام در این راستا با لغو مجازات اعدام برای جرم ارتداد کلید خورد. لغو ممنوعیت‌ مصرف مشروبات الکلی گام دیگر دولت جدید سودان در این راستا است که قرار است با برداشتن برخی محدودیت‌های شاخص در این خصوص که به دوران زمامداری عمر البشیر، دیکتاتور سابق این کشور باز می‌گردد، عملی شود.

بر اساس اصلاحات صورت گرفته در قوانین سودان، ختنه زنان از این پس جرم شناخته می‌شود و مرتکبان آن باید تا سه سال مجازات زندان را تحمل کنند. از دیگر موارد اصلاح شده، مجازات شلاق برای افرادی است که قوانین اسلامی را نقض کرده‌اند. این مجازات در زمان عمر البشیر رایج بود و معمولا توسط پلیس‌های اخلاق و دین اجرا می‌شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

متخصص سرشناس چینی پس از حضور در آمریکا از پنهانکاری پکن در مورد ویروس کرونا می‌گوید🔺متخصص سرشناس چینی پس از حضور در آمریکا از پنهانکاری پکن در مورد ویروس_کرونا می‌گوید ⚡️لی منگ یان، یک ویروس‌شناس سرشناس چینی در مصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز آمریکا حکومت چین را به پنهانکاری در مورد شیوع ویروس کرونا متهم کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

افزایش ۷۰ درصدی دفن اموات در اهواز، پس از شیوع کروناافزایش ۷۰ درصدی دفن اموات در اهواز، پس از شیوع کرونا رئیس هیات مدیره آرامستان‌های شهرداری اهواز: تا قبل از شیوع کرونا، آرامستان شهرداری اهواز روزانه کار دفن ۶ نفر را انجام می‌داد اما در تیرماه ۹۹ این آمار به ۱۰.۲۵ نفر رسید که افزایش ۷۰درصدی را نشان می‌دهد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش 70 درصدی دفن اموات در اهواز پس از شیوع کرونا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

راننده اتوبوس پس از 'حمله افرادی که ماسک نزده بودند'، درگذشتیک راننده اتوبوس در فرانسه پنج روز پس از حمله چند نفر که از پوشیدن ماسک در داخل اتوبوس خودداری کرده بودند، درگذشت. فیلیپ مونگیلو ۵۹ ساله پس از این حمله در شهر بایون در جنوب غربی فرانسه دچار مرگ مغزی شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آلمان: نسل‌کشی سربرنیتسا پس از جنگ جهانی دوم در اروپا بی‌نظیر است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رونمایی از خودروی جدید لامبورگینی که پیش از تولید پیش‌فروش شدشرکت لامبورگینی اعلام کرد تنها ۱۹ دستگاه از خودروی جدید خود را تولید کرده که تمام این ۱۹ دستگاه نیز از پیش فروخته شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »