سودای کریدورهای گازی؛ از شعار در عراق تا اجرا در ایران

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 8 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 7%
  • Publisher: 53%

دبیر کل سابق اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: عراق تلاش می‌کند که از موقعیت استراتژیک خود استفاده کند اما باتوجه به مشکلاتی که در زیرساخت و امنیت و همچنین به دلیل اختلافاتی که در جریانات عراق وجود دارد، اجرای پروژه‌های گازی از مسیر این کشور چندان جدی نخواهد بود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سیدحمید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره اظهارات وزیر حمل و نقل عراق مبنی بر استفاده از مسیر عراق برای عبور خط لوله گاز از ترکمنستان به اروپا اظهار داشت: ابتدا اینکه عراق به عنوان کشوری که بین ایران ترکیه و عربستان قرار گرفته؛ تلاش می‌کند که از این موقعیت استراتژیک استفاده کند اما باتوجه به مشکلاتی که در زیرساخت، امنیت و همچنین به دلیل اختلافاتی که در جریانات عراق وجود دارد نباید این حرف‌ها را جدی گرفت.

دبیر کل سابق اتاق بازرگانی ایران و عراق ادامه داد: اکنون دوباره اختلافات کویت و ترکیه بر سر خورعبدالله در دهانه الفاو و استراتژیک بوده، مطرح است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدار سفیران ایران و انگلیس در عراق؛ انتقاد آل‌صادق از تحریم‌های لندن علیه تهرانسفیر ایران در عراق با همتای انگلیسی خود در این کشور همسایه دیدار و رایزنی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نتایج سومین روز بازی‌های آسیایی/پرچمدار حذف شد، برنز تیراندازی از دست رفتدر سومین روز از بازی‌های آسیایی هانگژو نمایندگان ایران در رشته‌های مختلف در حال رقابت هستند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نتایج سومین روز بازی‌های آسیایی/ کیانی حذف شد، برنز تیراندازی از دست رفتدر سومین روز از بازی‌های آسیایی هانگژو نمایندگان ایران در رشته‌های مختلف در حال رقابت هستند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس پارلمان ارمنستان: ایروان بر حمایت شرکایی از جمله ایران متکی استرئیس پارلمان ارمنستان بر نقش ایران در حمایت از ایروان در دوران پرچالش کنونی تاکید کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بر حمایت شرکای‌مان از جمله ایران و اتحادیه اروپا و آمریکا متکی هستیمرئیس پارلمان ارمنستان بر نقش ایران در حمایت از ایروان در دوران پرچالش کنونی تاکید کرد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

برنامه دومین روز بازی‌های آسیایی هانگژو/جدال بلندقامتان با قطر برای صعود به فینالنمایندگان ایران در دومین روز از بازی‌های آسیایی هانگژو در ۱۴ رشته مختلف رقابت خواهند کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »