سودان می‌گوید کودتای «حامیان بشیر» را خنثی کرد

30/06/1400 03:48:00 ب.ظ

مقامات سودان می‌گویند که وفاداران به عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده، می‌خواهند نتیجه انقلابی که در سال ۲۰۱۹ با برکناری او از قدرت گذار به دموکراسی را آغاز کرده بود، «معکوس کنند.»

سودان, جهان

🔺 سودان می‌گوید کودتا ی «حامیان بشیر» را خنثی کرد دولت سودان که مسیر آن کشور را از سال ۲۰۱۹ تغییر داده، شاهد بخشش قسمتی از بدهی خود به غرب بوده و گام‌هایی را برای عادی سازی روابط با اسرائیل برداشته است.

مقامات سودان می‌گویند که وفاداران به عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده، می‌خواهند نتیجه انقلابی که در سال ۲۰۱۹ با برکناری او از قدرت گذار به دموکراسی را آغاز کرده بود، «معکوس کنند.»

چاپمقامات سودان روز سه شنبه ۳۰ شهریور از خنثی کردن یک کودتا در آن کشور خبر دادند.آنها می‌گویند که وفاداران به عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده، می‌خواهند نتیجه انقلابی که در سال ۲۰۱۹ با برکناری او از قدرت گذار به دموکراسی را آغاز کرده بود، «معکوس کنند.»

به گزارش رویترز،‌ ارتش سودان در بیانیه‌ای کوتاه که تلویزیون دولتی منتشر کرد، گفت شرایط تحت کنترل است.شاهدان می‌گویند خیابان های خارطوم، پایتخت، آرام بود، مردم طبق معمول در حال رفت و آمد بودند، و حضور غیرعادی نیروهای امنیتی در شهر وجود نداشت.تلاش برای کودتا نشان دهنده راه دشواری است که پیش روی دولت قرار دارد. دولت سودان که مسیر آن کشور را از سال ۲۰۱۹ تغییر داده، شاهد بخشش قسمتی از بدهی خود به غرب بوده و گام‌هایی را برای عادی سازی روابط با اسرائیل برداشته است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

گزارش دولت بایدن به کنگره: تحریم‌های ترامپ اقتصاد ایران را نابود کرددولت جو بایدن در گزارشی که به کنگره ارائه داد، نشان داده است تحریم‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی، اقتصاد ایران را فقط برای همین نفت مجانی به لبنان و سوریه و چین میده ، برق مجانی به عراق، برای عراق و ونزوئلا و لبنان خونه و بیمارستان و مدرسه و فروشگاه میسازه ، کربلای عراق رو با طلا های ایران برق میندازه، آب و خاک و معادن ایران رو به چین و روسیه و امارت واگذار میکنه. بایدن کجای کاری؟ تحریم های ترامپ ماشین اقتصادی تامین مالی تروریسم را نابود کرد این درستشه 👆👆 اگر روزی ماشین شما در مسافرت، بین راه بنزین تمام کرد ناراحت نباشید، کنار جاده بایستید و در باک آن بشاشید، بعد برید استارت بزنید. به احتمال زیاد ماشین شما روشن و می توانید به راه خود ادامه دهید! چرا؟ چون در اقتصاد ایران هم شاشیدن و هم پی پی کردند و هنوز چرخ اقتصاد ایران حرکت میکنه

داعش مسئولیت حمله به خط لوله گاز سوریه را بر عهده گرفتخبرگزاری‌ رویترز به نقل از بیانیه منتشرشده از سوی «دولت اسلامی» (داعش) در شبکه‌های اجتماعی مرتبط با این گروه، روز شنبه ۲٧ شهریور گزارش داد که داعش مسئولیت حمله روز جمعه به خط لوله گاز «دیر علی» در سوریه را بر عهده گرفته است. مدافعین حرم بدو بدو توسوریه خط لوله رو زدن البته افغانستان و امیرالمومنینش که گفته بزودی میاد هیچی

ایران: به مسئولان عراق و اقلیم کرد گفتیم بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنندایران: به مسئولان عراق و اقلیم کرد گفتیم بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنند رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت به اداره اقلیم کرد شمال عراق و مسئولان دولت مرکزی توصیه شده بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنند و مانع فعالیتشان شوند.

بنت: 'جنگ اکتبر' اسرائیل را متحمل خسارات سنگین کرد و درس تاریخی به ما دادنخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد: جنگ اکتبر با مصر و اعراب، اسرائیل را متحمل شکست‌های شدیدی کرد و درسی تاریخی در اهمیت آمادگی داد. دلتون را خوش نکنید.این یه رسم است هر کس بیشتر کتک می زنه بیشتر آه و ناله می کنه ! اسرائیل به گفته خودشان ارتش چهارم جهان زارت.. اول برو از پس حماس کوچولو بربیا بعد بیا گوز گوز کن برا از خودت بزرگتر. برای برخی مردم کوته بین چه ابهت پوشالی از خودشون ساخته بودن. فقط با یه تلنگر ایران به فنا رفت چند سال دیگه هم کلا محو میشه انشاالله

پیروزی حزب ترودو در انتخابات پارلمانی کانادا؛ لیبرال‌‌ها اکثریت را به دست نیاوردندجاستین ترودو در آخرین روزهای مبارزات انتخاباتی هشدار داده بود که بازگشت محافظه‌کاران به قدرت یک گام رو به عقب در کشور به ویژه در زمینه موضوعات مرتبط با تغییرات آب و هوایی است. تشکر از سه زن از سه نسل در خانواده به نمایندگی از همه زن های جامعه این را باید مردان افغانستان بیاموزند یک چپ ابله باز امد رو کار برینه تو دنیا Great victory great man

اسلامی: آمریکا تحریم‌ها را به شیوه عملی و قابل راستی آزمایی لغو کندلندن – ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران تصریح کرد: زمان آن فرا رسیده که ایالات متحده سیاست های غلط خود را اصلاح کرده و همه تحریم ها را به شیوه‌ای عملی، موثر و قابل راستی آزمایی لغو کند.

اشتراک چاپ مقامات سودان روز سه شنبه ۳۰ شهریور از خنثی کردن یک کودتا در آن کشور خبر دادند.در یک سال، 18 میلیارد دلار کوچک‌تر کرد و آن را «به زانو درآورد».خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از این بیانیه می‌گوید تروریست‌های داعش مواد منفجره را در خط لوله گاز متصل به ایستگاه‌های برق تشرین و دیر علی کارگذاری و منفجر کرده بودند.رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت به اداره اقلیم کرد شمال عراق و مسئولان دولت مرکزی توصیه شده بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنند و مانع فعالیتشان شوند.

آنها می‌گویند که وفاداران به عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده، می‌خواهند نتیجه انقلابی که در سال ۲۰۱۹ با برکناری او از قدرت گذار به دموکراسی را آغاز کرده بود، «معکوس کنند.» به گزارش رویترز،‌ ارتش سودان در بیانیه‌ای کوتاه که تلویزیون دولتی منتشر کرد، گفت شرایط تحت کنترل است. Advertisement لایحه تحریم ایران یا «آیسا» رئیس جمهوری آمریکا را موظف می‌کند در مورد ارزش دلاری مبادلات تجاری ایران با کشورهای قدرتمند اقتصادی یا «گروه بیست»، به قانون گذاران کنگره گزارش ارائه دهد. شاهدان می‌گویند خیابان های خارطوم، پایتخت، آرام بود، مردم طبق معمول در حال رفت و آمد بودند، و حضور غیرعادی نیروهای امنیتی در شهر وجود نداشت. برترین‌ها پر خواننده‌ترين‌ها ۱ نیویورک تایمز: عملیات ترور فخری‌زاده ظرف تنها ۶۰ ثانیه و با شلیک ۱۵ گلوله انجام شد ۲ پوران ناظمی در مصاحبه با صدای آمریکا پس از حمله نیروهای امنیتی به خانه‌اش: آنها از چند تجمع حقوق‌بشری ترسیده‌اند ۳ یائیر لاپید: تا پایان سپتامبر به منامه خواهم رفت؛ نخستین سفر یک وزیر امور خارجه اسرائیل به بحرین ۴. تلاش برای کودتا نشان دهنده راه دشواری است که پیش روی دولت قرار دارد. حجم مبادلات تجاری بین ایالات متحده و ایران نیز از 34. دولت سودان که مسیر آن کشور را از سال ۲۰۱۹ تغییر داده، شاهد بخشش قسمتی از بدهی خود به غرب بوده و گام‌هایی را برای عادی سازی روابط با اسرائیل برداشته است. باقری افزود: کشور عراق و اقلیم شمال عراق نباید اجازه دهند تا مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی و گروه‌های ضدانقلاب مسلح در آن منطقه پادگان آموزشی، مقر‌های رادیو و تلویزیونی و اردوگاه داشته باشند، کنگره برگزار کنند، آموزش نظامی بدهند، به مرز‌ها و مناطق ما حمله کنند و افرادی را از ما ترور کنند؛ این‌ها برای ما قابل پذیرش نیست.

اما آن دولت همچنان با بحران شدید اقتصادی دست به گریبان است و حامیان بشیر چالش‌هایی را برای آن ایجاد می‌کنند.5 میلیون دلار در سال 2020 کاهش پیدا کرد. از زمان سرنگونی بشیر که نزدیک به سه دهه رهبری سودان را بر عهده داشت، یک نهاد حاکم موسوم به شورای حاکمیت، سودان را تحت یک توافق شکننده تقسیم قدرت بین ارتش و غیرنظامیان اداره می‌کند. یک سخنگوی دولت سودان گفت که بقایای دولت بشیر در کودتا خنثی شده است، شرکت داشتند. ارزش حجم روابط اقتصادی ایران با بزرگ‌ترین شریک تجاری خود، چین، از 19 میلیارد دلار در سال 2019 به 12 میلیارد دلار در سال 2020 کاهش یافت. بشیر اکنون در زندان است و در انتظار چندین محاکمه به سر می‌برد. مطالب مرتبط . بر اساس این گزارش، حجم تجارت بین ایران و اتحادیه اروپا نیز از 4.