سودان, جهان, سرخط خبرها, کودتا, سودان, نظامی

سودان, جهان

سودان می‌گوید کودتای «حامیان بشیر» را خنثی کرد

مقامات سودان می‌گویند که وفاداران به عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده، می‌خواهند نتیجه انقلابی که در سال ۲۰۱۹ با برکناری او از قدرت گذار به دموکراسی را آغاز کرده بود، «معکوس کنند.»

21/09/2021 03:48:00 ب.ظ

🔺 سودان می‌گوید کودتا ی «حامیان بشیر» را خنثی کرد دولت سودان که مسیر آن کشور را از سال ۲۰۱۹ تغییر داده، شاهد بخشش قسمتی از بدهی خود به غرب بوده و گام‌هایی را برای عادی سازی روابط با اسرائیل برداشته است.

مقامات سودان می‌گویند که وفاداران به عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده، می‌خواهند نتیجه انقلابی که در سال ۲۰۱۹ با برکناری او از قدرت گذار به دموکراسی را آغاز کرده بود، «معکوس کنند.»

چاپمقامات سودان روز سه شنبه ۳۰ شهریور از خنثی کردن یک کودتا در آن کشور خبر دادند.آنها می‌گویند که وفاداران به عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده، می‌خواهند نتیجه انقلابی که در سال ۲۰۱۹ با برکناری او از قدرت گذار به دموکراسی را آغاز کرده بود، «معکوس کنند.»

گمانه‌زنی گروسی از احتمال سفر دوباره به تهران/ملاقات با امیرعبداللهیان ضروری است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim نتایج نهایی آزمون ارشد اعلام شد باید به سمت ساخت مسکن ۳۰ متری برویم/نگرانی از متروکه شدن اصفهان تا ۱۵ سال آینده

به گزارش رویترز،‌ ارتش سودان در بیانیه‌ای کوتاه که تلویزیون دولتی منتشر کرد، گفت شرایط تحت کنترل است.شاهدان می‌گویند خیابان های خارطوم، پایتخت، آرام بود، مردم طبق معمول در حال رفت و آمد بودند، و حضور غیرعادی نیروهای امنیتی در شهر وجود نداشت.تلاش برای کودتا نشان دهنده راه دشواری است که پیش روی دولت قرار دارد. دولت سودان که مسیر آن کشور را از سال ۲۰۱۹ تغییر داده، شاهد بخشش قسمتی از بدهی خود به غرب بوده و گام‌هایی را برای عادی سازی روابط با اسرائیل برداشته است.

اما آن دولت همچنان با بحران شدید اقتصادی دست به گریبان است و حامیان بشیر چالش‌هایی را برای آن ایجاد می‌کنند.از زمان سرنگونی بشیر که نزدیک به سه دهه رهبری سودان را بر عهده داشت، یک نهاد حاکم موسوم به شورای حاکمیت، سودان را تحت یک توافق شکننده تقسیم قدرت بین ارتش و غیرنظامیان اداره می‌کند. headtopics.com

یک سخنگوی دولت سودان گفت که بقایای دولت بشیر در کودتا خنثی شده است، شرکت داشتند. بشیر اکنون در زندان است و در انتظار چندین محاکمه به سر می‌برد. ادامه مطلب: VOA Farsi »

بنی‌صدر: نیازی به انقلاب نیست، نظام ایران بسیار شکننده است

بنی‌صدر در گفت‌وگو با رویترز گفته «وقتی خمینی در فرانسه بود بسیار امیدوار بودیم و به نظر می‌رسید خمینی به اصول آزادی باور داشته باشد اما سخن خمینی وقتی به ایران رسید تغییر کرد.»

گزارش دولت بایدن به کنگره: تحریم‌های ترامپ اقتصاد ایران را نابود کرددولت جو بایدن در گزارشی که به کنگره ارائه داد، نشان داده است تحریم‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی، اقتصاد ایران را فقط برای همین نفت مجانی به لبنان و سوریه و چین میده ، برق مجانی به عراق، برای عراق و ونزوئلا و لبنان خونه و بیمارستان و مدرسه و فروشگاه میسازه ، کربلای عراق رو با طلا های ایران برق میندازه، آب و خاک و معادن ایران رو به چین و روسیه و امارت واگذار میکنه. بایدن کجای کاری؟ تحریم های ترامپ ماشین اقتصادی تامین مالی تروریسم را نابود کرد این درستشه 👆👆 اگر روزی ماشین شما در مسافرت، بین راه بنزین تمام کرد ناراحت نباشید، کنار جاده بایستید و در باک آن بشاشید، بعد برید استارت بزنید. به احتمال زیاد ماشین شما روشن و می توانید به راه خود ادامه دهید! چرا؟ چون در اقتصاد ایران هم شاشیدن و هم پی پی کردند و هنوز چرخ اقتصاد ایران حرکت میکنه

داعش مسئولیت حمله به خط لوله گاز سوریه را بر عهده گرفتخبرگزاری‌ رویترز به نقل از بیانیه منتشرشده از سوی «دولت اسلامی» (داعش) در شبکه‌های اجتماعی مرتبط با این گروه، روز شنبه ۲٧ شهریور گزارش داد که داعش مسئولیت حمله روز جمعه به خط لوله گاز «دیر علی» در سوریه را بر عهده گرفته است. مدافعین حرم بدو بدو توسوریه خط لوله رو زدن البته افغانستان و امیرالمومنینش که گفته بزودی میاد هیچی

ایران: به مسئولان عراق و اقلیم کرد گفتیم بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنندایران: به مسئولان عراق و اقلیم کرد گفتیم بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنند رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت به اداره اقلیم کرد شمال عراق و مسئولان دولت مرکزی توصیه شده بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنند و مانع فعالیتشان شوند.

بنت: 'جنگ اکتبر' اسرائیل را متحمل خسارات سنگین کرد و درس تاریخی به ما دادنخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد: جنگ اکتبر با مصر و اعراب، اسرائیل را متحمل شکست‌های شدیدی کرد و درسی تاریخی در اهمیت آمادگی داد. دلتون را خوش نکنید.این یه رسم است هر کس بیشتر کتک می زنه بیشتر آه و ناله می کنه ! اسرائیل به گفته خودشان ارتش چهارم جهان زارت.. اول برو از پس حماس کوچولو بربیا بعد بیا گوز گوز کن برا از خودت بزرگتر. برای برخی مردم کوته بین چه ابهت پوشالی از خودشون ساخته بودن. فقط با یه تلنگر ایران به فنا رفت چند سال دیگه هم کلا محو میشه انشاالله

پیروزی حزب ترودو در انتخابات پارلمانی کانادا؛ لیبرال‌‌ها اکثریت را به دست نیاوردندجاستین ترودو در آخرین روزهای مبارزات انتخاباتی هشدار داده بود که بازگشت محافظه‌کاران به قدرت یک گام رو به عقب در کشور به ویژه در زمینه موضوعات مرتبط با تغییرات آب و هوایی است. تشکر از سه زن از سه نسل در خانواده به نمایندگی از همه زن های جامعه این را باید مردان افغانستان بیاموزند یک چپ ابله باز امد رو کار برینه تو دنیا Great victory great man

اسلامی: آمریکا تحریم‌ها را به شیوه عملی و قابل راستی آزمایی لغو کندلندن – ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران تصریح کرد: زمان آن فرا رسیده که ایالات متحده سیاست های غلط خود را اصلاح کرده و همه تحریم ها را به شیوه‌ای عملی، موثر و قابل راستی آزمایی لغو کند.