سودان می‌گوید کودتای «حامیان بشیر» را خنثی کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 13 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺سودان می‌گوید کودتای «حامیان بشیر» را خنثی کرد دولت سودان که مسیر آن کشور را از سال ۲۰۱۹ تغییر داده، شاهد بخشش قسمتی از بدهی خود به غرب بوده و گام‌هایی را برای عادی سازی روابط با اسرائیل برداشته است.

آنها می‌گویند که وفاداران به عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده، می‌خواهند نتیجه انقلابی که در سال ۲۰۱۹ با برکناری او از قدرت گذار به دموکراسی را آغاز کرده بود، «معکوس کنند.»

شاهدان می‌گویند خیابان های خارطوم، پایتخت، آرام بود، مردم طبق معمول در حال رفت و آمد بودند، و حضور غیرعادی نیروهای امنیتی در شهر وجود نداشت. اما آن دولت همچنان با بحران شدید اقتصادی دست به گریبان است و حامیان بشیر چالش‌هایی را برای آن ایجاد می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش دولت بایدن به کنگره: تحریم‌های ترامپ اقتصاد ایران را نابود کرددولت جو بایدن در گزارشی که به کنگره ارائه داد، نشان داده است تحریم‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی، اقتصاد ایران را فقط برای همین نفت مجانی به لبنان و سوریه و چین میده ، برق مجانی به عراق، برای عراق و ونزوئلا و لبنان خونه و بیمارستان و مدرسه و فروشگاه میسازه ، کربلای عراق رو با طلا های ایران برق میندازه، آب و خاک و معادن ایران رو به چین و روسیه و امارت واگذار میکنه. بایدن کجای کاری؟ تحریم های ترامپ ماشین اقتصادی تامین مالی تروریسم را نابود کرد این درستشه 👆👆 اگر روزی ماشین شما در مسافرت، بین راه بنزین تمام کرد ناراحت نباشید، کنار جاده بایستید و در باک آن بشاشید، بعد برید استارت بزنید. به احتمال زیاد ماشین شما روشن و می توانید به راه خود ادامه دهید! چرا؟ چون در اقتصاد ایران هم شاشیدن و هم پی پی کردند و هنوز چرخ اقتصاد ایران حرکت میکنه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

داعش مسئولیت حمله به خط لوله گاز سوریه را بر عهده گرفتخبرگزاری‌ رویترز به نقل از بیانیه منتشرشده از سوی «دولت اسلامی» (داعش) در شبکه‌های اجتماعی مرتبط با این گروه، روز شنبه ۲٧ شهریور گزارش داد که داعش مسئولیت حمله روز جمعه به خط لوله گاز «دیر علی» در سوریه را بر عهده گرفته است. مدافعین حرم بدو بدو توسوریه خط لوله رو زدن البته افغانستان و امیرالمومنینش که گفته بزودی میاد هیچی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران: به مسئولان عراق و اقلیم کرد گفتیم بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنندایران: به مسئولان عراق و اقلیم کرد گفتیم بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنند رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت به اداره اقلیم کرد شمال عراق و مسئولان دولت مرکزی توصیه شده بساط گروه‌های تروریستی را جمع کنند و مانع فعالیتشان شوند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بنت: 'جنگ اکتبر' اسرائیل را متحمل خسارات سنگین کرد و درس تاریخی به ما دادنخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد: جنگ اکتبر با مصر و اعراب، اسرائیل را متحمل شکست‌های شدیدی کرد و درسی تاریخی در اهمیت آمادگی داد. دلتون را خوش نکنید.این یه رسم است هر کس بیشتر کتک می زنه بیشتر آه و ناله می کنه ! اسرائیل به گفته خودشان ارتش چهارم جهان زارت.. اول برو از پس حماس کوچولو بربیا بعد بیا گوز گوز کن برا از خودت بزرگتر. برای برخی مردم کوته بین چه ابهت پوشالی از خودشون ساخته بودن. فقط با یه تلنگر ایران به فنا رفت چند سال دیگه هم کلا محو میشه انشاالله
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیروزی حزب ترودو در انتخابات پارلمانی کانادا؛ لیبرال‌‌ها اکثریت را به دست نیاوردندجاستین ترودو در آخرین روزهای مبارزات انتخاباتی هشدار داده بود که بازگشت محافظه‌کاران به قدرت یک گام رو به عقب در کشور به ویژه در زمینه موضوعات مرتبط با تغییرات آب و هوایی است. تشکر از سه زن از سه نسل در خانواده به نمایندگی از همه زن های جامعه این را باید مردان افغانستان بیاموزند یک چپ ابله باز امد رو کار برینه تو دنیا Great victory great man
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اسلامی: آمریکا تحریم‌ها را به شیوه عملی و قابل راستی آزمایی لغو کندلندن – ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران تصریح کرد: زمان آن فرا رسیده که ایالات متحده سیاست های غلط خود را اصلاح کرده و همه تحریم ها را به شیوه‌ای عملی، موثر و قابل راستی آزمایی لغو کند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »