سوخت‌بران بلوچ

26/01/1401 07:13 ب.ظ

📷بسیاری از کودکان و نوجوانان در سیستان و بلوچستان برای کمک به اقتصاد خانواده، تحصیل را رها می کنند و به عنوان سوخت‌بر کار می کنند. آنها با موتور در جاده های بسیار طولانی و خطرناک حرکت می‌کنند تا سوخت را به مرزهای پاکستان برسانند. اطلاع_رسانی

استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران واقع شده است و بزرگترین استان ایران است. کشاورزی و دامپروری همواره شغل اصلی این منطقه بوده اس ... خواندن در ۱ دقیقه استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران واقع شده است و بزرگترین استان ایران است. کشاورزی و دامپروری همواره شغل اصلی این منطقه بوده است.

این استان به دلیل خشکسالی های چند سال گذشته و بی توجهی حکومت به عنوان محروم ترین منطقه ایران شناخته می شود. با توجه به خط مرزی بسیار طولانی این استان با پاکستان و افغانستان، بسیاری از روستائیان که از کار و درآمد محروم بوده اند، برای امرار معاش چاره ای جز انجام یک شغل بسیار سخت و خطرناک به نام سوخت‌بری ندارند. در بین مردم، کسانی که شرایط اقتصادی بهتری دارند از وسایل نقلیه شخصی خود برای حمل سوخت استفاده می کنند. حتی برخی از کودکان و نوجوانان برای کمک به اقتصاد خانواده، تحصیل را رها می کنند و به عنوان سوخت‌بر کار می کنند. آنها برای امرار معاش از شهرهای مختلف استان سوخت جمع آوری می کنند و با موتور خود در جاده های بسیار طولانی و خطرناک سوار می شوند تا سوخت را به مرزهای پاکستان برسانند.

عکس‌ها از میدل ایست ایمجز

ادامه مطلب:
iranwire »

محاکمه مردی در برلین به اتهام ''جنایت جنگی'' در دمشق | DW | 14.04.2022با اعلام دادستانی فدرال آلمان، مردی که متهم است در سال ۲۰۱۴ با نارنجک‌انداز ضدتانک به سوی مردم دمشق شلیک کرده و هفت غیرنظامی را به کشتن داده، به ''قتل'' و ''جنایت جنگی'' متهم شده است. این فرد در برلین بازداشت شده بود.

به نام توسعه، به کام معدن‌دار؛ اعتراض روستاییان به جایی نرسیدبا این که مردم سه روستای «برز»، «طره» و «کمجان»، از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در اعتراض به فعالیت معادن اطراف کوه‌های «کرکس» راهپیمایی کردند، فعالیت این معادن از سر گرفته شده است. شهروندخبرنگار

ترکیه: در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های 19 استان کشور بیمار بستری شده به دلیل ابتلا به کرونا نداریموزیر بهداشت ترکیه: در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های 19 استان کشور بیمار بستری شده به دلیل ابتلا به کرونا نداریم.

انفجار در عرشه 'مسکوا'؛ آسیب شدید مهم‌ترین رزمناو روسیه در دریای سیاه | DW | 14.04.2022ناو عظیم 'مسکوا' در پی انفجار در مخزن مهمات آن و آتش‌سوزی در عرشه، آسیب اساسی دیده است. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک 'نپتون' هدف گرفته است. وزارت دفاع روسیه از شروع تحقیقات در این باره خبر داد. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک نپتون هدف «قرار داده» است. اوکراین اعلام کرده که «ناو با» موشک نپتون هدف «گرفته شده» است. «اوکراین اعلام کرده با موشک نپتون ، ناو روسی مورد هدف قرار گرفته است»

درخواست تشکیل «هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی» در مورد مرگ مهدی صالحی در زنداندر پی جان باختن مهدی صالحی از بازداشت‌شدگان دی ۹۶ در زندان اصفهان، سازمان حقوق بشر ایران «خواهان تشکیل هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی و پاسخگویی مسئولان ایران» شد. با آن حکم سنگین مشخص است، سر به نیست شده است.

هشدار ایران به رژیم صهیونیستی در ارتباط با وقایع مسجدالاقصیسعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه 'تعرض بی‌شرمانه' صهیونیست‌ها در ماه مبارک رمضان به اماکن مقدس فلسطین و یورش به روزه‌داران و نمازگزاران در مسجدالاقصی را قویا محکوم و نسبت به 'تداوم اقدامات وحشیانه و تروریستی اشغالگران در قدس و فلسطین اشغالی' هشدار داد.