سوخت مازوت نیروگاه شازند هنوز متوقف نشده است/ مصرف روزانه 700هزار لیتر آلاینده در استان مرکزی/ناتوانی دولت در فروش مازوت مردم را گرفتار کرده

13/10/1399 03:23 ب.ظ

به‌رغم هشدار درباره عدم مصرف سوخت‌های آلاینده؛ سوخت مازوت نیروگاه شازند هنوز متوقف نشده است/ مصرف روزانه 700هزار لیتر آلاینده در استان مرکزی/ناتوانی دولت در فروش مازوت مردم را گرفتار کرده

آلایندگی‌های هوای کلانشهر اراک، موضوع جدیدی نیست، اما وقتی علت بسیاری از بیماری‌ها همچون سرطان ، ناباروری در مردان و برخی آلرژی‌ها ،آلودگی هوا اعلام می‌شود نه تنها جای نگرانی دارد که ترسناک هم است. آلایندگی‌هایی که سالهاست گریبانگیر مردم استان مرکزی است و هیچ عزمی تا کنون برای رفع آن جزم نشده‌است. محمدحسن آصفری در گفت و گو با ایلنا، افزود: به دلیل اینکه دولت، مشتری برای فروش مازوت ندارد و قیمت تمام شده گاز در نیروگاه بیشتر می‌شود، مجوز مصرف مازوت به نیروگاه داده شده است.

در این باره باید سازمان محیط زیست کشور موضع‌گیری شفاف و درستی داشته باشد و از دولت بخواهد چرا اجازه می‌دهد با سلامت مردم بازی شود. اگر دولت نمی‌تواند مازوت خود را بفروشد، آن را در گلوی مردم نکرده و به خورد آنها ندهد تا باعث تشدید آلودگی هوای اراک و گرفتاری مردم نشود.

او ادامه داد: نصب دستگاه‌های فیلتراسیون برای صنایع اراک به ویژه پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه و ایرالکو که بیشترین سهم آلایندگی را در اراک دارند یک ضرورت است. اما متاسفانه این واحدها هزینه های بسیاری صرف دریافت ایزوهایی می کنند که صرفا کاغذی است و هیچ کدام از استانداردهای لازم برخوردار نبوده و هیچ تاثیری در کاهش پساب ها و آلودگی های زیست محیطی ندارند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گسترش و توسعه فضای سبز اراک، یکی دیگر از راه های کاهش آلودگی هوای اراک بود و اجرای این طرح، وظیفه شهرداری اراک بود که متاسفانه به دلیل عدم همکاری صنایع با شهرداری در افزایش یکهزار متر به فضای سبز اراک، این مهم اجرایی نشد.

ادامه مطلب:
ilnanews »

استاندار آذربایجان شرقی: نیروگاه تبریز از سوخت مازوت استفاده می‌کند

التهاب در منطقه در پی حمله موشکی به نیروگاه اتمی اسرائیل

سقوط موشک پرتاب شده از سوریه در اطراف نیروگاه هسته‌ای دیمونا در اسرائیلارتش اسرائیل بامداد پنج‌شنبه 22 آوریل 2021 اعلام کرد یک فروند موشک زمین به هوا که توسط سامانه پدافند عجب موشکهای بی دقتی؟؟؟انشاالله دفعه بعد به مقصدنیروگاه دیمونامیرسد.... 😂😂😂🤣🤣🤣🤣 سرگردان ، شیدا ، دیمونا ااا،پس سپر موشکیتون چیکارست؟ج.ا به همین راحتی موشک پرت میکنه براتون؟

موج جدید آتش‌سوزی‌ها‌ در شمال ایران؛ فقط در گیلان ۵۲ هکتار جنگل و مرتع‌ سوختدر پی بروز موج جدیدی از آتش‌سوزی جنگل‌ها در شمال ایران، امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، از سوختن ۵۲ هکتار از مراتع و جنگل‌های ۱۳ شهرستان در این استان طی دو روز گذشته خبر داد.

انفجار مهیب در انبار سوخت در مرزهای لبنان و سوریهمنابع اطلاع‌رسانی عصر امروز، یکشنبه از انفجاری مهیب در انبار سوخت در شهرک القصر در مرزهای مشترک سوریه و لبنان خبر دادند.