سوالات توییتری خامنه‌ای از مکرون؛ تفاوت آزادی بیان و نفرت پراکنی چیست؟

09/08/1399 03:18:00 ب.ظ

حسابهای خامنه‌ای در توییتر دو سوال خطاب به جوانان فرانسه مطرح کرده و از آنها خواسته این سوال‌ها را از امانوئل_مکرون، رییس جمهوری این کشور بپرسند. فرامرز داور در پشت_صحنه_یک_توییت نگاهی به این سوالها داشته است👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی آزادی_بیان

سوال اول آیت‌الله خامنه‌ای بدون اشاره به بریده شدن سر یک معلم توسط یک مسلمان خشمگین این است که چرا...

سوال اول آیت‌الله خامنه‌ای بدون اشاره به بریده شدن سر یک معلم توسط یک مسلمان خشمگین این است که چرا مکرون از اهانت به پیامبر خدا حمایت می‌کند. واقعیت این است که رییس جمهوری فرانسه از توهین به هیچ‌کدام از پیامبران یا هیچ شخصیت دیگری حمایت نکرده بلکه کفرگویی یا طرح انتقاد به پیامبران را مانند دیگر انسان‌ها، غیرقابل محدود شدن می‌داند و از اصل «آزادی بیان» بدون هیچ محدودیتی حمایت کرده است.

حمایت مکرون از آزادی بیان پس از سربریدن معلمی از سوی یک مسلمان فرانسوی انجام شده که از نشان دادن کاریکاتور پیامبر اسلام در مدرسه به دانش آموزان خشمگین بوده است. در فرانسه که یک کشور لاییک است، رییس جمهوری به عنوان حافظ «قانون اساسی»، باید ضامن اجرای آن و آزادی بیان برای تک تک شهروندان این کشور باشد که از اصول اساسی جمهوری فرانسه است. شوخی و انتقاد با سایر پیامبران، از جمله «عیسی مسیح» و انتشار کاریکاتور از او، امری رایج در فرانسه است و مسیحیان که جمعیت کثیری از فرانسویان را تشکیل می‌دهند، بابت کشیده شدن کاریکاتور پیامبرشان به کسی تعددی نمی‌کنند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

چین با چه شرایطی نفت ایران را می خرد؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: چندی پیش «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین بنا بر دعوت پادشاهی سعودی راهی ریاض شد تا در دو نشست یکی میان چین و سران کشورهای عربی و دیگری با حضور رئیس جمهور چین و سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شرکت داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

توئیتر نوشته های من را در مورد اینکه سخنان آقا در توییتر در اروپا جرم محسوب می‌شود و نوشته بودم که دقیقاً چه حرف‌هایی رو زده رو با سرعت پاک کرد.اما تا سنای آمریکا بهش فشار نیاورد و ممکن بود کلی از حمایت یهودیان را از دست بدهد صفحه آقا رو بست. اینم از آزادی بیان آمریکایی.

انتقاد خامنه‌ای از مکرون و سکوت او در قبال سربریدن معلم فرانسوی | DW | 28.10.2020علی خامنه‌ای در پیام به 'جوانان فرانسه' اظهارات امانوئل مکرون در مورد آزادی بیان در فرانسه و انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام را مورد انتقاد قرار داد. او اما به بریدن سر معلم فرانسوی به دست یک مسلمان افراطی اشاره‌ای نکرد. خامنه‌ای_گوه_خورد 🙃 هلوکاست کوووووووو?

رویارویی ترکیه و فرانسه؛ اختلاف بر سر کاریکاتور یا منافع راهبردی | DW | 29.10.2020رئیس جمهوری ترکیه خشم و غضب خود را بر سر همتای فرانسوی خود، امانوئل مکرون، خالی می‌کند. در پس این مناقشه اما بیشتر منافع راهبردی دو کشور نهفته است تا اختلافات شخصی و یا دفاع مکرون از آزادی بیان در فرانسه. تو جراید ایران هزارتا کاریکاتور از اردوغان هست ورا هیچ اعتراضی نداره ؟ اردوغان یه پوپولیست به تمام معناست اولین وظیفه یک رسانه آنهم در مقیاس دویچه‌وله رعایت بیطرفی است. خیلی جانب ماکرون را گرفته‌اید روزی علیه خودتان اعلم خواهد سد. ترکیه بازیچه دست اسرائیله , همینطور که آذربایجان بازیچه دست ترکیست . و این زنجیره ادامه دارد.

خامنه‌ای به جوانان فرانسوی: از رئیس جمهورتان بپرسید چرا از توهین به پیامبر دفاع می‌کنددادگاه‌های فرانسه در موارد بسیاری با استناد به این قانون، شکایت‌های وارده در مورد توهین به مقدسات را نپذیرفته‌اند. این شکایت‌ها غالبا در مورد مطالب یا تصاویر طنزآمیز و فکاهی بوده است. خاک بر سر خبرگزاری شما که پوشش میدید این خبرو من از خود کثافتش میپرسم چقدر گند زدین به مملکت که نود درصد جوانان مملکت آتئیست شدند و به سر تا پای اسلام و محمد و قران میرینن همین که یک جنایتکار میگه این سوال رو بپرسن و این جانی‌ها طرفداری می‌کنن ازش بنظرم خودش باید موضوع رو روشن کنه برای جوانان فرانسوی!

ایران و جهان در چنگال ویروس کرونا؛ ۱۰ کشور پرتلفات‌ کدامند؟ویروس کرونا تاکنون نزدیک به ۴۵ میلیون نفر از ساکنان کره زمین را به بیماری کووید-۱۹ مبتلاء و شیوه جدیدی از مناسبات و زندگی را به بشر تحمیل کرده است. همه رو غلط غلوط نوشتی رفته باسه خودت ، کشور اول مبتلا هند نیست و آمریکاس، ایران هم ۳۴ هزار تلفات داره نه ۴۴ هزار

ابتلای یک عضو دیگر شورای شهر تهران به کروناسخنگوی شورای شهر تهران از ابتلای شهربانو امانی و تعدادی از پرسنل و کارشناسان شورای شهر تهران به کرونا خبر داد.

حبیب‌الله بیگناه درگذشتحبیب‌الله بیگناه - شاعر و ادیب خراسانی - از دنیا رفت. گوه تو روح الله و قران و اسلام گوه تو روح ملا و رهبر و بسیج و پاسدار گوه تو روح کمونیست و مجاهدین خدا اگه وجود داره. ریده با این مدیریتش