سوئیس طرح ممنوعیت تامین مالی شرکت‌های سازندۀ اسلحه را به همه‌پرسی می‌گذارد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سوئیس طرح ممنوعیت تامین مالی شرکت‌های سازندۀ اسلحه را به همه‌پرسی می‌گذارد بیشتر بخوانید🔽

رأی دهندگان سوئیسی یکشنبه آینده تصمیم خواهند گرفت که آیا بانکهای کشورشان را از تامین بودجۀ شرکتهای سازندۀ اسلحه منع کنند یا خیر. این طرح، آخرین همه‌پرسی ضدجنگ در کشور بی‌طرفی محسوب می‌شود که طی ۲۰۰ سال گذشته هیچ جنگ خارجی نداشته است.

جولیا کوئنگ، رئیس مشترک حزب سبزهای جوان در این کشور می‌گوید: «مبلغ هنگفتی از پول‌های سوئیس وارد صنعتی می‌شود که از مرگ و ویرانی سود می‌برد. چگونه کشوری که ادعای بی‌طرفی دارد می‌تواند از ساخت تسلیحات جنگی سود ببرد؟» دیگر بانکها نیز با استدلالهایی از جمله اینکه این طرح موقعیت سوئیس را به عنوان یک مرکز مالی مهم بین‌المللی تضعیف می‌کند و به صندوق بازنشستگی، بانکها و شرکتهای بیمه ضربه می‌زند، با آن مخالفند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مردم سوئیس به ممنوعیت پوشیه و روبنده رای دادند | DW | 07.03.2021رفراندوم منع استفاده از برقع در سراسر سوئیس با اکثریتی شکننده، ۵۲درصد رای آورد. به این ترتیب، دیگر هیچ زن مسلمانی مجاز نخواهد بود که در انظار و اماکن عمومی صورت خود را استتار کند. ممنوعیت مشمول گردشگران هم می‌شود. هر کی برقه میخواد بره کشور خودش، وگرنه فرذا انتظار دارن قوانین داعش در غرب حکمفرما بشه شرم باد برشما کاذبان عصر..... لعنت خدا بالای دموکراسی پرستان ما! افسوس بحال تان که هم از بنده گی خدا بیرون شدید وهم از نوکری یهود ونصارا.... ماسک چی؟ اوسکولا
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

موافقت نیمی از مردم سوئیس با ممنوعیت نقاب در این کشورپوشیدن نقاب یا برقع در سوئیس با آرای موافق ‌52 درصد شرکت کنندگان در همه‌پرسی ممنوع اعلام شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سوئیسی‌ها به طرح «ممنوعیت پوشش کامل صورت» رای مثبت دادندبا تصویب این طرح، پوشاندن کامل صورت در ملاء عام ممنوع می‌شود؛ با این وجود برای اماکنی همچون عبادتگاه‌ها، استثنائاتی در نظر گرفته شده است. حالا که خدا کاری کرده همه دنیا مجبورن بیش از نصف صورتشون رو بپوشونن 🤣 این جماعتی که چادر و برقع می‌پوشن چرا نمیرن در همان کشورهای اسلامی زندگی و کار کنن؟(!) طرف برقع (پوشش صورت) میزنه با اون چادر کامل مشکی ، چقدر خوفناک میشن. اینجا تو خود ایران که نظام آخوند شیعی حاکم است، خیلی خیلی کم و به ندرت دیدم کسی این شکلی (بدوی و متحجر) بگرده یکی از اینها بیاد توی بانک صادرات ایران، کارش را راه نخواهند انداخت، مگر برقعه اش را بردارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طرح اقدام متقابل ایران در برابر کشته شدن سلیمانی؛ ممنوعیت مذاکره غیر‌هسته‌ای با آمریکا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سانسور و سرکوب هفتگی؛ طرح ممنوعیت انتشار اخبار رسانه‌های امریکایی و بریتانیایی مضحک است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »