سوئیسی‌ها به قرارداد رفت‌وآمد آزادانه با اتحادیه اروپا پایبند ماندند | DW | 27.09.2020

06/07/1399 10:36 ب.ظ

بیش از ۶۳ درصد سوئیسی‌ها پیشنهاد راست‌گرایان این کشور برای پایان دادن به 'قرارداد رفت‌وآمد شهروندان اتحادیه اروپا به سوئیس' را در یک همه‌پرسی رد کردند. رهبران اتحادیه اروپا از رای مثبت سویسی‌ها استقبال کردند.

بیش از ۶۳ درصد سوئیسی‌ها پیشنهاد راست‌گرایان این کشور برای پایان دادن به 'قرارداد رفت‌وآمد شهروندان اتحادیه اروپا به سوئیس' را در یک همه‌پرسی رد کردند. رهبران اتحادیه اروپا از رای مثبت سویسی‌ها استقبال کردند. سوئیسی‌ها به قرارداد رفت‌وآمد آزادانه با اتحادیه اروپا پایبند ماندند بیش از ۶۳ درصد سوئیسی‌ها پیشنهاد راست‌گرایان این کشور برای پایان دادن به"قرارداد رفت‌وآمد شهروندان اتحادیه اروپا به سوئیس" را در یک همه‌پرسی رد کردند.

رهبران اتحادیه اروپا از رای مثبت سویسی‌ها استقبال کردند.

مردم سوئیس روز یکشنبه ششم مهر (۲۷ سپتامبر) با شرکت در یک همه‌پرسی پیشنهاد راست‌گرایان این کشور برای پایان دادن به"قرارداد رفت‌وآمد شهروندان اتحادیه اروپا به سوئیس" را رد کردند. حزب مردم سوئیس، که جریانی پوپولیست و راست‌گراست شهروندان این کشور را برای شرکت در همه‌پرسی با هدف پایان دادن به قرارداد تردد آزادانه شهروندان اتحادیه اروپا در سوئیس فراخوانده بود.

این حزب ضمن هشدار درباره ورود خارجیان و افزایش تعداد مهاجران در این کشور اعلام کرده بود که شهروندان سوئیس فرصت‌های شغلی را از دست می‌دهند و خواستار خروج سوئیس از توافقنامه تردد آزادنه شهروندان اتحادیه اروپا در سوئیس شده بود. بسیاری از شهروندان آلمانی و فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی به دلیل دستمزدهای بالا و پایین بود مالیات بر درآمد به سوئیس می‌روند. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

سوئیسی‌ها به خروج از حوزه شنگن رای مخالف دادند۶۳ درصد شهروندان سوئیس مخالفت قاطع خود را با پایان دادن به پیمان رفت‌وآمد آزاد با اتحادیه اروپا اعلام کردند.

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 9605 نفر رسیدشمار مبتلایان به ویروس کرونا در تاجیکستان با شناسایی 43 مورد جدید به 9605 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 39 هزار و 227 نفر رسید

نفرین‌هایمان را به آدرس کاخ سفید بفرستیم/ کسی به دلیل جدل‌های سیاسی به مردم آدرس غلط ندهد/ برنامه‌ریزی جدید برای تهرانروحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا: تا امروز درمان قطعی برای کرونا کشف نشده است/ تعطیلی بیش از ۲۲۰۰ مدرسه به مدت یک هفته/ ۱۴ درصد بستری‌ها برای چندمین بار به کرونا مبتلا شده‌اند/ برنامه‌ریزی جدید برای تهران

رئیس ایستگاه سیا به ابراهیم یزدی گفته بود صدام قصد حمله به ایران را دارد / استارت گرفتن سلاح‌های فرانسوی از سفر طارق عزیز به پاریس زده شدمحمد درودیان، پژوهشگر تاریخ جنگ، با اشاره به اینکه «زمان وقوع جنگ چون آمریکایی‌ها درگیر تصرف سفارت و انتخابات بودند تمرکز آنچنانی نداشتند این احتمال وجود دارد که در آن دوره فرانسوی‌ها نقش داشتند» گفت: بعد از اینکه جنگ شروع شد، [و] شوروی تسلیحات نداد، طارق عزیز به فرانسه سفر کرد. استارت گرفتن سلاح‌های فرانسوی و نقش فرانسه در جنگ با سفر طارق عزیز زده شد و حتی فرانسوی‌ها منافقین را به صدام وصل کردند. چرا شهبانو رو با اسم کوچک و بدون رعایت احترام خواندن، کسی که در مورد ریشه لغات خانم و آقا آگاهی میده باید در مورد احترام به تاریخ ایران هم رعایت کلام رو داشته باشه من همون نسل جدیدم که می فهمم خط فکری این جماعت به چه سمتی هست امام امام از دهنش نمیافته!

چین حدود 8500 مسجد و مکان دینی متعلق به ترک‌های اویغور را نابود کرده است

جهان

سوئیسی‌ها به قرارداد رفت‌وآمد آزادانه با اتحادیه اروپا پایبند ماندند

بیش از ۶۳ درصد سوئیسی‌ها پیشنهاد راست‌گرایان این کشور برای پایان دادن به"قرارداد رفت‌وآمد شهروندان اتحادیه اروپا به سوئیس" را در یک همه‌پرسی رد کردند. رهبران اتحادیه اروپا از رای مثبت سویسی‌ها استقبال کردند.

مردم سوئیس روز یکشنبه ششم مهر (۲۷ سپتامبر) با شرکت در یک همه‌پرسی پیشنهاد راست‌گرایان این کشور برای پایان دادن به"قرارداد رفت‌وآمد شهروندان اتحادیه اروپا به سوئیس" را رد کردند.

حزب مردم سوئیس، که جریانی پوپولیست و راست‌گراست شهروندان این کشور را برای شرکت در همه‌پرسی با هدف پایان دادن به قرارداد تردد آزادانه شهروندان اتحادیه اروپا در سوئیس فراخوانده بود.

این حزب ضمن هشدار درباره ورود خارجیان و افزایش تعداد مهاجران در این کشور اعلام کرده بود که شهروندان سوئیس فرصت‌های شغلی را از دست می‌دهند و خواستار خروج سوئیس از توافقنامه تردد آزادنه شهروندان اتحادیه اروپا در سوئیس شده بود. بسیاری از شهروندان آلمانی و فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی به دلیل دستمزدهای بالا و پایین بود مالیات بر درآمد به سوئیس می‌روند.

با شکست حزب راست‌گرای سوئیس انتظار می‌رود که مناقشه و اختلافات چندین ساله بین اتحادیه اروپا و سوئیس کنار گذاشته شود. رد درخواست راستگرایان سوئیس در همه‌پرسی روز یکشنبه، دولت این کشور را به اتحادیه اروپا نزدیک‌تر خواهد کرد.

واکنش رهبران اتحادیه اروپا به نتایج همه‌پرسی سوئیس نیز مثبت بوده است.

اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ضمن استقبال از نتایج همه‌پرسی سوئیس، آن را نشانه مثبت دانست و گفت اتحادیه اروپا مناسبات خود را با سوئیس توسعه خواهد بخشید.

حدود یک چهارم از کل جمعیت هشت میلیون و ۶۰۰ هزار نفری سوئیس خارجی هستند. بخشی از سوئیسی‌ها به دلیل وضعیت مسکن، شغل بهتر حاضر نیستند که خارجیان و حتی شهروندان اروپایی به این کشور مهاجرت کنند اما آن گونه که به نظر می‌آید در همه‌پرسی منافع اقتصادی حرف اول را زده و پیروزی بیشتر با اقتصاد بوده است.

اتحادیه اروپا مهم‌ترین شریک تجاری سوئیس به شمار می‌آید و این کشور بیشترین صادرات خود را به اتحادیه اروپا انجام می‌دهد.

شرکت‌ها و کنسرن‌های دارویی بین‌المللی مثل روشه، نووارتیس و همچنین شرکت تولید کننده مواد غذایی"نستله" و بانک‌های بزرگی مثل UBS و Credit Suisse در سوئیس مستقر هستند و به نیروی کار کارگران خارجی وابسته‌اند.

در همه‌پرسی روز یکشنبه ۲۷ سپتامبر هم‌چنین حدود ۵۰/۱ در صد رای دهندگان سوئیس به خرید هواپیماهای جنگی جدید به مبلغ پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو هم رای دادند.

در همین زمینه: