سوئد به رغم افزایش شمار جان‌باختگان ویروس کرونا به قرنطینه محدود ادامه می‌دهد

26/01/1399 05:35 ب.ظ

سوئد به رغم افزایش شمار جان‌باختگان ویروس_کرونا به قرنطینه محدود ادامه می‌دهد سوئد تجمع بالای ۵۰ نفر را منع کرده، دبیرستان ها ودانشگاه ها را بسته، و از افراد بالای ۷۰سال یا اشخاص بالقوه آسیب پذیر خواسته است خود را برای حفاظت در برابر ویروس خانه‌نشین کنند

بخش انگلیسی صدای آمریکا - اطراف اسکله استکهلم جمعیت گرد هم آمده اند و بعضی زیر آفتاب لبی تر می کنند. در بخش عمده ای از جهان، چنین تجمعی با اعتراض روبرو می شود یا حتی ممنوع است. اما در سوئد چنین نیست اما در سوئد چنین نیست. آندرس تگنل، اپیدمیولوژیست (همه‌گیرشناس) ارشد و استراتژیست مبارزه سوئد با همه گیری ویروس کرونا، می‌گوید این تجمع‌ها مایه نگرانی او نیست.

این دانشمند ۶۳ ساله با حضور در گزارش های روزانه برای تشریح شیوع ویروس کرونا به چهره ای نام آشنا در سوئد بدل شده است.

کشورها در سراسر اروپا جابجایی شهروندانشان را محدود کرده اند، اما سوئد تنها کشوری است که رویکرد قرنطینه «در ابعاد پایین» را در پیش گرفته است؛ رویکردی که می تواند در بلندمدت نیز ادامه یابد. پرزیدنت ترامپ با اشاره به شمار بالای قربانیان بیماری «کووید۱۹» در سوئد گفته است که سوئد برای رویکرد مصونیت عمومی بهای سنگینی می‌پردازد.

اما وزیر بهداشت سوئد می گوید کشورش هرگز سیاست مصونیت عمومی را دنبال نکرده است. سوئد تجمع بالای ۵۰ نفر را منع کرده، دبیرستان ها و دانشگاه ها را بسته، و از افراد بالای ۷۰ سال یا اشخاص بالقوه آسیب پذیر خواسته است خود را برای حفاظت در برابر ویروس خانه‌نشین کنند. headtopics.com

رویکرد سوئد به این معنی است که مدارس (به جز دبیرستان‌ها)، رستوران ها، و عمده کسب و کارها همچنان فعال هستند. این امر موجب این برداشت شده که سوئدی ها به زندگی عادی خود ادامه می دهند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

کرونا بیش از ۹۷۶ میلیارد تومان به بخش فرهنگ و هنر خسارت وارد کردوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نامه‌هایی جداگانه به معاون اول رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون اقتصادی رئیس جمهور با اعلام خسارت‌های وارده به بخش فرهنگ کشور خواستار مساعدت‌های هر چه سریع‌تر دولتِ به مشاغل آسیب‌پذیر فرهنگ، هنر و رسانه کشور شد. عددهای خبرتون رو چک کنید. بالا با پایین نمی‌خونه! بنازم به دقت محاسبات

همزمان با شیوع کرونا؛ دولت ایران برای کمک به مستضعفان دست به دامن مردم شدمعاون اول رئیس‌جمهوری ایران، همزمان با شیوع کرونا و توقف اکثر فعالیت‌های اقتصادی، از مردم، این رویه همه روزه ی دولت ما بوده بجای گدایی کردن بهتر است ،کمی از پول های چپاول مردم را خرح کنند و نه اینکه علاوه پر چپاول ملت از انها نیز گدایی کنند.

کارشناسان: آلمان می‌تواند به تدریج به شرایط عادی بازگردد | DW | 13.04.2020آکادمی ملی علوم لئوپولدینا، مهم‌ترین ارگان مشورتی دولت آلمان، طرح عادی‌سازی امور را ارائه داد. از جمله توصیه‌های این مرکز، بازگشایی مشروط مدارس ابتدایی و متوسطه و اجباری شدن ماسک در رفت و آمدهای روزانه است.

پرواز هواپیمایی خلیج به ایران پس از 4 سال برای بازگرداندن بحرینی‌ها به کشورشاندولت بحرین روز سه شنبه 14 آوریل اعلام کردند، شرکت هواپیمایی «گلف‌ایر»، این کشور، پس از چهار سال کدوم خیلج ؟ منظورت خیلی فارس درستpersian Gulf

تصویری؛ عدم پایبندی مردم به مقررات مقابله با کرونا در ایران به دلیل فشارهای معیشتیبرغم ممنوعیت فعالیت‌های تجاری غیر ضروری و مشاغل خدماتی از سوی دولت ایران برای جلوگیری از شیوع ویروس دولت فرقی شیعه هیچ کمکی برای معیشت مردم انجام نداده است فقط یک میلیون تومان وام با سود ۱۲ درصد اختصاص داده است مردم گرسنه مجبورند به سر کار های خود برگردند ...🤮 شهر هرت!

شمار بهبودیافتگان در آلمان از مبتلایان به ویروس کرونا پیشی گرفت | DW | 12.04.2020برای نخستین بار از آغاز اپیدمی شمار بهبودیافتگان از مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر شده است. آیا این در آستانه عید پاک مایه خوشحالی است؟ به نظر کارشناسان هنوز برای نتیجه‌گیری زود است، زیرا این روند می‌تواند معکوس شود. برای بهبود باید اول مبتلا شده باشن. پس تعداد مبتلایان نمیتونه کمتر از تعداد بهبود یافتگان باشد. منظور شما تعداد بیماران و بهبود یافتگان هستش. کرونا بدم میاد از اعیاد مذهیی المان است و شكوه ديرينه اش، و مديري بنام خانم مركل، غير از اين نبايد باشد.

صدای آمریکا - اطراف اسکله استکهلم جمعیت گرد هم آمده اند و بعضی زیر آفتاب لبی تر می کنند. در بخش عمده ای از جهان، چنین تجمعی با اعتراض روبرو می شود یا حتی ممنوع است.

اما در سوئد چنین نیست.

آندرس تگنل، اپیدمیولوژیست (همه‌گیرشناس) ارشد و استراتژیست مبارزه سوئد با همه گیری ویروس کرونا، می‌گوید این تجمع‌ها مایه نگرانی او نیست.

این دانشمند ۶۳ ساله با حضور در گزارش های روزانه برای تشریح شیوع ویروس کرونا به چهره ای نام آشنا در سوئد بدل شده است.

کشورها در سراسر اروپا جابجایی شهروندانشان را محدود کرده اند، اما سوئد تنها کشوری است که رویکرد قرنطینه «در ابعاد پایین» را در پیش گرفته است؛ رویکردی که می تواند در بلندمدت نیز ادامه یابد.

پرزیدنت ترامپ با اشاره به شمار بالای قربانیان بیماری «کووید۱۹» در سوئد گفته است که سوئد برای رویکرد مصونیت عمومی بهای سنگینی می‌پردازد.

اما وزیر بهداشت سوئد می گوید کشورش هرگز سیاست مصونیت عمومی را دنبال نکرده است.

سوئد تجمع بالای ۵۰ نفر را منع کرده، دبیرستان ها و دانشگاه ها را بسته، و از افراد بالای ۷۰ سال یا اشخاص بالقوه آسیب پذیر خواسته است خود را برای حفاظت در برابر ویروس خانه‌نشین کنند.

رویکرد سوئد به این معنی است که مدارس (به جز دبیرستان‌ها)، رستوران ها، و عمده کسب و کارها همچنان فعال هستند. این امر موجب این برداشت شده که سوئدی ها به زندگی عادی خود ادامه می دهند. با این وجود، هفته پیش بیش از ۲۵ هزار نفر تقاضای بیمه بیکاری کردند.

دانمارک که از چهار هفته قبل سیاست های سختگیرانه‌تری را در پیش گرفت، اکنون از بازگشایی مرحله به مرحله کسب و کارها صحبت می کند.

سوئد با ۱۰ میلیون جمعیت حدود ۹۰۰ قربانی داشته است، در دانمارک با نزدیک به ۶ میلیون جمعیت ۲۷۳ نفر جان باخته اند.

مقام ها در سوئد اکنون به شهروندان آن کشور گفته اند با افزایش تلفات در آن کشور باید خود را برای محدودیت های احتمالی شدیدتر آماده کنند. اما اپیدمیولوژیست ارشد سوئد همچنان اصرار دارد رویکرد آن کشور معقول‌تر است و می گوید سوئد شیوع گسترده ای که دانمارک با بازگشایی کسب و کارها ممکن است تجربه کند را نخواهد دید.

جدیدترین