سوءقصد به فوزیه کوفی، عضو هیات مذاکره‌کننده با طالبان ناکام ماند - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سوءقصد به فوزیه کوفی، عضو هیات مذاکره‌کننده با طالبان ناکام ماند

علی حسینی، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در کابل می‌گوید این حمله در ۵۰ کیلومتری شمال پایتخت و در حالی که خانم کوفی در شاهراه پروان-کابل و در محدوده قره‌باغ روی داده است و گلوله به دست خانم کوفی اصابت کرده اما آسیب جدی به این چهره سیاسی وارد نکرده است.

فوزیه کوفی پیش از این برای دو دوره به عنوان نماینده مردم بدخشان در مجلس افغانستان حضور داشته و اکنون هم عضو هیات مذاکره کننده دولت افغانستان با گروه طالبان استو مذاکراتی که قرار است از چند روز دیگر آغاز شود.به گفته گزارشگر بی‌بی‌سی فارسی در کابل، هنوز معلوم نیست چه شخص یا گروهی پشت این حمله بوده است.

معصوم استانکزی، رئیس هیأت مذاکره کننده افغانستان نیز در صفحه توییترش نوشته "فوزیه کوفی، حوالی شام امروز، در مسیر پروان و کابل در منطقه قره باغ مورد حمله افراد ناشناس قرار می‌گیرد و سطحی زخمی می‌شود. " او افزوده که وضعیت جسمی خانم کوفی خوب است و قابل نگرانی نیست. نهادهای امنیتی موضوع را پی‌گیری می‌کنند و جزییات را بعداً با مطبوعات شریک خواهند ساخت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتخابات آمریکا؛ انتخاب کامالا هریس به نفع جو بایدن است یا به ضررش؟ - BBC News فارسیکامالا هریس تقریبا از وقتی که جو بایدن در ماه مارس اعلام کرد که یک زن را به عنوان نامزد معاونت ریاست‌جمهوری انتخاب خواهد کرد، پیشتاز این عرصه بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اسرائیل از ارسال سوخت به غزه به دلیل حمله «بالن‌های آتش‌زا» جلوگیری می‌کندارتش اسرائیل بامداد امروز حملاتی به نوار غزه انجام داد و از سوی دیگر اعلام کرد که مانع ارسال سوخت به نوار غزه خواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توصیه مشاور روحانی به کنکوری‌ها: به جای تلاش برای تعویق کنکور، درس بخوانیدتوصیه مشاور روحانی به کنکوری‌ها: *به جای تلاش برای تعویق کنکور، درس بخوانید *ان‌شاءالله آزمون سراسری با هماهنگی دولت، خانواده‌ها و داوطلبان در زمان مقرر و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری مناسب برای سلامت عمومی برگزار خواهدشد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا مردم را به سوگ پیش از سوگ نشانده است/ راه مقابله با استرس ابتلا به بیماری/ الزام مراجعه به روانشناس در ایام کروناعضو انجمن روانشناسان ایران گفت: سوگ پیش از سوگ، اندوهی است که هنوز وجود ندارد و مردم ایران نگران سوگی هستند که هنوز رخ نداده و بهترین روش زندگی برای سالم نگه داشتن روان، فکر کردن به روزهای خوب است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا: با توجه به تهدید مداوم ایران علیه صلح جهانی، تحریم تسلیحاتی نباید لغو شود🔺عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا: با توجه به تهدید مداوم ایران علیه صلح جهانی، تحریم تسلیحاتی نباید لغو شود رئیس کمیته جمهوریخواه مطالعات گروه ویژه سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ایالات متحده نباید بر سر منافع امنیت ملی خود سازش کند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش‌های متضاد کشورهای منطقه‌ به آغاز روابط امارات و اسرائیلمصر مهمترین کشور منطقه بود که از موضع امارات در به رسمیت شناختن اسرائیل حمایت کرد. در عوض ایران و ترکیه موضع منفی در این خصوص اتخاذ کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »