سوءقصد به فوزیه کوفی، عضو هیات مذاکره‌کننده با طالبان ناکام ماند - BBC News فارسی

25/05/1399 06:15:00 ق.ظ

سوءقصد به فوزیه کوفی، عضو هیات مذاکره‌کننده با طالبان ناکام ماند

از افغانستان گزارش می‌رسد که ضاربان مسلح به فوزیه کوفی، نماینده سابق مجلس افغانستان و عضو هیات دولتی مذاکره کننده با طالبان شلیک کرده‌اند اما او به طور سطحی آسیب دیده و برای مداوا به بیمارستان منتقل شده است. فوزیه کوفی پیش از این برای دو دوره به عنوان نماینده مردم بدخشان در مجلس افغانستان حضور داشته و اکنون هم عضو هیات مذاکره کننده دولت افغانستان با گروه طالبان استو مذاکراتی که قرار است از چند روز دیگر آغاز شود.

او یکی از چهره‌های سرشناس حوزه حقوق بشر و حقوق زنان است. به گفته گزارشگر بی‌بی‌سی فارسی در کابل، هنوز معلوم نیست چه شخص یا گروهی پشت این حمله بوده است. معصوم استانکزی، رئیس هیأت مذاکره کننده افغانستان نیز در صفحه توییترش نوشته "فوزیه کوفی، حوالی شام امروز(جمعه ۲۴ اسد/مرداد)، در مسیر پروان و کابل در منطقه قره باغ مورد حمله افراد ناشناس قرار می‌گیرد و سطحی زخمی می‌شود. "

او افزوده که وضعیت جسمی خانم کوفی خوب است و قابل نگرانی نیست. نهادهای امنیتی موضوع را پی‌گیری می‌کنند و جزییات را بعداً با مطبوعات شریک خواهند ساخت.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

انتخابات آمریکا؛ انتخاب کامالا هریس به نفع جو بایدن است یا به ضررش؟ - BBC News فارسیکامالا هریس تقریبا از وقتی که جو بایدن در ماه مارس اعلام کرد که یک زن را به عنوان نامزد معاونت ریاست‌جمهوری انتخاب خواهد کرد، پیشتاز این عرصه بود.

اسرائیل از ارسال سوخت به غزه به دلیل حمله «بالن‌های آتش‌زا» جلوگیری می‌کندارتش اسرائیل بامداد امروز حملاتی به نوار غزه انجام داد و از سوی دیگر اعلام کرد که مانع ارسال سوخت به نوار غزه خواهد شد.

توصیه مشاور روحانی به کنکوری‌ها: به جای تلاش برای تعویق کنکور، درس بخوانیدتوصیه مشاور روحانی به کنکوری‌ها: *به جای تلاش برای تعویق کنکور، درس بخوانید *ان‌شاءالله آزمون سراسری با هماهنگی دولت، خانواده‌ها و داوطلبان در زمان مقرر و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری مناسب برای سلامت عمومی برگزار خواهدشد

کرونا مردم را به سوگ پیش از سوگ نشانده است/ راه مقابله با استرس ابتلا به بیماری/ الزام مراجعه به روانشناس در ایام کروناعضو انجمن روانشناسان ایران گفت: سوگ پیش از سوگ، اندوهی است که هنوز وجود ندارد و مردم ایران نگران سوگی هستند که هنوز رخ نداده و بهترین روش زندگی برای سالم نگه داشتن روان، فکر کردن به روزهای خوب است.

عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا: با توجه به تهدید مداوم ایران علیه صلح جهانی، تحریم تسلیحاتی نباید لغو شود🔺عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا: با توجه به تهدید مداوم ایران علیه صلح جهانی، تحریم تسلیحاتی نباید لغو شود رئیس کمیته جمهوریخواه مطالعات گروه ویژه سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ایالات متحده نباید بر سر منافع امنیت ملی خود سازش کند

واکنش‌های متضاد کشورهای منطقه‌ به آغاز روابط امارات و اسرائیلمصر مهمترین کشور منطقه بود که از موضع امارات در به رسمیت شناختن اسرائیل حمایت کرد. در عوض ایران و ترکیه موضع منفی در این خصوص اتخاذ کردند.