سه‌شنبه هفته آینده رأی اصراری پرونده محمدعلی نجفی صادر می‌شود

18/06/1399 10:09:00 ق.ظ

از سوی هیأت عمومی دیوان عالی کشور؛ سه‌شنبه هفته آینده رأی اصراری پرونده محمدعلی نجفی صادر می‌شود

سه شنبه هفته آینده بیست و پنجم شهریور ماه، جلسه هیأت عمومی دیوان عالی کشور در مورد رأی اصراری پرونده محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا ، دیوان عالی کشور اعلام کرد: تصمیم گیری درباره عمد یا غیر عمد بودن قتل میترا استاد به دست محمد علی نجفی سه شنبه هفته آینده بیست و پنجم شهریور ماه برگزار خواهد شد و هیأت عمومی دیوان عالی کشور در این باره رای صادر خواهد کرد..مسعود مهرابی(۱۳۳۳-۱۳۹۹).Share via Email.چندرسانه‌ای.

طبق گفته وکیل محمد علی نجفی، هیات عمومی دیوان عالی کشور در این رسیدگی یا رأی شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران در مورد محکومیت نجفی به قتل عمدی را تایید خواهد کرد که برای اجرا به اجرای احکام ارسال می شود و یا اینکه رأی را نقض کرده و نظر شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور و شبه عمدی بودن قتل را تایید خواهد کرد که پرونده به شعبه هم عرض دادگاه کیفری یک استان تهران مجددا ارجاع خواهد شد و آن شعبه با توجه به استدلال دیوان عالی مبنی بر شبه عمدی بودن، رأی لازم را صادر خواهد کرد...مسعود مهرابی به عنوان مدیر ماهنامه فیلم از دوران جنگ (۳۸ سال پیش) در مطبوعات ایران گل کرد اما پیش از آن در روزنامه آیندگان و چند نشریه دیگر، مدتی به عنوان کاریکاتوریست و چندی به عنوان منتقد هنری مشغول بود..

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هفته هنر و فرهنگ؛ مرگ‌ها، خانه رو به ویرانی، هنرمندان تشنه کار - BBC News فارسیعزاداری های محرم با تصویرهایی از مراسم گاه منظم و گاه به هم تنیده و بی نظم، باری تمام شد. هفته ای که سینماها فیلم پخش می کردند و بخشی از نمایشخانه‌های تهران و چند شهر بزرگ، آب و جارو کرده بودند، با زحمت بسیار و بی آن که هزینه های کار را تامین کنند. وزیر ارشاد به دیدار نقاش با سابقه ایران درودی رفت اما پیشکوتان هنرمند زیر فشار سخت معیشت و خانه هنرمندان، یادگاری از دوران اصلاحات رو به تعطیل می رود.

ناسا موتور پیشران فضاپیمای آینده به مقصد کره ماه را آزمایش کرد🔺ناسا موتور پیشران فضاپیمای آینده به مقصد کره ماه را آزمایش کرد ⚡️ناسا و موسسه هوا فضای نورتروپ گرومن دست به یک آزمایش کامل موتور راکت موسوم به «پیشران حمایت پرواز» زدند. این راکت نیروی نخستین ماموریت پرواز «آرتمیس» به سوی کره ماه را تامین خواهد کرد.

کاریکاتور هفته | DW | 07.09.2020

بریتانیا: واکسن کرونا احتمالا اوایل سال آینده در دسترس است«آن‌ها همین الان شروع به ساختن دوزهای واکسن کرده‌اند قبل از اینکه حتی واکسن تایید شود... اینطور به محض اینکه واکسن تایید شد ما آماده بهره‌برداری خواهیم بود.»

حجم مبادلات اقتصادی آینده میان اسرائیل و امارات متحده عربی حدود چهار میلیارد دلار در سال برآورد می‌شود♦️حجم مبادلات اقتصادی آینده میان اسرائیل و امارات متحده عربی حدود چهار میلیارد دلار در سال برآورد می‌شود ⚡️بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد حجم مبادلات اقتصادی آینده میان اسرائیل و امارات متحده عربی بالغ بر چهار میلیارد دلار در سال خواهد بود.

ستاد انتخابات کشور: دور دوم انتخابات مجلس جمعه هفته جاری برگزار خواهد شد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimدور دوم انتخابات_مجلس جمعه هفته جاری ۲۱ شهریورماه برگزار خواهد شد سخنگوی و دبیر ستاد انتخابات کشور: انتخابات روز جمعه در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، البرز، زنجان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و گلستان برگزار خواهد شد