سه کودک در حملات توپخانه‌ای رژیم اسد در درعا جان باختند

19/03/2020 03:01:00 ب.ظ

سه کودک در حملات توپخانه‌ای رژیم #اسد در درعا جان باختند

اسد, حملات توپخانه‌ای

سه کودک در حملات توپخانه‌ای رژیم اسد در درعا جان باختند

بر اثر حملات توپخانه‌ای رژیم اسد در استان درعا 6 غیرنظامی از جمله 3 کودک جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی

19.03.2020درعا/آنکارا/ خبرگزاری آناتولیبر اساس گزارش منابع محلی در سوریه٬ در حملات توپخانه‌ای نیروهای رژیم اسد به روستای جلین واقع در غرب استان درعا 6 غیرنظامی از جمله 3 کودک کشته شدند.این حملات در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای رژیم اسد قصد نفوذ به این روستا را داشته اند که با مقاومت نیروهای مخالف این رژیم مواجه شده اند.

در این درگیری 8 عضو نیروهای رژیم اسد و 2 نفر از مخالفان کشته و یک تن از آنها نیز مجروح شده اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

سخنگوی پنتاگون: در حال ارزیابی نحوه پاسخگویی به حملات اخیر به نیروهای ائتلاف در عراق هستیم🔺سخنگوی پنتاگون: در حال ارزیابی نحوه پاسخگویی به حملات اخیر به نیروهای ائتلاف در عراق هستیم ⚡️سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با بیان این که پنتاگون در حال ارزیابی نحوه پاسخگویی احتمالی به حملات اخیر است تاکید کرد ما حق دفاع از خود را همچنان محفوظ می‌داریم. شبه نظامیان شیعه مزدور وسپاه تروریستی قدس را درعراق ریشه کن کنید برای همیشه درست ترجمه کن . گفت حق دفاع در هر جای دنیا ( حتی خاک ایران ) رو برای خودمون داریم تنها پاسخ موثر کشتن رهبر تروریست هاست

آمریکا در پی آزادی شهروندان خود در ایران در خلال شیوع کرونادولت آمریکا روز سه شنبه تحریم های تازه ای را از جمله بر پنج دانشمند علوم و فناوری هسته ای ایران اعمال کرده و همزمان خواستار آزادی شهروندان خود از زندان های این کشور شده است. حقوق زندانیان پدیده ای فرا مرزیست زندانیان تمام ملیتها در زندانهای ایران در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند به_قوانین_حقوق_بشر_باید_با_چشمان_فرا_ملی_نظر_کرد در پی باج‌گیری. اونو شرمنده ولی دستمال توالت اگه خواستین در خدمتیم

کرونا در جهان؛ ۱۰۰ هزار پلیس در خیابان‌های فرانسه برای کنترل رفت و آمدکشورهای مختلف در سراسر جهان به به اجرا گذاشتن تدابیری بی سابقه تلاش می کنند مانع شیوع بیشتر ویروس کرونا شوند، تعطیلی مدارس، مراکز تجاری و تفریحی و ممنوعیت اجتماعات از جمله این تدابیر است.

پناه‌جویان و کرونا؛ سرگردان در مرزها؛ مبتلا در کمپ‌ها

کرونا در جهان؛ فراتر رفتن آمار جان‌باختگان اروپا از آسیا، اولین مرگ در روسیهبا شدت گرفتن شیوع کرونا در کشورهای اروپایی، تعداد کشته‌شدگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در کشورهای اروپایی، بیش‌تر از تعداد قربانیان در کشورهای آسیایی شد.

تظاهرات حامیان بولسونارو در سایه ترس از شیوع ویروس‌کرونا در برزیلهزاران نفردر برزیل با نادیده گرفتن دستورهای دولتی مبنی بر عدم حضور در تجمعات در پی شیوع ویروس کرونا در گردهمایی حمایت از ژئیر بولسونارو، رئیس جمهوری کشور شرکت کردند.

بر اثر حملات توپخانه‌ای رژیم اسد در استان درعا 6 غیرنظامی از جمله 3 کودک جان خود را از دست دادند.اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ ادعای مقامات قضایی ایران درباره مرخصی هزاران زندانی؛ زندانیان سیاسی همچنان در زندان در پی تشدید بحران شیوع ویروس کرونا در ایران و گسترش این ویروس در زندان‌ها بار دیگر مقامات جمهوری اسلامی با وجود تداوم بازداشت تعداد زیادی از زندانیان سیاسی و امنیتی – عقیدتی در زندان‌های ایران اظهارات متناقضی را مطرح کردند.مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری گفت اطلاعاتی آمریکا در اختیار دارد نشان می دهد که ایران درحال بررسی آزادی شهروندان آمریکایی است.Aa شیوع ویروس کرونا که سازمان جهانی بهداشت آن را «مهمترین بحران سلامت عصر حاضر» توصیف می‌کند همچنان رو به گسترش است و قربانیان بیشتری می‌گیرد.

19.03. این گفته‌ها در حالی از سوی این مقام بلندپایه جمهوری اسلامی مطرح می‌شود که از روز دوشنبه ۲۶ اسفند زندانیان سیاسی و امنیتی در زندان‌‌های مختلف ایران به دلیل ممانعت با درخواست آزادی موقت و یا اهدای مرخصی از سوی مقامات دست به اعتصاب غذا زده‌اند.2020 درعا/آنکارا/ خبرگزاری آناتولی بر اساس گزارش منابع محلی در سوریه٬ در حملات توپخانه‌ای نیروهای رژیم اسد به روستای جلین واقع در غرب استان درعا 6 غیرنظامی از جمله 3 کودک کشته شدند. به گفته او"پنج دانشمند علوم هسته‌ای ایران" هم تحریم شده‌اند که به دلیل نقش آنها در"برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ایران پیش از ۲۰۰۴ معروف به آماد" است. این حملات در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای رژیم اسد قصد نفوذ به این روستا را داشته اند که با مقاومت نیروهای مخالف این رژیم مواجه شده اند. از سوی دیگر حسین سرلک و مرتضی نظری سدهی، به همراه دو زندانی سیاسی دیگر در اندرزگاه ۴ سالن ۸ زندان اوین نیز به دلیل محرومیت از حق مرخصی و محرومیت زندانیان از دسترسی به تجیهزات بهداشتی مانند ماسک دست به اعتصاب غذا زده‌اند. در این درگیری 8 عضو نیروهای رژیم اسد و 2 نفر از مخالفان کشته و یک تن از آنها نیز مجروح شده اند. وی نوشته است که یکی از اعضای خانواده اش علائم ابتلا به کووید-۱۹ دارد و به همین دلیل او تصمیم گرفته است در خانه بماند.

نیروهای رژیم اسد پس از مقاومت شدید مخالفان سوری عقب نشینی کرده و روستای جلین را مورد حملات توپخانه‌ای قرار داده اند. این در حالی است که اغلب زندانیان سیاسی با اتهام عنوان شده دارای محکومیت‌های بالای ۵ سال هستند تلاش‌ها برای تخلیه زندان‌ها بعد از شیوع کرونا؛ اغلب زندانیان سیاسی نمی‌توانند از مرخصی استفاده کنند بر اساس اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری حقوق بشری نیز دستکم ۴۶ زندانی سیاسی در تیپ ۵ سالن ۲ زندانی تهران بزرگ از جمله سهیل عربی، سعید گل بداغی،‌ توحید فتوحی، و حسین آرمند در اعتراض به وضعیت نامناسب این در زندان در پی شیوع کرونا،‌ محرومیت زندانیان از دسترسی به لوازم بهداشتی برای محافظت در مقابل ابتلا به این ویروس و فوت یکی از زندانیان در زندان پس از ابتلا به این ویروس دست به اعتصاب غذا زده‌اند." او گفت آمریکا هم‌چنان آماده کمک بشردوستانه به ایران است اما به شیوه‌ای که نگذارد هیچ بخشی از این پول به دست"تروریست‌ها" بیفتد. .