سه کشور اروپایی امضاکننده برجام:‌ غنی‌سازی ۶۰ درصدی گامی برای ساخت سلاح هسته‌ای است

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 15 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 59%

سه کشور اروپایی امضاکننده برجام:‌ غنی‌سازی ۶۰ درصدی گامی برای ساخت سلاح هسته‌ای است جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دستگاه دیپلماسی سه کشور اروپایی امضا کننده برجام، آلمان و بریتانیا و فرانسه با انتشار بیانیه ای مشترک اعلام کردند که خبر « غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم»‌ مغایر با «روح اصلی مذاکرات وین‌ در جهت زنده نگاه داشتن برجام» است و آنرا یک «توسعه خطرناک و نگران کننده» خواندند.

در این بیانیه آمده است:‌ « افزایش میزان غنی سازی به ۶۰ درصد نشان از ورود ایران به یک مرحله خطرناک دارد: گامی مهم برای دستیابی به تسلیحات هسته ای.»‌ سه شنبه ۱۳ اوریل عباس عراقچی مسئول اصلی مذاکرات کمیسیون برجام اعلام کرد ایران غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم را آغاز خواهد کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

شما اروپایی ها در برداشتتان آزادید؛ ما هم در غنی‌سازی‌مان.

غربیها هم فهمیدند شکر شیرین است.

Indeed

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیانیه سه کشور اروپایی: غنی‌سازی 60 درصدی در راستای تولید سلاح هسته‌ای استوزرای امور خارجه تروئیکای اروپا در بیانیه‌ای نگرانی خود را نسبت به آغاز غنی سازی 60 درصدی اورانیوم الحمدلله جای نگرانی وجود ندارد . اتحادیه اروپا باید استقلال بیشری از خود نشان دهد . ولی هوای این فصل یکخورده حس و حال افراد رو لوند میکنه . حرکت و فعالیت سخت میشه 59% یا مهدی عجل الله فرجه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

صالحی: به طور هم‌زمان در حال غنی سازی 60 درصدی و 20 درصدی اورانیوم هستیمرئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد که غنی سازی 60 درصدی و 20 درصدی اورانیوم را به طور هم‌زمان انجام می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پرزیدنت بایدن: برنامه ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی کمکی به مذاکرات نمی‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش بایدن به غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم توسط ایران | DW | 17.04.2021رئیس جمهور آمریکا ضمن استقبال از ادامه مذاکرات هسته‌ای وین برای احیای توافقنامه برجام گفت غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم توسط ایران را مفید و سازنده نمی‌داند. به گفته بایدن قضاوت درباره نتایج مذاکرات نیز هنوز زود است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جو بایدن: اقدام ایران در غنی‌سازی 60 درصدی خلاف توافق برجام استجو بایدن، رئیس جمهوری آمریكا، اقدام ایران در غنی‌سازی اورانیوم تا 60 درصد، را خلاف توافق برجام خواند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »