سه نفر در جریان خشونت‌های شیلی کشته شدند

28/07/1398 09:49 ق.ظ

مقام‌های شیلی می‌گویند سه نفر در جریان تظاهرات خشونت‌آمیز در سانتیاگو، پایتخت این کشور کشته شده‌اند. سربازان و تانک‌های ارتش به دنبال اعلام وضعیت اضطراری در نقاط حساس مستقر شده‌اند.

مقام‌های شیلی می‌گویند سه نفر در جریان تظاهرات خشونت‌آمیز در سانتیاگو، پایتخت این کشور کشته شده‌اند. سربازان و تانک‌های ارتش به دنبال اعلام وضعیت اضطراری در نقاط حساس مستقر شده‌اند. مقام‌های شیلی می‌گویند سه نفر در جریان تظاهرات خشونت‌آمیز در سانتیاگو ، پایتخت این کشور کشته شده‌اند. کارلا روبیلار باراخونا، شهردار سانتیاگو گفته است این سه نفر وقتی یک سوپرمارکت به آتش کشیده شد، جان خود را از دست دادند.

در سانتیاگو، پایتخت شیلی و شهر بندری والپارایسو (سومین شهر بزرگ شیلی) که شاهد تظاهرات بودند، برای ۱۵ روز وضعیت فوق‌العاده اعلام شده‌ است. سربازان و تانک‌های ارتش به دنبال اعلام وضعیت اضطراری در نقاط حساس مستقر شده‌اند.

شماری از تظاهرکنندگان مقررات منع آمد و رفت را نادیده گرفته و به غارت مغازه‌ها و خراب کردن ایستگاه‌های مترو پرداختند. حق نشر عکس Image caption تظاهرات شیلی به دنبال افزایش قیمت بلیط مترو در سانتیاگو آغاز شد headtopics.com

واسه چی آخه؟

تظاهرات شیلی به دنبال افزایش قیمت بلیط مترو در سانتیاگو آغاز شد و به تدریج به سایر نقاط کشور رسید. معترضان در دومین روز تظاهرات، موانعی در خیابان‌ها ایجاد کردند و اتوبوس‌ها را به آتش کشیدند. پلیس برای متفرق کردن آنها از گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش استفاده کرده است.

بیش از ۳۰۰ نفر بازداشت شده و ۱۵۶ مامور پلیس و یازده غیرنظامی هم در این درگیری‌ها زخمی شده‌اند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

آشوب در لبنان؛ حریری سه روز به کابینه ائتلافی برای اصلاحات مهلت دادپس از سخنرانی حریری درگیری‌ها نه تنها فروکش نکرد، بلکه بیش از پیش رنگ خشونت به خود گرفت. بنا بر آمار رسمی پلیس از روز پنج‌شنبه تاکنون ۲۴ تن از معترضان شامل ۱۷ نفر در بیروت و ۷ نفر در شهرهای دیگر در جریان اعتراضات زخمی شده‌اند.

کاهش بی‌سابقه نرخ رشد اقتصادی چین در سه دهه گذشته | DW | 18.10.2019برخورداری از شش درصد نرخ رشد اقتصادی برای بسیاری از کشورها حکم یک آرزو را دارد. اما این رقم برای اقتصاد چین نشاندهنده رکود است. جنگ تجاری این کشور با آمریکا از جمله علت‌های کاهش رشد اقتصادی چین اعلام شده است. علاوه بر دلیل ذکر شده نباید فراموش کرد به هر اندازه ظرفیتهای خالی اقتصادی کم شود و اقتصاد به محدوده اشتغال کامل نزدیک شود به همان نسبت از نرخ رشد اقتصادی کاسته می شود. در اشتغال کامل کار و سرمایه، نرخ رشد اقتصادی به صفر نزدیک می شود که در اقتصاد چین هم مشاهده می شود.

ادامه خدمت رسانی مواکب ایرانی در عراق تا سه روز پس از اربعینرئیس ستاد اربعین کشور با بیان اینکه خدمت رسانی مواکب ایرانی در کشور عراق تا سه روز پس از پایان اربعین ادامه دارد، گفت: با توجه به روند بازگشت زائران از عراق، امیدواریم تا دو روز پس از پایان اربعین همه زائران به سلامت وارد کشور شوند. خرج که از کیسه مهمان بود حاتم طایی شدن آسان بود.

رونمایی از ۳۰ تابوت‌ چوبی سه ‌هزار ساله کشف شده در مصراین تابوت‌ها در شهر الاقصر در جنوب این کشور کشف شده است و بزرگترین کشف در نوع خود در یک قرن اخیر محسوب می‌شود. 🏴‍☠️🏴‍☠️🖐️🏴‍☠️🏴‍☠️

سفر ۶ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۸۴۰ نفر به عراق در ماه‌های محرم و صفر

32 تا 34 نفر در هر 100هزار زن ایرانی مبتلا به سرطان سینه هستند🔻گزارش اعتمادآنلاین از هفته آگاهی‌بخشی درباره سرطان سینه: 🔹32 تا 34 نفر در هر 100هزار زن ایرانی مبتلا به سرطان سینه هستند 🔹سالانه حدود دو میلیون نفر در سراسر جهان به سرطان_سینه مبتلا می‌شوند این مطلب را اینجا_بخوانیم👇