سه نیروگاه هسته‌ای آلمان خاموش شدند | DW | 01.01.2022

11/10/1400 05:39:00 ب.ظ

در راستای حذف تدریجی انرژی هسته‌ای در آلمان رآکتورهای بروکدورف، گرونده و گروندرمینگن از شبکه خارج شدند. این دستور کار دولت آلمان پس از فاجعه نیروگاه فوکوشیما در ژاپن بود. سه رآکتور باقیمانده تا پایان ۲۰۲۲ تعطیل می‌شوند.

در راستای حذف تدریجی انرژی هسته‌ای در آلمان رآکتورهای بروکدورف، گرونده و گروندرمینگن از شبکه خارج شدند. این دستور کار دولت آلمان پس از فاجعه نیروگاه فوکوشیما در ژاپن بود. سه رآکتور باقیمانده تا پایان ۲۰۲۲ تعطیل می‌شوند. تعطیلی رآکتور بروکدورف در ایالت اشلسویگ هولشتاین به ویژه تأثیری نمادین دارد.

این نیروگاه محور اعتراض و مقاومت مخالفان انرژی هسته‌ای در آلمان بود و در دهه ۱۹۸۰ بیش از صدهزار نفر علیه ساخت و راه‌اندازی آن راهپیمایی کردند.

تعطیلی همیشگی نیروگاه‌های هسته‌ای در ‌آلمان پس از فاجعه رآکتور اتمی فوکوشیما در سونامی سال ۲۰۱۱، در دستور کار دولت ائتلافی مرکل قرار گرفت. هفت نیروگاه پس از این فاجعه از شبکه خارج شدند اما قرار شد شش نیروگاه باقیمانده تا سال ۲۰۲۲ به کار ادامه دهند تا کمبود احتمالی برق ایجاد نشود.

نیروگاه بروکدورف از شروع کار در سال ۱۹۸۶ تا زمان تعطیلی، بیش از ۳۸۰میلیارد کیلووات ساعت برق تولید کرده است. تولید برق رآکتور گرونده در ایالت نیدرزاکسن نیز که سال ۱۹۸۶ راه‌اندازی شد، حدود ۴۱۰میلیارد کیلووات ساعت بوده است. تولید برق گاندمیگن در ایالت بایرن هم بیش از ۴۰۰میلیارد کیلووات ساعت اعلام شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نیروگاهها تون رو خاموش کنید بعد برید آویزون پوتین بشین که بهتون گاز بده اونم یه چیز دیگشو بهتون میده

حمایت آلمان از ایجاد اروپایی قوی‌تر در آستانۀ ریاست دوره‌ای پاریس بر شورای اتحادیه اروپافرانسه از هم اکنون اولویت‌های کاری‌اش را به عنوان رئیس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا اعلام کرده است که عبارتند از گسترش قانون حداقل دستمزد به سراسر بلوک، وضع مقررات بیشتر برای فعالیت غول‌های دیجیتال و وضع مالیات بر مصرف کربن.

انتقاد و نگرانی آمریکا و آلمان از پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ | DW | 31.12.2021ایران هم‌زمان با مذاکرات وین، از 'پرتاب موفق' موشک ماهواره‌‌بر سیمرغ خبر داد. در حالی که قدرت‌های جهانی این اقدام را نقض قطعنامه شورای امنیت خوانده‌اند، جانشین وزیر دفاع ایران گفت به زودی موشک‌های بیشتری پرتاب می‌شوند. חורבן ישראל קרוב بهتره بجای ناله و‌نفرین با قدرت ایران کنار بیایید بیشتر ناراحت بشید از کلاهک های هسته ایمونم رونمایی میکنیم عجب ژرمنهای مزدور وجنایت کار سایر کشور ها حق ندارند با دانش وتکنولوژی بومی شده ی خویش به فضا مهواره بفرستد کاوش علمی انجام دهد یعنی صاحب جهان وکاینات شما غربی های کثیف و بی بندوباری جنسی هستید درحالیکه شما درزمان که مسلمین درعلم پیشرفت داشت درقرن جنگلی کلیسای زنده گی میکردید

۸۲۰ مهمان یک دیسکو در آلمان قرنطینه می‌شوند | DW | 30.12.2021صدها نفری که در آلمان در جشن کریسمس به یک دیسکو برای رقص رفته‌ بودند، با شناسایی یک مبتلا به اومیکرون اکنون مجبورند ۱۴ روز را در انزوای قرنطینه به سر ببرد.

فراخوان صدراعظم آلمان؛ همبستگی برای چیرگی بر کرونا در ۲۰۲۲ | DW | 31.12.2021اولاف شولتس در پیامی به مناسب فرارسیدن سال نو از شهروندان خواست با انسجام زمینه غلبه نهایی بر پاندمی را فراهم کنند. صدراعظم آلمان همچنین از مردم خواست نسبت به اعمال محدودیت‌های کرونایی تفاهم نشان دهند.

بارش های گسترده در سراسر هرمزگان از امروز شدت می‌گیردبارش‌های گسترده در سراسر هرمزگان از امروز شدت می‌گیرد کارشناس هواشناسی استان هرمزگان: از اواخر روز جاری، شنبه با ورود یک موج بارشی جدید، بارش‌های گسترده در سراسر استان آغاز خواهد شد که شدت قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت و سبب آبگرفتگی معابر عمومی خواهد شد.

رئیس جمهوری تایوان در نخستین سخنرانی سال نو از چین خواست به «ماجراجویی نظامی» پایان دهداز سوی دیگر، شی‌جین پینگ، رئیس جمهوری چین نیز در سخنرانی سال نو خود بر موضع کشورش تاکید کرد و «اتحاد و یکپارچگی کامل میهن» را آرزوی مشترک مردم چین و تایوان دانست. حتی به دو دقیقه هم نمی رسد، اما به بهترین شکل کاسبان تحریم را رسوا کرد! ' بهتره كه لُقمه قد دهانت بگیري ' حالا بایستي يه كسي مخلصانه نصیحت اين خرگوش خانم بحساب رئيس جمهور تايوان کنه و بگه براش اینقدر در برابر اژدهاي چیني قد علم نكنه چونکه اگر از طورش دررفت اول آمریکاي بيغيرت فرار کرده از افغانستان میخوره وبعدش هم تايوان قوت ميده