سه مامور پلیس در کلورادو به خاطر تمسخر یک قربانی سیاهپوست اخراج شدند

سه مامور پلیس در کلورادو به خاطر تمسخر یک قربانی سیاهپوست اخراج شدند

05/07/2020 04:18:00 ق.ظ

سه مامور پلیس در کلورادو به خاطر تمسخر یک قربانی سیاهپوست اخراج شدند

سه مامور پلیس در ایالت کلورادو در آمریکا در ارتباط با عکسی که در آن صحنه گرفتن گلوی یک مرد سیاهپوست به تمسخر بازسازی شده اخراج شده اند.

پرونده آقای مک کلین بعد از مرگ جورج فلوید در جریان بازداشت توسط پلیس بار دیگر در کانون توجه قرار گرفته است.سه افسر به نام های جیسون روزنبلات، اریکا ماررو و کایل دیتریچ به خاطر"رفتار ناشایست" اخراج شدند.جیسون روزنبلات یکی از سه ماموری بود که در جریان بازداشت الایجا مک کلین حضور داشت. او دریافت کننده یکی از این عکس ها بود. به گفته رئیس پلیس او به این علت اخراج شد که در واکنش به دریافت عکس از همکارانش با علامت خنده به آن پاسخ داده بود.

اعتراض کاربران ایرانی به اقدام سپاه و نیروهای مرزبانی؛ هشتگ «کولبر نکشید» در توئیتر داغ شد زمان برگزاری کنکور بدون تغییرماند مخترع «ماوس» کامپیوتر در ۹۱ سالگی درگذشت

نفر چهارم به نام جیرون جونز - نفر وسط در عکس بالا - روز سه شنبه بعد از آن استعفا کرد که شنید اخراج خواهد شد.این عکس در ماه اکتبر ۲۰۱۹ دو ماه بعد از حادثه در مجاورت محل بازداشت الایجا مک‌کلین گرفته شده بود.ونسا ویلسون رئیس پلیس موقت آرورا، شهری که حادثه اتفاق افتاد، این عکس ها را"جنایت علیه بشریت" توصیف کرده است.

او در یک کنفرانس خبری گفت:"ما در مورد آنچه با شما در میان می گذارم شرمگین، مشمئز و خشمگین هستیم."او گفت هرچند گرفتن این عکس ها جرم نیست اما"غیرانسانی و خلاف شرافت انسانی است."چه اتفاقی برای الایجا مک کلین افتاد؟آقای مک کلین روز ۲۴ اوت در شهر آرورا مشغول پیاده روی به سمت خانه اش بود که سه مامور او را متوقف کردند.

براساس گزارش دادستان محلی شخصی در تماسی اضطراری با پلیس از حضور یک"فرد مشکوک" خبر داده بود که مشخصات او با آقای مک کلین سازگاری داشت.حق نشر عکسImage captionتظاهرکنندگان در شهر دنور کلورادو خواستار عدالت باری الایجا مک کلین شدندبراساس آن گزارش بعد از مقاومت آقای مک کلین در برابر پلیس که می خواست او را بازرسی بدنی کند تا مطمئن شود مسلح نیست، کشمکشی روی داد.

در تصاویر دوربین های پلیس دیده می شود که ماموران الایجا مک کلین را زمین می زنند و او را از گردن می گیرند.ماموران خواستار کمک شدند و ماموران آتش نشانی و آمبولانس ها به این درخواست واکنش نشان دادند. یک پرسنل درمانی به او ماده آرام بخش کتامین تزریق کرد.بعد از انتقال او به آمبولانس این مددیار پزشکی متوجه شد که سینه آقای مک کلین"حرکت نمی کند و او ضربان ندارد." مرگ او چند روز بعد با کشیدن دستگاه های ادامه حیات اعلام شد.

خانواده مک کلین ادعا می کنند که ماموران برای ۱۵ دقیقه علیه او از قوه زائد قهریه استفاده کردند، و این درحالی بود که او حین استفراغ تمنا می کرد دست بردارند و مکررا به آنها می گفت نمی تواند نفس بکشد.در گزارش کالبدشکافی پزشکی قانونی علت مرگ روشن نشده است.

جارد پلیس فرماندار کلورادو یک دادستان ویژه را برای بررسی این پرونده تعیین کرده است.پلیس آرورا پیشتر در ماه جاری مهار افراد هنگام بازداشت از طریق گلو را منع کرد. مقررات تازه همچنین می گوید که ماموران درصورتی که شاهد استفاده بیش از حد همکارانشان از زور هستند باید برای جلوگیری از آن مداخله کنند.

«کولبر نکشید»؛ طوفان توئیتری کاربران در اعتراض به مرگ مرزنشینان وزیر خارجه آمریکا: نباید به پکن اجازه داده شود که مدل حکمرانی استبدادی خود را صادر کند کشف یک خطای علمی پس از ۳۴۰ سال؛ چشمان انسان در مشاهده حرکت اسپرم اشتباه کرده است ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

تداوم سرکوب آزادی‌های مذهبی در ایران؛ بازداشت گروهی از نوکیشان مسیحی در سه شهر ایران🔺تداوم سرکوب آزادی‌های مذهبی در ایران؛ بازداشت گروهی از نوکیشان مسیحی در سه شهر ایران ⚡️طی روزهای گذشته دستکم ۱۲ شهروند مسیحی در شهرهای تهران، کرج و ملایر با حمله نیروهای امنیتی به منازل آنها بازداشت شده‌اند.

کرونا در ایران؛ افزایش شمار استان‌های قرمز در ایران و هراس از شیوع کرونا در روستاها

رویترز: سه مقام ایرانی می‌گویند انفجار نطنز در اثر حمله سایبری بوده استخبرگزاری رویترز از قول سه مقام ایرانی که نخواسته‌اند نام‌شان فاش شود گزارش داد که آتش‌سوزی و انفجار در سایت هسته‌ای نطنز ناشی از حمله سایبری بوده است.

واکنش آمریکا به انفجار در تاسیسات نطنز: در حال ارزیابی دقیق حادثه هستیمتازه‌ترین گمانه زنی را یک مسئول امنیتی در خاورمیانه مطرح کرده که حکایت از بمب‌گذاری در تاسیسات هسته‌ای نطنز دارد.

دست‌کم ۱۶۰ کشته در پی رانش زمین و فرو ریختن معدن در شمال میانماربسیاری از قربانیان این حادثه مهاجرانی بودند که در چادرهای کوچکی در کنار معدن زندگی می‌کردند.

کرونا در ایران؛ فوت 154 بیمار دیگر در شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 154 بیمار دیگر در شبانه‌روز گذشته