سه مخترع باتری «یون لیتیوم» جایزه نوبل شیمی را از آن خود کردند

17/07/1398 02:35:00 ب.ظ

🔺سه مخترع باتری «یون لیتیوم» جایزه نوبل شیمی را از آن خود کردند «جان.بی گودایناف» آمریکایی، « استنلی ویتینگام» بریتانیایی و «آکیرا یوشینو » ژاپنی سه شیمیدانی هستند که نوبل امسال را به طور مشترک به خود اختصاص دادند.

جایزه نوبل ۲۰۱۹ در رشته شیمی روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه به سه شیمیدان که موفق به اختراع باتری‌های یون لیتیوم شده بودند، اهدا شد. «جان گودایناف» آمریکایی، «استنلی ویتینگام» بریتانیایی و «آکیرا یوشینو » ژ مقامات قضایی ایران «بازداشت» سه دختر رقصنده در اینستاگرام را تایید کردند در پی انتشار اخباری مبنی بر بازداشت سه دختر رقصنده در ایران، مقامات قضایی این بازداشت ها را تایید کردند. این دختران اقدام به انتشار فیلم‌های خود در اینستاگرام می‌کردند.

در حالی که پیشتر در شبکه های اجتماعی خبرهایی منتشر شده بود مبنی بر دستگیری سه دختر رقصنده که فیلم‌هایشان را در صفحه اینستاگرام منتشر می کردند، حالا باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صدا و سیما جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه ۱۶ مهرماه به نقل از یک منبع آگاه در دادگاه انقلاب موضوع بازداشت این سه رقصنده دختر را تایید کرده است.

اسامی دختران بازداشت شده در شبکه های اجتماعی «صحرا افشاریان»، «سارا شریعتمداری» و «نیلوفر مطیعی» اعلام شده است. نام آن ها از سوی باشگاه خبرنگاران جوان به شکل مستعار نیز (ص. الف)، (س. ش) و (ن. م) اعلام و گزارش شده که پرونده آن‌ها پس از بازداشت به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ارسال شده است. headtopics.com

دیدن دانشمندان چیز جدیدی برای ارائه ندارن به اختراع های 30 سال پیش دارن جایزه میدن

جمهوری اسلامی ایران رقص را جرم می داند و در قالب اتهاماتی چون «خلاف عفت عمومی» علیه افرادی که برقصند اعلام جرم می کند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

نوبل شیمی ۲۰۱۹ به پاس توسعه باتری‌های لیتیوم – یون | DW | 09.10.2019آکادمی علوم سوئد اسامی برندگان نوبل شیمی امسال را اعلام کرد. این جایزه را به طور مشترک گودیناف، ویتینگهام و یوشینو از آمریکا، بریتانیا و ژاپن برای توسعه باتری‌های لیتیوم- یون به خود اختصاص دادند. آقا نوبل اقتصاد قطعن مال ایرانه نوبل اقتصاد برای کی؟

نوبل فیزیک ۲۰۱۹ را سه فیزیکدان از کانادا و سوییس بردند | DW | 08.10.2019جایزه نوبل فیزیک امسال را جیمز پیبلز، میشل مایور و دیدیه کولوز از آن خود کردند. یکی به پاس اکتشافات نظری در کیهان‌شناسی و دیگری به دلیل کشف یک سیاره در حال گردش به دور یک ستاره شبه خورشیدی.

بیست و سه دانشجو در انفجار غزنی زخمی شدندوزارت کشور افغانستان اعلام کرد که در پی انفجار مین جاسازی شده در دانشگاه غزنی 23 دانشجو مجروح شدند. - خبرگزاری آناتولی

آخرین خبرهای سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ | DW | 08.10.2019مسئولین مملکت ما برای بهسازی جادهها یا ایمنسازی اتومبیلها به این آمار وارقام اغلب باید رجوع کنند پس چرا کاری نمزکنند. تو کشور ما یکی میگه وقتی کارگر حرفی داره باید صداشو شنید یکی می‌بره کارگر رو شلاق میزنه یکی متصلش می‌کنه به سازمان های جاسوسی دنیا ، یکی دستش رو میبوسه ، کارگر بدبخت مونده که این وسط چند چنده با خودش اونوقت نیروهای سپاه اونجا اشغالگر مرتبط هستن؟!

سه تروریست پ.ک.ک در شمال عراق کشته شدندطی عملیات هوایی نیروهای مسلح ترکیه در منطقه گارا در شمال عراق 3 تروریست پ.ک.ک از پای درآمدند. - خبرگزاری آناتولی

صالحی: ظرف دو یا سه هفته آینده از زنجیره 30 تایی IR6 رونمایی می‌شودرئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت ظرف دو سه هفته آینده زنجیره 30 تایی IR6 را رونمایی خواهیم کرد. - خبرگزاری آناتولی