سه سرباز ترکیه طی درگیری با شبه‌نظامیان کرد در عراق کشته شدند

18/09/1400 10:52:00 ب.ظ

🔺سه سرباز ترکیه طی درگیری با شبه‌نظامیان کرد در عراق کشته شدند ▪️وزارت دفاع ترکیه گفت: «هدف‌های شناسایی شده در منطقه در یک عملیات هوایی مورد اصابت قرار گرفتند و ۶ تروریست بر اساس نشانه‌های اولیه خنثی شدند. عملیات در منطقه ادامه دارد.» بیشتر بخوانید:

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد سه سرباز این کشور در حمله شبه نظامیان کرد و در جریان عملیات برون مرزی ترکیه در شمال عراق کشته شدند. به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع ترکیه گفت آنها روز پنجشنبه کشته شدند و شش تن از شبه‌نظامیان کرد نیز در این درگیری کشته شدند. وزارت دفاع ترکیه گفت: «هدف‌های... چاپ وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد سه سرباز این کشور در حمله شبه نظامیان کرد و در جریان عملیات برون مرزی ترکیه در شمال عراق کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع ترکیه گفت آنها روز پنجشنبه کشته شدند و شش تن از شبه‌نظامیان کرد نیز در این درگیری کشته شدند.

وزارت دفاع ترکیه گفت: «هدف‌های شناسایی شده در منطقه در یک عملیات هوایی مورد اصابت قرار گرفتند و ۶ تروریست بر اساس نشانه‌های اولیه خنثی شدند. عملیات در منطقه ادامه دارد.» عملیات ترکیه در عراق، گروه شبه‌نظامی «حزب کارگران کردستان» موسوم به پ‌ک‌ک را هدف قرار داده است که در شمال عراق پایگاه‌هایی دارد.

حزب کارگران کردستان از سوی ترکیه، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود. این گروه در سال ۱۹۸۴ شورشی را در جنوب شرقی ترکیه آغاز کرد که در آن بیش از ۴۰ هزار نفر کشته شدند. مرداد ماه امسال نیز اعلام کرد که سه سرباز این کشور در پی انفجاری در شمال عراق کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. headtopics.com

روحشان شاد

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

تحویل اجساد 55 سرباز کشته شده ایرانی در جنگ با عراقاجساد 55 سرباز کشته شده ایرانی در طول جنگ با عراق تحویل تهران شد. - خبرگزاری آناتولی

حمله نژادپرستانه با شمشیر در پاریس؛ دو مهاجر زخمی شدندحمله نژادپرستانه با شمشیر در پاریس؛ دو مهاجر زخمی شدند یک شهروند فرانسوی روز گذشته با شمشیر به سمت چادرهای مهاجران غیرقانونی در پارک «برسی» پاریس حمله کرد که در پی آن دو مهاجر سودانی زخمی شدند.

آتش سوزی در دفتر مرکزی جنبش النهضه تونس؛ یک کشتهآتش سوزی در دفتر مرکزی جنبش النهضه تونس؛ یک کشته در سانحه آتش‌سوزی در دفتر مرکزی جنبش النهضه در پاتخت تونس یک نفر جان باخته و شمار زیادی مصدوم شدند.

قالیباف: سند همکاری جامع ایران و ترکیه در حال نهایی شدن استرئیس مجلس ایران پیش از سفر به استانبول گفت سند همکاری جامع این کشور و ترکیه در حال نهایی شدن است. - خبرگزاری آناتولی

حضور خودروی ملی ترکیه 'توگ' در نمایشگاه 2022 آمریکاحضور خودروی ملی ترکیه 'توگ' در نمایشگاه 2022 آمریکا شرکت خودروسازی ترکیه موسوم به توگ در نمایشگاه الکترونیک مصرفی 2022 در لاس وگاس آمریکا حضور خواهد داشت.

تضمین امنیت جام جهانی فوتبال 2022 در قطر با حضور پلیس ترکیه