سه سال پس از قتل خاشقچی؛ مکرون با بن‌سلمان ملاقات کرد | DW | 05.12.2021

14/09/1400 03:41:00 ب.ظ

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه اولین رهبر یک کشور غربی است که پس از قتل جمال خاشقچی به عربستان سفر کرد. او در دیدار با بن سلمان، ولیعهد سعودی درباره وضعیت حقوق بشر نیز گفت‌وگو کرد.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه اولین رهبر یک کشور غربی است که پس از قتل جمال خاشقچی به عربستان سفر کرد. او در دیدار با بن سلمان، ولیعهد سعودی درباره وضعیت حقوق بشر نیز گفت‌وگو کرد. امانوئل مکرون روز شنبه ۴ دسامبر در جده با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی دیدار کرد. پس از قتل جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد عربستان در سال ۲۰۱۸ تا کنون رهبر هیچ کشور غربی به عربستان سعودی سفر نکرده بود.

نشست سران گروه ۲۰ نیز که یک سال پیش در ریاض برنامه‌ریزی شده بود ، به دلیل همه‌گیری کرونا به شکل ویدیو کنفرانس برگزار شده بود. به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید در گزارشی که دولت آمریکا در فوریه ۲۰۲۱ در باره قتل خاشقچی منتشر کرد، رسما اعلام شد که بن سلمان، ولیعهد عربستان در قتل این روزنامه‌نگار دست داشته است اما ولیعهد عربستان این موضوع را رد کرد.

خاشقجی، ستون‌نویس روزنامه آمریکایی"واشنگتن پست" در اکتبر ۲۰۱۸ در مراجعه به کنسولگری عربستان سعودی در شهر استانبول ترکیه ناپدید شد. اسناد منتشر شده توسط دولت آمریکا از اعزام یک گروه از سوی دولت عربستان برای قتل این منتقد حکومتی حکایت می‌کنند. headtopics.com

وضع حقوق بشر فرانسه از همه بدتره چطوری میخواد صحبت کنه؟

امان از دل کیوان 🙂

برای فرانسه پول به هر چیزی ارجحیت داره بخصوص وقتی امریکا و استرالیا، فرانسه رو دور زدن

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ریاکار تر از فرانسه و کانادا نداریم رفتار عجیب اروپا و آمریکای مدعی حقوق بشر در قبال عربستان ناقض ابتدایی ترین حقوق اولیه انسان ها نشان دهنده استاندارد های دوگانه و ریاکاری آنهاست هرچند مخالف جنایات عربستان در یمن هستم ولی اگر عربستان در یمن با دشمن خودش نمی جنگید ، الان در کشور خودش می بایست می جنگید . عربستان به طرف سکولاريسم بره

ژنرال عبدالفتاح البرهان: ارتش سودان پس از انتخابات سال ٢٠٢٣ از سیاست کنار می‌رود🔺ژنرال عبدالفتاح البرهان: ارتش سودان پس از انتخابات سال ٢٠٢٣ از سیاست کنار می‌رود ▪️هیچ یک از نیروهای سیاسی از جمله حزب کنگره ملی به رهبری عمر البشیر نقشی در دولت انتقالی نخواهند داشت. ⬇️بیشتر بخوانید:

فرانسه بیش از ۳۰۰ نفر را با یک هواپیمای نظامی از افغانستان خارج کرددر میان مسافران این پرواز یک‌طرفه، ۲۵۸ افغان که طی دو دهه اخیر با نیروهای فرانسوی در افغانستان همکاری داشته‌اند حضور دارند.

استعفای وزیر اطلاع‌رسانی لبنان، یک ماه پس از انتشار اظهارات تنش‌آفرین اوجورج قرداحی، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان که اظهارات ماه گذشته‌اش باعث تنش بین لبنان و کشورهای عربی شد، روز جمعه از مقام خود استعفا کرد.

کناره‌گیری وزیر اطلاع‌رسانی لبنان پس از ادامه تنش با عربستان | DW | 03.12.2021یک عضو دولت جدید لبنان پس از افزایش فشار عربستان و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس از سمت خود کناره‌گیری کرد. سخنان چندی پیش جورج قرداحی درباره حوثی‌های یمن با خشم عربستان و متحدانش روبرو شد.

نظرسنجی «رادیو زمانه» درباره سناریوهای محتمل پس از مرگ خامنه‌ایوبسایت «رادیو زمانه»، در یک نظرسنجی، سناریوهای مربوط به آینده رژیم ایران پس از مرگ علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار داده است.در این وقتی نمایش مسخره تزریق واکسن ایرانی ویروس کرونا به رهبر جمهوری اسلامی در تلویزیون به نمایش گذاشته شد، همه با ناباوری دیدند بازوی این ضحاک زمانه ایران مثل بازوی یک فرد ۴۰ ساله است، طوری او را با مواد غذایی اورگانیک و گرانقیمت تغذیه می کنند که به این زودی ها به درک واصل نمی شود. این نمیمیره تمام اعضا ش رو با اعضا بچه ها عوض میکنن مث پروستاتش که علنی شد

عکس خانوادگی نماینده کنگره آمریکا با اسلحه چند روز پس از تیراندازی میشیگانعکس خانوادگی نماینده کنگره آمریکا با اسلحه چند روز پس از تیراندازی میشیگان جزئیات بیشتر🔽 چیه ،الام مشکل کجاست ؟ الان شما فکر میکنی اوباما و بایدن و یا حتی ملکه خودتون و همون خانم مرکل مامان بزرگ نجیبتون(مثلا ،قاتل شیمیایی ) زیر بالششون اسلحه نیست ؟ شما اروپایی ها خودتونو سر کار گذاشتین ؟ شدین مربی مهد کودک جهانی ؟ آخه به تو چه که اون اسلحه داره ؟ تو رو چه سنه ؟ دوست داره اسلحه داشته باشه نا اون شیاهپوستان_بسیجی_آنتیفا جرات حمله بهشون رو نداشته باشن داره به بسیجی های ایالات_متحده نیک میدن دوست محترم خوشحال باش جنگ تو آمریکا دوباره داره شروع میشه همون که اروپا خائن همیشه میخواست و آرزو داشت و کل این بی ناموس گری ها هم واسه اونه white trash به روایت تصویر