سه سال پس از کودتای ترکیه؛ دستور جلب صدها نظامی | DW | 14.09.2019

23/06/1398 05:46:00 ب.ظ

یورشی تازه در ترکیه در مصاف با حامیان فتح‌الله گولن. اردوغان دستور بازداشت بیش از ۲۰۰ارتشی دیگر را به اتهام ارتباط با رهبر 'جنبش خدمت' ابلاغ کرده است. گولن طراح کودتای نظامی ناکام در سال ۲۰۱۶ معرفی می‌شود.

یورشی تازه در ترکیه در مصاف با حامیان فتح‌الله گولن. اردوغان دستور بازداشت بیش از ۲۰۰ارتشی دیگر را به اتهام ارتباط با رهبر 'جنبش خدمت' ابلاغ کرده است. گولن طراح کودتای نظامی ناکام در سال ۲۰۱۶ معرفی می‌شود. سه سال پس از کودتای ترکیه؛ دستور جلب صدها نظامی یورشی تازه در ترکیه در مصاف با حامیان فتح‌الله گولن. اردوغان دستور بازداشت بیش از ۲۰۰ارتشی دیگر را به اتهام ارتباط با رهبر"جنبش خدمت" ابلاغ کرده است.

گولن طراح کودتای نظامی ناکام در سال ۲۰۱۶ معرفی می‌شود.

زندان سینجان ترکیه - محل محاکمه و نگاهداری نظامیان ارشد متهم به کودتا رئیس جمهور ترکیه روز شنبه ۱۴ سپتامبر(۲۳ شهریور) دستور بازداشت بیش از ۲۰۰ سرباز در ترکیه و بخش ترک نشین قبرس (قبرس شمالی) را صادر کرد. خبرگزاری رسمی آناتولی گزارش می‌دهد که عملیات ضربتی در ۵۴ شهرستان ترکیه و بخش ترکی قبرس، با بازداشت دستکم ۵۰ سرباز همراه بوده است.

دستگیرشدگان به ارتباط با شبکه فتح‌الله گولن، رهبر جنبش خدمت (هیزمت) متهم شده‌اند. گولن که پیشتر از معتمدان و متحدان اردوغان بوده، سال‌هاست در تبعیدی خودخواسته در آمریکا زندگی می‌کند. رئیس جمهور اسلامگرای ترکیه او را طراح کودتای شکست خورده در سال ۲۰۱۶ می‌داند و جنبش خدمت را تشکیلاتی تروریستی می‌خواند. headtopics.com

در جریان کودتای نافرجام ژوئیه ۲۰۱۶ در ترکیه، ۲۴۹ نفر کشته و دو هزار نفر مجروح شدند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

جسد فردی مفقود در آمریکا بعد از 22 سال با کمک گوگل‌ارت پیدا شدجسد فردی مفقود در ایالت فلوریدای آمریکا بعد از 22 سال با کمک 'گوگل ارت' از داخل خودرویش که داخل دریاچه سقوط کرده بود، پیدا شد. - خبرگزاری آناتولی

تردد بیش از 8000 زائر ایرانی از مرزهای خوزستان در تاسوعا و عاشورامدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: امسال بیش از 8000 زائر ایرانی در تاسوعا و عاشورای حسینی از گذرگاه‌های مرزی استان تردد کردند.

ازدواج کمتر از 13 سال باطل استتهران - ایرنا- آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در پاسخ به پرسشی درباره ازدواج در سن زیر ۱۳ سال تاکید کرد: در عصر و زمان ما عملا ثابت شده که این ازدواج ها به مصلحت دخترها و پسرها نیست و دارای مفاسدی است و با توجه به این که غبطه و مصلحت باید رعایت شود این گونه ازدواج ها باطل است و اعتباری ندارد.

ریگانی‌ها ۲۰۰ روز از سال آسمان را نمی‌بینند

متهم بانک سرمایه: ۱۰۰ میلیارد تومان از اتهام خیانت در امانت مربوط به هادی رضوی استتهران- ایرنا- متهم دادگاه بانک سرمایه در آخرین دفاع گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان از ۴۹۲ میلیارد تومان که در کیفرخواست درباره اتهام خیانت در امانت بنده آمده مربوط به هادی رضوی بوده است.

طالبان در مسکو: آماده از سرگیری مذاکرات صلح با آمریکا هستیمدر پی لغو مذاکرات صلح میان دولت آمریکا و نمایندگان گروه طالبان، یک هئیت مذاکره‌کننده طالبان از قطر به مسکو رفته است. نمایندگان این گروه در مصاحبه با رسانه‌های روسیه گفته‌اند که هنوز مایل به آوردن صلح در افغانستان از طریق مذاکره هستند.