سه حمله موشکی در سه روز به مواضع آمریکا در عراق | DW | 04.05.2021

04/05/2021 09:26:00 ب.ظ

به موازات برگزاری گفت‌وگوهای ناظر بر احیای برجام، حملات موشکی به مواضع آمریکایی‌های مستقر در عراق تشدید شده است. حمله موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد سومین حمله موشکی به مواضع آمریکا در عراق طی سه روز گذشته بوده است.

عین_الاسد, عراق

به موازات برگزاری گفت‌وگوهای ناظر بر احیای برجام، حملات موشکی به مواضع آمریکا یی‌های مستقر در عراق تشدید شده است. حمله موشکی به پایگاه هوایی عین_الاسد سومین حمله موشکی به مواضع آمریکا در عراق طی سه روز گذشته بوده است.

به موازات برگزاری گفت‌وگوهای ناظر بر احیای برجام، حملات موشکی به مواضع آمریکا یی‌های مستقر در عراق تشدید شده است. حمله موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد سومین حمله موشکی به مواضع آمریکا در عراق طی سه روز گذشته بوده است.

ارتش عراق خبر از حمله مجدد موشکی به مواضع آمریکا در عراق داده است. گفته می‌شود روز سه‌شنبه چهارم ماه مه (۱۴ اردیبهشت) دو موشک به پایگاه هوایی عین الاسد شلیک شده است.حمله به پایگاه هوایی عین‌الاسد، سومین حمله موشکی به پایگاه‌هایی است که نیروهای آمریکایی در آن‌ها مستقر هستند. یک هیات آمریکایی در حال حاضر از عراق دیدن می‌کند.

خبرگزاری فرانسه روز سه‌شنبه چهارم ماه مه با انتشار گزارشی از بغداد خبر از حمله موشکی جدید به یک پایگاه نظامی در عراق داده است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر حمله روز سه‌شنبه چهارم ماه مه دو موشک به سوی پایگاه هوایی یاد شده شلیک شده بود.گفته می‌شود که هر دو موشک به مناطق غیرمسکونی اصابت کرده و تلفات جانی یا خسارتی در پی نداشته‌اند. 

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

خاک بر سر بایدن بیشعور 😡😡😡😡 القاء نکنید! حملات موشکی گروههای عراقی ربطی به جمهوری اسلامی ایران ندارد

احضار سفیر عراق در واکنش به حمله معترضان به کنسولگری ایران در کربلاوزارت امور خارجه ایران در واکنش به حمله شب گذشته معترضان عراق ی به کنسولگری ایران در کربلا، در پی ترور یکی فعالان مدنی، از احضار سفیر عراق در تهران خبر

حمله موشکی به پایگاه محل استقرار سربازان آمریکایی در بغداد | DW | 03.05.2021ارتش عراق اعلام کرده است که دو موشک به سوی یک پایگاه نظامی عراق واقع در فرودگاه بغداد پرتاب شده است. سربازان آمریکا یی در این پایگاه مستقر هستند. این دومین حمله موشکی به مواضع آمریکا در عراق طی ۱۰ روز گذشته است. ج اسلامی شده مثل گوسفندی که سرش بطور کامل جدا نشده و گاهی لگد پرانی میکند! پرتاب موشک به عربستان و پایگاه های عراقی در حالی که با هر دوی انها دارد گفتگو میکند نشانه خباثت ملایان و عن ثارشونه!! نه_به_جمهوري_اسلامي

حمله موشکی به پایگاه «بلد» در استان صلاح‌الدین عراقمنابع امنیتی عراق شامگاه دوشنبه سوم می 2021 گزارش کردند پایگاه «بلد» در استان صلاح‌الدین این کشور مورد حمله موشکی قرار گرفت.خبرنگار العربیه هم گزارش کرد که حمله ها ادامه دارد ! چطوری بایدن ؟ چقدر انسان راحت و سریع جایگاهش تنزل میکنه!!به جایی میرسه که ضعیفتر از خودش دست روش بلند میکنه و جرات پاسخگویی نداره.اینها همه درس برای دنیاست که تکبر چرا؟وقتی قویترین درساعتی میشه ضعیفترین!به امید روزی که انسانها درجهت خوبی،قوی و قویتر شن.تا دنیا هم زیبا و زیباتر شه.این یعنی قدرت

شلیک سه موشک دیگر به پایگاه نظامی بلد در شمال بغداد | DW | 03.05.2021یک روز پس از شلیک دو موشک به محل استقرار سربازان و پیمانکاران آمریکا یی، سه راکت دیگر به این پایگاه شلیک شد. خسارات احتمالی مشخص نیست و هیچ گروهی نیز مسئولیت این حمله را نپذیرفته است. هنوز دلارهای بایدن به ایران نرسیده ، شروع شد! آمریکا باید از غرب آسیا گورش را گم کند،ماندن در غرب آسیا تاوان دارد کاوش_مدیا کاوش_مدیا ایران_مقتدر_خار_چشم_دشمن تا زمانیکه ترامپ سر کار بود ایران رو مقصر میدونست از این اتفاقها کمتر میفتاد

هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی در پی دخالت در انتخابات اسکاتلند

در حال حاضر ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی در عراق مستقر هستند ارتش عراق خبر از حمله مجدد موشکی به مواضع آمریکا در عراق داده است.داد.حمله موشکی مجدد به فرودگاه بغداد مسئولان ارتش عراق خبر از حمله موشکی جدید به پایگاه نظامی این کشور داده‌اند.03 مهٔ ,2021: 09:13 شب GST آخرین به روزرسانی: 03 مهٔ ,2021: 09:35 شب GST آدرس کپی شد منابع امنیتی عراق شامگاه دوشنبه سوم می 2021 گزارش کردند پایگاه «بلد» در استان صلاح‌الدین این کشور مورد حمله موشکی قرار گرفت.

گفته می‌شود روز سه‌شنبه چهارم ماه مه (۱۴ اردیبهشت) دو موشک به پایگاه هوایی عین الاسد شلیک شده است. حمله به پایگاه هوایی عین‌الاسد، سومین حمله موشکی به پایگاه‌هایی است که نیروهای آمریکایی در آن‌ها مستقر هستند. سعید خطیب‌زاده، دوشنبه 20 اردیبهشت، در جمع خبرنگاران بدون اشاره به ترور فعالان سیاسی و اجتماعی عراقی توسط گروه‌های ستیزه‌جوی وابسته به ایران در واکنش به آتش زدن کنسولگری ایران در کربلا گفت: «از همان ابتدا با مراجع ذیربط عراق از طریق سرکنسولگری و سفارتمان در بغداد تماس گرفته شد و با متعرضان برخورد شده است، انتظار داریم دولت عراق به وظایف خود عمل کند. یک هیات آمریکایی در حال حاضر از عراق دیدن می‌کند. سامانه پدافند هوایی عراق که در اطراف فرودگاه بغداد نصب شده است، موفق به رهگیری یکی از دو موشک شده است. خبرگزاری فرانسه روز سه‌شنبه چهارم ماه مه با انتشار گزارشی از بغداد خبر از حمله موشکی جدید به یک پایگاه نظامی در عراق داده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در حمله روز سه‌شنبه چهارم ماه مه دو موشک به سوی پایگاه هوایی یاد شده شلیک شده بود. گفتنی است که این اولین بار نیست که مقر نیروهای ائتلاف بین المللی در فرئدگاه بغداد مورد هدف حملات موشکی قرار می‌گیرد.

گفته می‌شود که هر دو موشک به مناطق غیرمسکونی اصابت کرده و تلفات جانی یا خسارتی در پی نداشته‌اند. گفته می‌شود که حمله موشکی یاد شده تلفات یا خسارتی در پی نداشته است.  پیش از این نیز رسانه‌ها از دو حمله موشکی دیگر خبر داده بودند. غروب یکشنبه دوم ماه مه، حمله‌ای موشکی به پایگاه نظامی موجود در پیرامون فرودگاه بغداد صورت گرفته بود. حمله دیگری نیز روز دوشنبه سوم ماه مه به پایگاه شکاری بلد، واقع در شمال بغداد روی داده بود. هفته گذشته حمله موشکی به بخش دیگری از فرودگاه بغداد منجر به مجروح شدن یک سرباز عراقی شده بود. گفته می‌شود که شماری از پیمانکاران آمریکایی در این پایگاه مستقر هستند.

عاملان حملات موشکی بر اساس اخبارهای منتشر شده از عراق و همچنین اطلاعاتی که از سوی ارتش این کشور رسانه‌ای شده است، تا کنون هیچ گروه و سازمانی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است. این در حالی است که آمریکا گروه‌های نظامی و شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی را مسئول این حملات می‌داند. همزمانی این حملات با گفت‌وگوها و مذاکرات ناظر بر احیای برجام در وین تامل‌برانگیز اعلام شده است. سربازان آمریکایی و همچنین دیپلمات‌های این کشور هدف این حملات هستند. گروه‌های طرفدار جمهوری اسلامی در ماه‌های گذشته بارها به مواضع آمریکا یا مراکز محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق حمله کرده‌اند. برخی از کارشناسان حتی گفته‌اند که این حملات برخلاف تمایل دولت ایران صورت می‌گیرند.

از سوی دیگر، گفته می‌شود که مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق روز سه‌شنبه با هیات آمریکایی که در حال حاضر از عراق دیدن می‌کند، بر سر حضور نظامی سربازان آمریکا در آن کشور گفت‌وگو کرده است. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید هدایت این هیات با برت مک‌گورک است. در حال حاضر ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی در عراق مستقر هستند. برت مک‌گورک برای نخست‌وزیر عراق، مصطفی کاظمی فرد ناشناخته‌ای نیست. در دورانی که کاظمی مسئولیت سازمان اطلاعات عراق را برعهده داشت، مک‌گورک نیروهای آمریکایی مستقر در عراق را نمایندگی می‌کرد.

از زمان شروع دوره ریاست جمهوری جو بایدن در آمریکا ۳۰ حمله موشکی یا انفجار بمب علیه مواضع نیروهای آمریکایی در عراق روی داده است. در اثر این حملات دو پیمانکار خارجی، یک پیمانکار عراقی و هشت شهروند غیرنظامی این کشور جان خود را از دست داده‌اند. در همین زمینه: .