سه بمب‌گذار ایرانی با پژوهشگر استرالیایی مبادله شدند و عراقچی به استقبال آنها رفت

06/09/1399 02:43 ب.ظ

مسعود مرادی قصد داشت بمب دست‌ساز دوم را به سوی یک مامور پلیس پرتاب کند اما بمب پشت سرش افتاد. با انفجاری که رخ داد، هر دو پای او از زانو به پایین قطع شد. گزارش حسن جعفری از مبادله سه تروریست جمهوری اسلامی با کایلی_مور_گیلبرت استرالیایی👇 راستی_آزمایی

روز چهارشنبه هنگامی که خبرگزاری صداوسیما خبر آزادی «کایلی مور-گیلبرت» از زندان را اعلام کرد تنها گفت که آزادی این شهروند بریتانیایی‌استرالیایی از زندان اوین، در مقابل آزادی سه شهروند ایرانی انجام شده است.

شروع ماجرا، آن طور که بعدا معلوم شد، این بود که سه شهروند ایرانی به نام‌های سعید مرادی، محمد خزاعی و مسعود صداقت‌زاده در خانه‌ای تیمی که در محله «پون بوت» بانکوک اجاره کرده بودند وسایلی انفجاری در اختیار داشتند.

هنگامی که نیروهای کمکی پلیس به صحنه رسیدند، او به شدت زخمی روی زمین افتاده و کوله پشتی‌اش نزدیکش بود و جمعیت ترسیده نیز در اطراف پناه گرفته بودند. در آن روزها جمهوری اسلامی بارها با اشاره به کشته شدن دانشمندان هسته‌ای، اسرائیل را تلویحا و صراحتا به حملاتی تلافی‌جویانه تهدید کرده بود. «حیدر مصلحی»، وزیر اطلاعات وقت، گفته بود: «جواب قاطع و سنگینی خواهیم داد. headtopics.com

مقام‌های تایلند البته بدون ارائه جزییات، تنها گفتند که انتقال این سه زندانی تحت موافقتنامه‌های موجود با ایران صورت گرفته است. اما هنگامی که سخنرانی‌های او انجام شد و او قصد بازگشت به استرالیا را داشت، در فرودگاه تهران بازداشت و بعدا به خاطر «جاسوسی برای اسرائیل» به ده سال زندان محکوم شد. او ۸۰۴ روز را در زندان‌های ایران گذراند.، گفت بازداشتش پس از آن صورت گرفت که پیشنهاد جاسوسی به نفع جمهوری اسلامی را رد کرد.

کاظم_دارابی

خبرنگار: چه شد که هر دو پای خود را از دست دادید؟ مرادی: در حال فعالیت اقتصادی بودیم! خبرنگار: دقیقا چی شد؟ مرادی: داشتم کالای گرانبهایی را از خودم دور می‌کردم!!

این سه تروریست ایرانیو باید همون تایلند مینداختن تو چرخ گوشت میدادن حیوون بخوره که برنگردن ایران بلکه کم بشن

ادامه مطلب:
iranwire »

صحنه‌ای که تروریست احمق ج.ا از عملیات تو ذهن داشت.😂