کابل

کابل

سه انفجار در کابل در کمتر از یک ساعت؛ مسئول حوزه پنجم امنیتی شهر کشته شد - BBC News فارسی

پلیس #کابل می‌گوید که در نتیجه سه انفجار امروز (چهارشنبه ۲۲ دلو/بهمن) دست‌کم دو نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند. مسئول حوزه پنجم امنیتی شهر کابل یکی از دو قربانی انفجار سوم این شهر است.

10/02/2021 01:12:00 ب.ظ

پلیس کابل می‌گوید که در نتیجه سه انفجار امروز (چهارشنبه ۲۲ دلو/بهمن) دست‌کم دو نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند. مسئول حوزه پنجم امنیتی شهر کابل یکی از دو قربانی انفجار سوم این شهر است.

پلیس کابل می‌گوید که در نتیجه سه انفجار صبح امروز در کابل دست‌کم دو نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند. مسئول حوزه پنجم امنیتی شهر کابل یکی از دو قربانی است که انفجار سوم به جا گذاشته است. پلیس گفته هر سه این انفجارها ناشی از مین بوده است. انفجار مین و ترورهای هدفمند در کابل در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیر داشته است.

کشته‌شدن مسئول حوزه پنجم امنیتی کابلمنابع تایید کردند که در این رویداد محمدزی کوچی، مسئول حوزه پنجم امنیتی شهر نیز کشته شده است.امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک خود با تایید این خبر عهد بسته که انتقام او را خواهد گرفت.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021

آقای صالح، طالبان را مسئول این رویداد خوانده است.روز گذشته نیز چهار کارمند وزارت احیا و انکشاف دهات در نتیجه تیراندازی افراد مسلح ناشناس در کابل ترور شدند.حمله به خودروی مقام ارشد دفتر ریاست‌جمهوری افغانستاندر ماه‌های اخیر ترورهای هدفمند و انفجار مین‌ها در افغانستان به خصوص شهرهای بزرگ افزایش چشمگیر داشته است.

گزارش تازه کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از تلفات غیرنظامیان در یک سال گذشته میلادی نشان می‌دهد که همچو رویدادها عامل بیشترین تلفات غیرنظامیان بودند.مسئولیت اکثریت این رویدادها را کسی به عهده نگرفته است اما دولت، طالبان را مسئول همه آنها می‌خواند. طالبان اما دست داشتن در اکثریت این رویدادها را رد کرده و گفته کسانی مسئول این قضایا هستند که می‌خواهند روند صلح را مختل کنند. شد headtopics.com

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

از_شما_بیزاریم لعنت بر محمد و آل محمد