سهم ۵۰ درصدی دولت در توسعه خط ده مترو باید لحاظ شود/ آقای نوبخت پای کلنگی که زده بایستد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با ایلنا: سهم ۵۰ درصدی دولت در توسعه خط ده مترو باید لحاظ شود/ آقای نوبخت پای کلنگی که زده بایستد

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ روز گذشته کلنگ خط ده متروی تهران با حضور جمعی از مسئولان دولتی و مدیران کشوری به زمین خورد. محسن هاشمی"رئیس شورای شهر تهران" در این مراسم به عدم اجرای مصوبات دولتی در زمینه حمل و نقل اشاره کرد و گفت: سه سال قبل یک مراسم بزرگ با حضور رئیس جمهور و چند وزیر برگزار شد و مصوبه‌ اتوبوس که بسیار پیشرفته هم بود به همه وزرا ابلاغ شد تا ۱۹ هزار اتوبوس و ۴۰ هزار مینی بوس توسط ۱۰ کارخانه ایرانی ساخته شود، اما هیچ خروجی نداشت و سه سال است که این مصوبه بدون اجرا مانده.

پیروز حناچی، شهردار تهران نیز اخیرا گفته بود اگر دولت مجبور نباشد به شهرداری‌ها کمک نمی‌کند، مثلا در موضوع حمل و نقل عمومی و کرونا، دولت به اجبار در این زمینه کمک کرد. اما این نگاه، نگاه راحتی نیست و منابع در دولت به راحتی اختصاص پیدا نمی کند. وی در پاسخ به این سوال که دعوت از رئیس سازمان برنامه و بودجه در مراسم افتتاح مترو چه نتیجه‌ای برای مدیریت شهری دارد؟ گفت: وقتی به مراسم می‌آیند یعنی تایید کرده‌اند که خط ده ساخته شود، در نتیجه باید در بودجه‌های سالیانه ۵۰ درصد سهم دولت را لحاظ کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برای گرفتن مجوز انتشار یک ماهنامه چه‌کار باید بکنیم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان برای کمک به شهرداری ها جهت توسعه مترومعاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان کمک به شهرداری ها برای توسعه مترو در سال ۹۹ خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست ۴۰۰۰ میلیاردی شهرداری از دولت برای اورهال کردن قطارهای مترومعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: ۱۵۰۰ دستگاه واگن کسری داریم که اگر تامین شود تعداد جابجایی مسافران از دو میلیون نفر به ۶ الی ۷ میلیون سفر می‌رسد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کلنگ احداث خط ۱۰ مترو به زمین زده شد/ جزئیات احداث جدیدترین خط متروی تهرانکلنگ احداث خط ۱۰ مترو به زمین زده شد خط ۱۰ مترو با ۴۳ کیلومتر و ۳۵ ایستگاه از قنات‌کوثر در تهرانپارس آغاز و به وردآورد در خط ۵ مترو می‌رسد که مناطق یک تا ۵ و ۲۲ را پوشش می‌دهد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ساخت سریع خط ۱۰ مترورئیس قرارگاه خاتم‌الانبیا اعلام کرد که با سرعت بالا خط ۱۰ مترو را وارد مدار بهره برداری خواهیم کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در صورت ضایع شدن حق سلامت دانش‌آموزان، دولت باید غرامت بدهد/ تصمیم ستاد مقابله با کرونا برای بازگشایی مدارس، موجب نقض حقوق مردم می‌شودیک وکیل پایه یک دادگستری با بیان اینکه تأمین سلامت مردم و آحاد جامعه از وظایف حکومت است، گفت: اگر در اثر تصمیم دولت و وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس، دانش‌آموزی در فضای آموزشی به بیماری کرونا مبتلا شود و خدایی نکرده حق سلامت و حق حیات او ضایع شود، دولت براساس ماده ۱۱ قانون مسئولیت مدنی مصوب سال ۱۳۳۹ موظف است غرامت و خسارت را پرداخت کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »