سهمیه‌بندی بنزین؛ اعتراض‌ شهروندان در برخی شهرهای کشور

24/08/1398 08:04 ب.ظ

سهمیه‌بندی بنزین؛ اعتراض‌ شهروندان در برخی مناطق جنوب کشور

سهمیه‌بندی بنزین و گران شدن آن روز جمعه با اعتراض شماری از شهروندان در شهرهای اهواز و مشهد روبه‌رو شد. همچنین در اعتراضی دیگر، گروهی از شهروندان، جاده امیدیه به آغاجاری و جاده اهواز به مسجد سلیمان را مسدود کرده‌اند. در سهمیه‌بندی جدید، قیمت بنزین با سهمیه لیتری هزار و ۵۰۰ تومان و بنزین آزاد، لیتری سه هزار تومان تعیین شد. تا پیش از این و در جریان دوران بنزین تک‌نرخی، قیمت بنزین هر لیتر هزار تومان بود.

شهروندان صاحب خودرو برای استفاده از سهمیه خود باید از کارت سوخت استفاده کنند.پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته است درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین بین شصت میلیون نفر توزیع می‌شود و"ریالی از این پول به خزانه نخواهد رفت."

رئیس جمهور ایران امروز گفت با اینکه دولت مشکلات مالی دارد اما"هیچ کس تصور نکند چون شرایط اقتصادی دولت سخت شده دست به این اقدام زده است." آقای روحانی گفت"دولت مدت‌ها دنبال آن بود"به اقشار کم‌درآمد که در 'فشار ' هستند کمک کند اما منابع درآمدی و بودجه اجرای آن وجود نداشت."

علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز در اظهارنظری مشابه گفت که درآمد ناشی از این طرح صرف"۱۸ میلیون خانوار کم‌درآمد" خواهد شد. محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور هم گفت که تصمیم گران کردن بنزین،"مورد تایید همه مسئولان نظام" بوده است.افزایش قیمت بنزین در ایران؛ نظرات شما headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

تجمع در برخی شهر‌ها در اعتراض به گران شدن بنزین

آغاز سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در ایراندور دولت اول محمود احمدی‌نژاد بنزین در ایران برای نخستین بار سهمیه‌بندی شد.

افزایش قیمت بنزین در ایران؛ نظرات و ویدیوهای شماویدیوهایی از اهواز به دست بی‌بی‌سی فارسی رسیده که نشان می‌دهد مردم این شهر در خیابان‌ها به افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن اعتراض کرده‌اند.

تجمع در برخی شهر‌ها در اعتراض به گران شدن بنزین

تکلیف بنزین معلوم شد/با سهمیه ۱۵۰۰، آزاد ۳۰۰۰ تومانبنزین سهمیه‌ای لیتری ١۵٠٠ و آزاد ٣٠٠٠ تومان شد بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از این پس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان شده است. ميزان سهميه ماهانه خودروها

اختصاص ماهانه ۶۰ لیتر بنزین هزارو ۵۰۰ تومانی/ نرخ بنزین آزاد به ۳ هزار تومان رسید + جدولبا امضا و تایید سران ۳ سه قوه مقرر شد؛ اختصاص ماهانه ۶۰ لیتر بنزین هزارو ۵۰۰ تومانی/ نرخ بنزین آزاد به ۳ هزار تومان رسید + جدول

پایان پست اینستاگرام شماره از bbcpersian

در سهمیه‌بندی جدید، قیمت بنزین با سهمیه لیتری هزار و ۵۰۰ تومان و بنزین آزاد، لیتری سه هزار تومان تعیین شد.

تا پیش از این و در جریان دوران بنزین تک‌نرخی، قیمت بنزین هر لیتر هزار تومان بود.

شهروندان صاحب خودرو برای استفاده از سهمیه خود باید از کارت سوخت استفاده کنند.پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته است درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین بین شصت میلیون نفر توزیع می‌شود و"ریالی از این پول به خزانه نخواهد رفت."

رئیس جمهور ایران امروز گفت با اینکه دولت مشکلات مالی دارد اما"هیچ کس تصور نکند چون شرایط اقتصادی دولت سخت شده دست به این اقدام زده است."

آقای روحانی گفت"دولت مدت‌ها دنبال آن بود"به اقشار کم‌درآمد که در 'فشار ' هستند کمک کند اما منابع درآمدی و بودجه اجرای آن وجود نداشت."

علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز در اظهارنظری مشابه گفت که درآمد ناشی از این طرح صرف"۱۸ میلیون خانوار کم‌درآمد" خواهد شد.

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور هم گفت که تصمیم گران کردن بنزین،"مورد تایید همه مسئولان نظام" بوده است.افزایش قیمت بنزین در ایران؛ نظرات شما

خبرها و تحلیل‌ها درباره سهمیه‌بندی بنزین را در وب‌سایت بی‌بی‌سی فارسی دنبال کنید: