سن تمایل به ازدواج در جوانان بالا رفته است/لزوم آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛ سن تمایل به ازدواج در جوانان بالا رفته است/لزوم آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس

«محمد مهدی تندگویان» معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره افزایش سن ازدواج در بین جوانان گفت: براساس پایشی که از جوانان صورت گرفته در حال حاضر سن تمایل به ازدواج در جوانان بالا رفته است، یعنی حتی اگر شرایط شان از نظر اقتصادی و مسکن و ... فراهم باشد در پسران سن ازدواج ۳۰ سال مطرح شده است و دختران میانگین تقریبا ۲۷ سال را مناسب ازدواج می دانند.

وی ادامه داد: بنابراین در این بخش علاوه بر همه اقداماتی که برای تشویق جوانان به ازدواج انجام می دهیم، اگر می خواهیم سن ازدواج کاهش پیدا کند باید فرهنگ سازی مناسبی در این زمینه صورت بگیرد و آموزش و پرورش می تواند این فرهنگ را ایجاد کند. معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اقداماتی که در طرح سرباز مهارت صورت گرفته است، گفت: در پادگان ها آموزش های مهارت زندگی به جوانان داده می شود. برآورد و پایشی که از این آموزش ها انجام شده است، نشان می دهد که بیش از ۷۰ درصد سربازانی که این دوره را طی می کنند، اعلام کرده اند که برای ازدواج انگیزه پیدا کرده اند.

تندگویان تصریح کرد: در بررسی هایی که از این سربازان صورت گرفته آنها اعلام کرده اند که با گذراندن این آموزش ها متوجه شده اند که اصل ازدواج چیست و می گویند؛ می توانیم با یک سری اقدامات هم معیشت مان را اصلاح کنیم و هم رابطه مان را با جنس مقابل در قالب ازدواج داشته باشیم. وی ادامه داد: اگر این آموزش ها در مدارس برای همه افراد یعنی هم دختران و هم پسران ارائه داده شود، می تواند بسیار موثر باشد. شاید یکی از موضوعاتی که باعث کاهش سن ازدواج می شود این است که فضای واقعی زندگی برای بچه های ما متصور شود و بدانند که زندگی مشترک با ارتباط مشترک با جنس مخالف بسیار متفاوت است. همچنین براساس آموزش هایی که به آنها ارائه می شود احساس کنند که توانایی این را دارند که در کنار تسهیلاتی که به آنها برای تشکیل زندگی و ازدواج داده می شود، زندگی مشترک تشکیل دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شناگر ملی‌پوش ترکیه در مسابقات قهرمانی جوانان اروپا به مدال طلا دست یافتشناگر ملی‌پوش ترکیه در مسابقات قهرمانی جوانان اروپا به مدال طلا دست یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در ماه‌های اخیر بورس نشاط پیدا کرده است/بورس در بلندمدت سود قابل ملاحظه‌ای داردرئیس جمهور تلاش دولت یازدهم و دوازدهم را معطوف به توسعه و تعمیق بورس عنوان کرد و گفت: از ابتدای دولت یازدهم تصمیم دولت بر این بود تا کاری کنیم که شرکت‌های اقتصادی بزرگ دولتی را وارد بورس کنیم و مدیریت بنگاه‌ها در اختیار دولت نباشد. بخش بزرگی از این کار انجام گرفت، اما یک بخش بزرگی هم بخاطر مقاومت برخی دستگاه‌ها انجام نگرفت. معمولاً دستگاه‌ها برای اینکه از پول و کاسبی فاصله بگیرند و جدا بشوند، مقاومت می‌کنند. گوزیدی احتمالا باقی بقای ات جان مهرنوش و بقیه، فدایت آقای روحانی شما خوب در ملت گذاشتی و حالا نوبت بعدیه. دستمریزاد🤣🤣🤣 پولهای مردم و گرفتین یسری تابلو احداث فروختین
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش شش هزار نفری مبتلایان به کرونا در ایران در یک روز | DW | 08.07.2021موارد شناسایی ابتلا به کرونا در ایران طی یک روز با افزایش شدید نسبت به روز قبل از مرز ۲۳ هزار نفر فراتر رفت. وضعیت برخی مناطق 'فوق بحرانی' توصیف می‌شود و انتقاد از وزیر بهداشت شدیدتر از همیشه شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند🔺طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند ▪️این سومین گذرگاهی است که طالبان در یک هفته گذشته از کنترل نیروهای دولتی خارج می‌کند. آنها پیشتر دو گذرگاه در مرز‌های با تاجیکستان و ازبکستان را تصرف کرده‌اند ⬇️بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دستگیری ۱۱ مظنون مشارکت در قتل رئیس جمهور هائیتی در محوطۀ سفارت تایوانتا کنون ۲۶ نفر در این رابطه بازداشت شدند، در میان دستگیر شدگان دو نفر که گمان می‌رود هائیتی‌-آمریکایی هستند نیز وجود دارند؛ یکی از آنها ظاهرا از محافظان پیشین سفارت کانادا در پورتو پرنس بوده است. ۴ تا هستن که
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اینفوگرافی | وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 16 تیر 1400رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: 120 شهرستان قرمز، 182 شهرستان نارنجی، 146 شهرستان زرد هستند. موج پنجم سراسری با سویه هندی کرونا در حالی شروع شده که هنوز موج چهارم با سویه انگلیسی در بعضی نقاط کشور به پایان نرسیده بود.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »