سنگینی سایه جنگ بر مولداوی؛ انفجارهای شدید «ترانس‌نیستریا» را لرزاند

05/02/1401 11:18:00 ب.ظ

سنگینی سایه جنگ بر مولداوی؛ انفجارهای شدید «ترانس‌نیستریا» را لرزاند العربيه_فارسى

وقوع یک سلسله از انفجارها در وزارت امنیت کشور در پایتخت منطقه جدایی‌طلب «ترانس‌نیستریا» در مولداوی، باعث شکسته شدن در و پنجره‌های ساختمان این وزارتخانه تلویزیون محلی «تی.اس.وی»، تصاویری پخش کرد که استقرار تیم‌های آتش‌نشانی در محل حادثه را نشان داد.

Advertisement مقامات وزارت کشور این منطقه «نیمه مستقل» گفتند که مهاجمان ناشناس با نارنجک‌انداز به ساختمان شلیک کردند ولی هیچ گزارش فوری از کشته‌ها و زخمی‌های احتمالی داده نشده است.

این انفجارها پس از آن بود که یکی از فرماندهان ارتش روسیه جمعه گذشته گفت که «کنترل جنوب اوکراین، راه دیگری به سمت ترانس‌نیستریا است که گزارش‌هایی نیز در مورد ستمدیدگی اهالی روسی زبان آن وجود دارد». احضار سفیر روسیه

این اظهارنظر، منجر به احضار سفیر روسیه در مولداوی برای ابلاغ مراتب اعتراض رسمی به او و جلب نگاه‌ها به سوی این جمهوری از یاد رفته شد که ممکن است پس از اوکراین قربانی توسعه‌طلبی‌‌های روسیه شود. شایان ذکر است که مولداوی، کشور کوچکی است میان رومانی و اوکراین، با جمعیتی کمتر از 3 میلیون نفر است که از قرن‌ها پیش در جنگ میان امپراتوری عثمانی و روسیه، پاره پاره شد و اکنون هم درگیر منازعه اروپا و روسیه است. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

کووید-۱۹، به عنوان سومین عامل‌ مرگ در میان آمریکایی‌ها در سال ۲۰۲۱ معرفی شدبررسی‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۱ کووید-۱۹ سومین علت مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا بوده است. این دومین سال پیاپی است که این ویروس بعد از بیماری قلبی و سرطان به عنوان مهمترین عامل اصلی مرگ و میر بیماران معرفی می‌شود. BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs Theresia_BDC BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs BabyDogeNFTs BabyDogeCoin BabyDoge BabyDogeArmy BabyDogeFamil عجب ؟!!! پس کرونا که امار انولاتزاو صدتا مرض دیگه هم قاتیش کردن بعداز قلب وسرطان ؟!! کشنده است؟! پس اینکه مردم مثه برگ خزون تو دنیا وتو امریکا میمردن یعنی بعد ه امار مرگ از سرطانه مگه میشه

اراک؛ رکورددار آلودگی هوا در کشور/ ریزگردها پیشران آلودگی‌ها در سال جاریتداوم خشکسالی، گرمای بیش از حد هوا و تغییرات اقلیمی و آب و هوایی، به مشکل پدیده گرد و غبار در اراک دامن زده و سلامت مردم را در معرض تهدید قرار داده است. این پدیده جوی آثار و پیامدهای زیست محیطی نامطلوب بر جای می گذارد و اثرات مضری بر سلامت، اقتصاد جامعه و اقلیم دارد لذا شناخت ماهیت، منشاء و اثرات گرد و غبار در تعیین روش‌های کنترل آن نقش بسزایی دارد.

بارش باران در نقاط مختلف کشور/ خیزش گرد و خاک در شرق ایرانبارش باران در نقاط مختلف کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از تداوم فعالیت سامانه بارشی و ورود سامانه بارشی جدید به کشور همچنین خیزش گرد و خاک در شرق کشور خبر داد.

رعایت ۵۱ درصدی پروتکل‌ها در کشور /کمترین رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در مدارسرعایت ۵۱ درصدی پروتکل‌ها در کشور بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در هفته ۱۱۳ همه‌گیری کووید ۱۹ در کشور، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همچنان پایین و بالغ بر ۵۱.۸۱ درصد بوده است.

سفیر روسیه در آمریکا: فعالیت سفارت ما در واشینگتن بسیار محدود شده استآناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا با اشاره به بستن چندین شماره حساب بانکی و تهدیدشدن برخی کارمندان این سفارت اعلام کرد فعالیت‌های معمول سفارت مسکو در

تبریک رئیس‌جمهوری در پی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات کشتی قهرمانی آسیارئیس جمهور در پیامی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا را به عموم ملت شریف ایران تبریک گفت و از ورزشکاران، مربیان و دست‌اندرکاران ورزش کشتی صمیمانه تشکر کرد.