کووید۱۹, کرونا, ویروس کرونا, کرونا در آلمان

کووید۱۹, کرونا

سندرومی جدید در میان کودکان و نوجوانان مداوا یافته از کرونا | DW | 22.03.2021

تا یک سال پیش بروز چنین علائمی برای پزشکان ناشناخته بود. حالا اما پزشکان از مراجعه کودکان و نوجوانان مداوا یافته از بیماری کووید ۱۹ با سندروم PIMS به مراکز پزشکی خبر می‌دهند.

22/03/2021 04:00:00 ب.ظ

تا یک سال پیش بروز چنین علائمی برای پزشکان ناشناخته بود. حالا اما پزشکان از مراجعه کودکان و نوجوانان مداوا یافته از بیماری کووید۱۹ با سندروم PIMS به مراکز پزشکی خبر می‌دهند.

تا یک سال پیش بروز چنین علائمی برای پزشکان ناشناخته بود. حالا اما پزشکان از مراجعه کودکان و نوجوانان مداوا یافته از بیماری کووید ۱۹ با سندروم PIMS به مراکز پزشکی خبر می‌دهند.

در کلینک دانشگاه"اسن" آلمان تاکنون ۱۹ کودک و نوجوان در سنین پنج تا هفده سال با سندروم Paediatric Inflammatory Multisystem Syndrome که به اختصار (PIMS) گفته می‌شود، پذیرفته و درمان شده‌اند.دکتر کریستیان دونا شوانکه، متخصص مراقبت‌های ویژه پزشکی می‌گوید این کودکان که به ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند، پس از بهبودی باردیگر با علائم تب شدید، نوسان فشار خون، علائم پوستی در سراسر بدن و دل درد شدید به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim شبکه ایرانی العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخی به بمباران فرودگاه «ضبعه» سوریه بود

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددکتر دونا شوانکه می‌گوید، حال می‌دانیم که این سندروم از عکس‌العمل اشتباه سیستم دفاعی بدن ناشی می‌شود.اکثر افرادی که با این سندروم (PIMS) به بیمارستان مراجعه کرده‌اند، کودکان بین ۷ تا ده ساله بوده‌اند. البته نوجوانان ۱۳، ۱۶ و تا حتی جوانان ۲۰ ساله نیز در میان آنان دیده شده‌اند.

گرچه این سندروم تاکنون در میان هر هزار کودکی که به کرونا آلوده شده‌اند یک مورد دیده شده، اما با شدت گرفتن موج سوم و افزایش شمار کودکان زیر پانزده سال مبتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا، پزشکان از افزایش این سندروم نگران شده‌اند.در کلینک دانشگاه درسدن اکنون مرکز ثبت سندروم PIMS ایجاد شده و همه بیمارستان‌ها در آلمان و اتریش موظف شده‌اند این موارد را به این مرکز گزارش کنند. headtopics.com

برخلاف آلمان که تاکنون هیچ مورد مرگی براثر سندروم PIMS گزارش نشده، در آمریکا تا کنون ۳۳ مورد مرگ بر اثر این سندورم گزارش شده و به نگرانی‌ها دامن زده است.به گزارش کلینک دانشگاه درسدن نیمی از بیماران با سلامت بیمارستان را ترک کرده‌اند، اما احتمال می‌رود که از هر ده کودک یکی گرفتار مشکلات طولانی‌مدت شود.

مدارس و دانش‌آموزان نقاط مختلف جهان در دوران کرونا از دریچه دوربینتایلند: درس در جعبه‌های پلاستیکیحدود ۲۵۰ دانش‌آموز مدرسه"وات کلونگ توئی" در بانکوک باید در حین درس در جعبه‌های پلاستیکی به سر ببرند و همچنین اجازه ندارند، ماسک‌های ایمنی خود را بردارند. در جلوی هر کلاس درس لگن دستشویی و صابون وجود دارد و جلوی در ورودی مدرسه دستگاه اندازه‌گیری دمای بدن تعبیه شده است. این اقدامات سختگیرانه مؤثر بوده‌اند. از اواسط ژوئیه تا کنون (اوسط اوت) هیچ مورد تازه ابتلا به کرونا در این مدرسه مشاهده نشده است.

مدارس و دانش‌آموزان نقاط مختلف جهان در دوران کرونا از دریچه دوربیننیوزیلند: گاه مدرسه و گاه خانه‌نشینیدانش‌آموزان ولینگتون، پایتخت نیوزیلند شادمان هستند، چرا که اجازه دارند به مدرسه بروند. اما در آوکلند که بزرگ‌ترین شهر نیوزیلند محسوب می‌شود، وضعیت دیگری حاکم است. نیوزیلند نزدیک به سه ماه"عاری از کرونا" بود، اما پس از آنکه در آوکلند به تازگی چهار مورد تازه ابتلا به ویروس جدید کرونا به ثبت رسید، تمامی مدارس و همچنین فروشگاه‌های غیرضروری تعطیل شده و از شهروندان خواسته شد تا در خانه‌هایشان بمانند.

مدارس و دانش‌آموزان نقاط مختلف جهان در دوران کرونا از دریچه دوربینسوئد: راهی ویژهتعطیلات تابستانی در سوئد در حال حاضر هنوز ادامه دارد. این تصویر که دانش‌آموزان سال پایانی دبیرستان"ناکا" در استکهلم را در اوایل ماه تابستان نشان می‌دهد، بیشتر جنبه نمادین دارد برای راهی ویژه که سوئد در جریان پاندمی کرونا در پیش گرفته است. بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان در سوئد نه از استفاده اجباری ماسک ایمنی خبری بود و نه از تعطیلی مدارس و ادارات و فروشگاه‌ها. headtopics.com

درگیری و شعارهای ضد حکومتی در جشن هواداران پرسپولیس | DW | 31.07.2021 آمریکا پلیس کوبا و فرماندهان آن را به دلیل سرکوب تظاهرات در این کشور تحریم کرد رستگاری در هفته پایانی؛ پرسپولیس برای پنجمین سال متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد

مدارس و دانش‌آموزان نقاط مختلف جهان در دوران کرونا از دریچه دوربینآلمان: به صف و با فاصلهدانش‌آموزان دبستان"پتری" در شهر دورتموند آلمان نمایش‌ می‌دهند که چگونه باید عمل کرد: در نوردراین−وستفالن که پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان است، استفاده از ماسک ایمنی در مدارس اجباری است. بر خلاف دیگر ایالات آلمان دانش‌آموزان مدارس نوردراین−وستفالن اجازه ندارند، در کلاس و در حین درس هم ماسک‌های خود را بردارند. باید دید که حاصل این موازین سختگیرانه چه خواهد بود.

مدارس و دانش‌آموزان نقاط مختلف جهان در دوران کرونا از دریچه دوربینفلسطین: آغازی دوباره پس از چند ماه وقفهاین مدرسه که در هبرون در کرانه غربی رود اردن و در فاصله ۳۰ کیلومتری بیت‌المقدس (اورشلیم) قرار دارد، فعالیت خود را پس از پنج ماه از سر گرفته است، طبیعتا با استفاده اجباری از ماسک و در مواردی حتی دستکش. آموزگاران و دانش‌آموزان این مدرسه علیرغم آنکه ناچارند از ماسک استفاده کنند، خوشحالند که دوباره می‌توانند در کنار هم باشند. هبرون از مراکز اصلی پاندمی کرونا در مناطق فلسطینی‌نشین محسوب می‌شود.

مدارس و دانش‌آموزان نقاط مختلف جهان در دوران کرونا از دریچه دوربینتونس: اجباری شدن ماسک ایمنی از اواسط مهاین مدرسه در تونس در ماه مه به فعالیت خود ادامه داد، طبیعتا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفاظتی. مدارس تونس از پاییز بازگشایی می‌شوند و استفاده از ماسک در آنجا اجباری است. البته اکثر مدارس از اواسط ماه مارس به مدت چند هفته به خاطر پاندمی کرونا تعطیل بودند. دولت تونس تلاش کرد که با ارائه برنامه‌های آموزشی در اینترنت و در تلویزیون این کمبود را جبران کند.

مدارس و دانش‌آموزان نقاط مختلف جهان در دوران کرونا از دریچه دوربینهند: تدریس با بلندگواین مدرسه در روستای"داندوال" در شهر ماهاراشترا واقع در شرق هند راه و شیوه‌ای خاص برای ادامه تدریس در پیش گرفته است. دانش‌آموزانی که به اینترنت دسترسی ندارند، می‌توانند در نوعی کلاس تقویتی شرکت و درس‌های از دست رفته را جبران کنند. آنان می‌توانند جلسه کلاس درس را که ضبط شده است، از طریق بلندگو گوش کنند. شهر ماهاراشترا از نقاط هند است که شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در آنجا بسیار بالا بود. headtopics.com

مدارس و دانش‌آموزان نقاط مختلف جهان در دوران کرونا از دریچه دوربینکنگو: اول اندازه‌گیری، بعد کلاس درسدر بسیاری از نقاط کنگو نیز موازین سختگیرانه‌ای حاکم است. براینمون در محله"لینگوالا" که از محله‌های پیرامونی کینشاسا، پایتخت این کشور است، دانش‌آموزان هر روز باید"امتحان پس بدهند". قبل از ورود آنها به مدارس دمای بدن‌شان اندازه‌گیری می‌شود و در صورتی که تب نداشته باشند، اجازه ورود خواهند داشت. استفاده از ماسک ایمنی نیز در مدارس اجباری است.

مدارس و دانش‌آموزان نقاط مختلف جهان در دوران کرونا از دریچه دوربینآمریکا: رکورددار شمار مبتلایان و جانباختگاندر مدارس آمریکا اندازه‌گیری دمای بدن دانش‌آموزان دیگر عادی شده‌ است. استفاده از ماسک ایمنی نیز اجباری است. این کشور بالاترین شمار مبتلایان و جاباختگان را دارد و همچنان در تلاش برای مهار پاندمی کرونا است. تا کنون (پیش از ظهر دوشنبه ۲۷ مرداد / ۱۷ اوت) بیش ازپنج میلیون و ۴۰۰ هزار مبتلا به ویروس جدید کرونا در آمریکا شناسایی شده و شمار جانباختگان کووید ۱۹ به ۱۷۰ هزار نفر رسیده است.

گزارش پزشکی لو رفته در ایالات متحده؛ جنگ با کرونا تغییر کرده است آمریکا به چین درباره ساخت سیلوهای موشکی جدید هشدار داد محکومیت بانک مرکزی ایران در بزرگ‌ترین پرونده پولشویی بحرین | DW | 30.07.2021

مدارس و دانش‌آموزان نقاط مختلف جهان در دوران کرونا از دریچه دوربینبرزیل: دادن دلگرمیماورا سیلوا آموزگار یکی از مدارس عمومی در غرب ریودو ژانیرو است. بسیاری از شاگردان او ساکن محله‌های فقیرنشین شهر هستند. او برای آنکه بتواند تا اندازه‌ای حس دلگرمی به شاگردانش بدهد، لباس پلاستیکی می‌پوشد و به دستان خود و شاگردانش دستکش‌های پلاستیکی می‌پوشاند تا آنها در آغوش بگیرد و به آنها دلگرمی بدهد.

مدارس و دانش‌آموزان نقاط مختلف جهان در دوران کرونا از دریچه دوربینایران: تردیدها و هشدارهامدارس ایران قرار است از اول مهر ماه کار خود را آغاز کنند. به گفته مدیر کل انجمن اولیا و مربیان آموزش وپرورش در دستورالعمل بازگشایی مدارس درباره نحوه فعالیت مدارس در شرایط سفید، زرد و قرمز توضیح داده شده است. در شرایط قرمز، کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. اگر شهر در وضعیت زرد باشد حداقل دو روز مدرسه برقرار خواهد بود. مدارس در وضعیت سفید اما مانند گذشته فعالیت خواهد کرد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

بحران ارزی جدید ترکیه در اثر دخالت اردوغان در سیاست‌های مالی | DW | 23.03.2021دو روز بیشتر از برکناری ناگهانی ناجی اقبال، رئیس بانک مرکزی ترکیه توسط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور نمی‌گذرد. نتیجه دخالت سیاست در امور مالی بحران جدید ارزی این کشور بوده است. ارزش لیر به شدت کاهش یافته است.

دشواری‌های بنیامین نتانیاهو در تشکیل دولت ائتلافی جدید در اسرائیل | DW | 24.03.2021پیروزی حزب لیکود در انتخابات پارلمانی اسرائیل جایی برای تردید نمی‌گذارد. به‌رغم آن بنیامین نتانیاهو برای تشکیل یک دولت ائتلافی با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو است. اسرائیل سیستم عجیبی داره توی این چند سال اخیرنتانیاهو تقریبا همیشه در حال تشکیل دولت یوده برای من سواله که این زمان هایی که دولت در حال تشکیله دقیقا چه سازوکاری کشور رو اداره میکنه؟

رکورد در برزیل؛ ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا تنها در ۲۴ ساعترکورد در برزیل؛ ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا تنها در ۲۴ ساعت عرضه نامنظم واکسن، فقدان هماهنگی ملی، و بروز سویه جدیدی از ویروس کووید۱۹ در برزیل، ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری آن کشور، را با انتقادات گسترده‌ای روبرو کرده است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

ایجاد ترک‌های جدید در «برج آزادی» پس از شلیک توپ در لحظه تحویل سالاینم جوکِ سال 😂😂😂😂😂 واقعا که تو کل این ۴۳ سال هیچی نتونستن بسازن (البته بجز حرم امام) فقط تا جایی که از دستشون بر اومده ویران کردن و آسیب زدن

۹۱ فوتی جدید کرونا در کشور / ۱۲۱ شهر در وضعیت قرمز و نارنجی۹۱ فوتی و ۱۰۲۵۰ مبتلای جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۱۰۲۵۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۹۱ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۱۸۷۵۲۳۴ نفر *تعداد بهبودیافتگان: ۱۶۰۸۸۰۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۶۲۵۶۹ نفر