سنت ردیابی مسیر بابانوئل از سوی ارتش آمریکا امسال هم با هدف شادی کودکان انجام شد

06/10/1399 10:21 ب.ظ

🔺سنت ردیابی مسیر بابانوئل از سوی ارتش آمریکا امسال هم با هدف شادی کودکان انجام شد ⚡️ارتش آمریکا روز پنجشنبه مسیر حرکت پیرمردی با ریش سفید و شکم بزرگ را که سنت نیکولاس نام داشت، ردیابی کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. البته مشاهده پرواز سنت نیکولاس در آسمان، آژیرهای خطر را بصدا در نیاورد و به گفته گلن دی ون‌هرک ژنرال نیروی هوایی، دلیلی برای نگرانی وجود نداشت.

در حقیقت این یک سنت مربوط به کریسمس است، و ارتش ایالات متحده در ۶۵ سال گذشته، در این دوران مسیر حرکت بابانوئل را بصورت نمادین ردیابی می‌کند.

این برنامه فرهنگی هر سال توسط فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی یا «نوراد» ( به انگلیسی : NORAD) انجام می‌شود. این مرکز، پروژه دفاعی مشترک آمریکا و کانادا است و وظیفه محافظت از آسمان دو کشور در مقابل تهاجم خارجی را بر عهده دارد.

در سال ۱۹۵۵، کودکی که می‌خواست با بابانوئل صحبت کند، به اشتباه با این مرکز تماس گرفت و این بهانه‌ای شد برای آغاز پروژه نمادین ردیابی مسیر حرکت بابانوئل که برای حمل هدایای کریسمس به نقاط مختلف جهان سفر می‌کند. headtopics.com

آمریکا کودکان یمنی رو با حمایت عربستان نکشه شادی کودکان پیشکش الدنگ

جالب بود .تو زمانی که ارابه بابا نوئل بدون سیستم ناوبری رو میشه ردیابی کرد تو کشور من ایران هواپیما مسافربری با آنهمه سیستم ناوبری را رهگیری می‌کنند و هدف قرار می‌دهند. شرم بر شما که خون هموطنان عزیزم را بر زمین ریختید

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

رصدخانه جنوب اروپا تلسکوپ ویژه ردیابی خودکار سیارک‌ها را آزمایش می‌کنداخترشناسان روز سه‌شنبه ۷ اردیبهشت (۲۷ آوریل) اعلام کردند که نوعی تلسکوپ جدید را در رصدخانه جنوب اروپا به راه انداخته‌اند تا به طور خودکار هر سیارکی که ممکن است برای زمین خطر به حساب آید، شناسایی کند.

گوگل طراحی روش‌های جدید ردیابی کاربران مرورگر کروم را متوقف کردشرکت گوگل اعلام کرد که پس از حذف تدریجی فناوری ردیابی کاربران از مرورگر کروم(Chrome) از روش‌های جدیدی برای رصد کاربران این مرورگر استفاده نخواهد کرد.

ردیابی سفر ۲۲ میلیون ساله یک سیارک پیش از انفجار بر فراز صحرای کلاهاریستاره‌شناسان سفر ۲۲ میلیون ساله‌ سیارکی را که از منظومه‌ شمسی عبور کرد و بر فراز بوتسوانا منفجر و به بارانی از شهاب سنگ‌ها بر فراز صحرای کالاهاری تبدیل شد، ردیابی کردند. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

مولانا عبدالحمید: تنها خواسته جامعه اهل ‌سنت اجرای عدالت استامام جمعه اهل تسنن مردم زاهدان تصریح کرد که تنها خواسته جامعه اهل ‌سنت اجرای عدالت است و ایران متعلق به همۀ ایرانیان بوده و متعلق به یک گروه و مذهب و طیف نیست. - خبرگزاری آناتولی

فصل گرما و سنت آبجو‌خوری در کافه‌باغ‌های آلمان | DW | 24.04.2021برای آلمانی‌ها تابستان بدون آبجوخوری در کافه‌باغ‌ها تابستان نیست. هرچند بوستان آبجو برای نخستین‌بار در ایالت بایرن (باواریا) ابداع و به سرعت فراگیر شد، اما دلیل ابداع آن نیز حکایت جالبی دارد. برای ما ایرانیا هم تابستون بدون عرق صگی که تابستون نیس

صدای آمریکا- ارتش آمریکا روز پنجشنبه مسیر حرکت پیرمردی با ریش سفید و شکم بزرگ را که سنت نیکولاس نام داشت، ردیابی کرد.

البته مشاهده پرواز سنت نیکولاس در آسمان، آژیرهای خطر را بصدا در نیاورد و به گفته گلن دی ون‌هرک ژنرال نیروی هوایی، دلیلی برای نگرانی وجود نداشت.

در حقیقت این یک سنت مربوط به کریسمس است، و ارتش ایالات متحده در ۶۵ سال گذشته، در این دوران مسیر حرکت بابانوئل را بصورت نمادین ردیابی می‌کند.

این برنامه فرهنگی هر سال توسط فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی یا «نوراد» ( به انگلیسی : NORAD) انجام می‌شود.

این مرکز، پروژه دفاعی مشترک آمریکا و کانادا است و وظیفه محافظت از آسمان دو کشور در مقابل تهاجم خارجی را بر عهده دارد.

در سال ۱۹۵۵، کودکی که می‌خواست با بابانوئل صحبت کند، به اشتباه با این مرکز تماس گرفت و این بهانه‌ای شد برای آغاز پروژه نمادین ردیابی مسیر حرکت بابانوئل که برای حمل هدایای کریسمس به نقاط مختلف جهان سفر می‌کند.

این مرکز در کلرادو اسپرینگز در ایالت کلرادو قرار دارد و در گذشته برای نظارت بر نشانه‌های حمله احتمالی هسته‌ای مورد استفاده قرار می‌گرفت.

امسال نیز افسران حاضر در این پایگاه در دوران کریسمس، به ردیابی مسیر بابانوئل پرداختند و با قاطعیت اعلام کردند که همه‌گیری ویروس کرونا، تغییری در برنامه‌های او ایجاد نکرده است، و بابانوئل برای حمل هدایای کودکان همراه با گوزن‌های خود در حال سفر به نقاط مختلف جهان است.مسیر حرکت بابانوئل از طریق تارنمایی که توسط این مرکز فرماندهی ایجاد شده است، در دسترس علاقمندان است و کودکان می‌توانند با تماس تلفنی نیز از موقعیت جغرافیایی و زمان دریافت هدایای خود مطلع شوند.

در حالیکه هر سال حدود ۱۵۰۰ داوطلب در این مرکز به تماس‌های تلفنی، و یا پرسش‌های ارسالی پاسخ می‌دهند، امسال به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، عده کمی در مرکز حضور دارند، و اکثر داوطلبان در منزل دورکاری می‌کنند.

با توجه به شرایط خاص کنونی، مدیریت مرکز، پیام‌های شنیداری ضبط شده‌ای را نیز تهیه کرده است که در مواردی که ترافیک تلفنی سنگین باشد، برای تماس‌گیرندگان پخش می‌شود.

ژنرال گلن دی ون‌هرک با اشاره به اینکه بابانوئل در گذشته نیز با همه‌گیری و چالش‌های دیگری مواجه بوده است، به همه اطمینان می‌دهد که او امسال نیز به سراسر جهان سفر می‌کند و هدایای کودکان را به موقع به منازل آنها می‌برد.

فرمانده دفاع هوافضای آمریکای شمالی در ادامه افزود، انتظار نمی‌رود که امسال برنامه سفر بابانوئل تغییر کند و او در شب کریسمس بین ساعت ۹ تا ۱۲ شب به خانه‌ها می‌رسد، و به کودکان توصیه کرد که حتما ساعت ۹ شب بخوابند تا بابانوئل بتواند به تمامی منازل سربزند.

این نخستین باری است که ژنرال گلن دی ون‌هرک بر عملیات ردیابی مسیر بابانوئل نظارت دارد و از اینکه می‌تواند با مردم سراسر جهان در ارتباط باشد و این سنت دیرینه را ادامه دهد، بسیار خوشحال است.

فرمانده دفاع هوافضای آمریکای شمالی با اشاره به اینکه تا پیش از انتقال به این مرکز، هیچ ذهنیتی از میزان محبوبیت چنین عملیاتی نداشت، و نمی‌دانست که تعداد زیادی از کودکان در طول دهه‌ها با این مرکز تماس گرفتند، ادامه این سنت را مهم و ارزشمند توصیف کرد.ژنرال گلن دی ون‌هرک اظهار امیدواری کرد که ردیابی مسیر بابانوئل در این دوران تعطیلات، باعث خرسندی خانواده‌ها و به ویژه کودکانی شود که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا مدتهاست که خانه‌نشین هستند و دوستان خود را ‌ندیده‌اند.

او در ادامه افزود که «ما امیدواریم که این امر، به بازگشت زندگی به حالت طبیعی کمک کند و باعث شادی خانواده‌ها در این دوران تعطیلات شود.»

به گفته فرمانده هوافضای آمریکای شمالی، تلاش برای شادی و لذت خانواده‌ها و فرزندان آنها، موفقیت بزرگی خواهد بود.

براساس افسانه‌های کهن، بابانوئل هر سال در دوران کریسمس از کارگاه اسباب‌بازی سازی خود در قطب شمال، همراه با کالسکه و گوزن‌های خود به نقاط مختلف جهان سفر می‌کند ‌و به کودکان هدیه می‌دهد.