سنتکام: سلاح‌ها از ایران برای حوثی‌های یمن ارسال می‌شدند | DW | 20.02.2020

20/02/2020 02:06:00 ب.ظ

سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا (سنتکام) می‌گوید قطعات موشک کروز توقیف‌شده با قطعات موشکی که در تابستان گذشته در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی به‌کار رفته بود، مطابقت دارد.

سنتکام, حوثی‌های یمن

سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا ( سنتکام ) می‌گوید قطعات موشک کروز توقیف‌شده با قطعات موشکی که در تابستان گذشته در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی به‌کار رفته بود، مطابقت دارد.

سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا ( سنتکام ) می‌گوید قطعات موشک کروز توقیف‌شده با قطعات موشکی که در تابستان گذشته در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی به‌کار رفته بود، مطابقت دارد.

این سلاح‌ها هفته گذشته (پنجشنبه ۲۴ بهمن / ۱۳ فوریه) در قایقی در دریای عرب توقیف شدند و به گفته مقام‌های آمریکایی قرار بوده به یمن و به دست حوثی‌هایی این کشور برسد.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدسلاح‌های توقیف‌شده شامل ۱۵۰ فروند موشک هدایت شونده ضد تانک بود که به گفته مقام‌های سنتکام با الگوبرداری از نوعی از موشک روسی، توسط ایران طراحی و ساخته شده است. علاوه بر این، در قایق توقیف‌شده ۳ موشک زمین به هوا، دوربین‌های حرارتی و دیگر مهمات ایرانی برای سلاح‌های هدایت شونده هوایی و دریایی کشف شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

يعني كساني كه ادعاي حوثي ها در قبول مسئوليت حمله به آرامكو را تكذيب كردند؛ دروغ گفته اند. ج ا بزذگترین حامی تروریسم در جهان اگر ایران کمک کرده خوب کاری کرده . شما بازار فروش سلاحتان چگونه است .‌ از انبارهای مهمات تروریستان امریکایی و متحدینش خبر بگذارید یا بگذاریم؟ خیلی عالیه امریکا به عربستان و امارات سلاح میده واسه کشتار مردمه یمن ..ایرانم تا میتونه سلاح میده به یمنیا واسه دفاع از خودشون ...تا کور شین شماها

امار ضربات مغزي ملايم تغيير نكرده 🤣

سنتکام سلاح‌های توقیف شده‌ای را که ایران قصد داشت برای شورشیان حوثی یمن ارسال کند، به نمایش گذاشت🔺 سنتکام سلاح‌های توقیف شده‌ای را که ایران قصد داشت برای شورشیان حوثی یمن ارسال کند، به نمایش گذاشت ⚡️ قطعه توقیف شده موشک کروز مدل ۳۵۱ در محموله کشف شده، با موتور و بال انتهایی موشکی که پس از حمله به آرامکو در عربستان سعودی پیدا شد، مطابقت دارد. دممنو گرم فکر کردید فقط همین ها بوده کلیش رفته رسیده کس ننه ها🤣😂 ج.ا دیوانه شده زده به سرش اینقدر اینا الاغ و نفهم و بیشعور هستن میدونه ایالات متحده و عربستان و کشورهای دیگه اونجارو دارن چک میکنن باز میفرسته اخه اینقدر ادم نفهم خب امریکا هم موشک به عربستان میده 😃 ایرانم به یمن

ائتلاف عربی: اجازه تضعیف امنیت استان مهره یمن را نمی‌دهیمائتلاف عربی نظامی حمایت از دولت قانونی یمن روز سه‌شنبه 18 فوربه 2020 اعلام کرد که هر اقدامی برای عی گوز ائتلاف عربی اگه میتونه همون استان نجران عربستان رو حفظ کنه ائتلاف عربی 😝😝😝😝😝😝 ائتلاف عربی اگه میتونست جلوی حمله پهبادی به آرامکو رو بگیره... ائلاف عربی اگه میتونست جلوی اسیر شدن هزاران سربازش رو میگرفت ائتلاف عربی اگه میتونه جلوی منهدم شدن تورنادوهاشو بگیره اره واقعا اجازه ندن بهتره ، 🤣🤣🤣🤣 عربستان ميخواست در دو هفته يمن رو بگيره الان چهار سال گذشته ، بن الاغ هـيچ غلطي نميتوتند بكند

قول ایران به فیفا؛ ورود زنان به ورزشگاه برای همه بازی‌های فوتبال | DW | 19.02.2020یک روزنامه آلمانی می‌گوید ایران با درخواست فیفا برای حضور زنان در ورزشگاه برای تماشای همه بازی‌های فوتبال موافقت کرد. اگر وعده ایران عملی شود زنان می‌توانند بازی‌های لیگ برتر را هم در ورزشگاه‌ها تماشا کنند. فقط زور میفهمند مثال،،،ورزشگاه صدهزار نفری،،ده هزار بلیط برای زنان،،، بعد از 41 سال خاطرات دیروز شده دستاوردهای امروز. فقط یه ملت احمق و ذلیل اسم اینا رو میذاره پیروزی و دستاورد.

جمهوری اسلامی ایران از مبادله زندانی با آلمان خبر داد | DW | 18.02.2020عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، خبر آزادی احمد خلیلی از زندانی در آلمان را رسانه‌ای کرده بود. حال غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، از مبادله این زندانی با یک شهروند آلمانی زندانی در ایران خبر داده است.

تغییر استراتژی اسرائیل در مورد ایران از 'تدافعی به تهاجمی' | DW | 18.02.2020وزیر دفاع اسرائيل با اشاره به برتری نظامی و فناوری این کشور نسبت به ایران می‌گوید نشانه‌هایی از ضعیف شدن ایران در سوریه مشاهده می‌شود. او معتقد است اسرائیل باید استراتژی دفاعی خود در قبال ایران را به تهاجمی تغییر دهد. موشک نقطه زن ایران در فرق سرش در مرکز تلاویو فرود خواهد آمد .... از کرانه ی باختری تف بندازن شما نابود میشید ،ریشه ی ایران تا مدیترانه کشیده شده شما از پس حماس و حزب الله بر نمیاد میخواید حریف ایران بشید؟ تهاجمی عمل کنید بهتره اینطوری صبر ایران زودتر لبریز میشه با اين همه فناوري، شنا هم بلديد

سنتکام سلاح‌های توقیف شده‌ای را که ایران قصد داشت برای شورشیان حوثی یمن ارسال کند، به نمایش گذاشت🔺 سنتکام سلاح‌های توقیف شده‌ای را که ایران قصد داشت برای شورشیان حوثی یمن ارسال کند، به نمایش گذاشت ⚡️ قطعه توقیف شده موشک کروز مدل ۳۵۱ در محموله کشف شده، با موتور و بال انتهایی موشکی که پس از حمله به آرامکو در عربستان سعودی پیدا شد، مطابقت دارد. دممنو گرم فکر کردید فقط همین ها بوده کلیش رفته رسیده کس ننه ها🤣😂 ج.ا دیوانه شده زده به سرش اینقدر اینا الاغ و نفهم و بیشعور هستن میدونه ایالات متحده و عربستان و کشورهای دیگه اونجارو دارن چک میکنن باز میفرسته اخه اینقدر ادم نفهم خب امریکا هم موشک به عربستان میده 😃 ایرانم به یمن

ویلیام اوربان، سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا (سنتکام) روز چهارشنبه ۳۰ بهمن (۱۹ فوریه) جزئیات بیشتری درباره سلاح‌های توقیف‌شده ایرانی در نزدیکی آبهای یمن ارائه داد.اشتراک مشاهده نظرات چاپ فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه، ضمن انتشار تصاویری از سلاح‌های توقیف شده ایرانی برای شورشیان حوثی یمن گفت، علائم و اجزای این موشک‌ها مختص سیستم‌های ایرانی است.اخلال و تضعیف امنیت استان مهره یمن را برنمی‌تابد در بیانیه‌ای که ائتلاف در این باره صادر کرد، آمده: «از تلاش‌های دولت یمن برای مقابله به گروه‌های تبهکاری سازمان‌یافته و قاچاق و همچنین اقداماتی که برای مقابله با تضعیف امنیت و ثبات استان مهره انجام می‌شود، حمایت می‌کنیم.روزنامه فرانکفورتر آلگه‌ماینه ۲۹ بهمن به نقل از"منابع مطمئن" گزارش داده که ایران در پاسخ به درخواست فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) قول داده که از ابتدای ماه ژوئن (خرداد/ تیر ۱۳۹۹) امکان حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای تماشای بازی‌های فوتبال لیگ برتر را فراهم کند.

این سلاح‌ها هفته گذشته (پنجشنبه ۲۴ بهمن / ۱۳ فوریه) در قایقی در دریای عرب توقیف شدند و به گفته مقام‌های آمریکایی قرار بوده به یمن و به دست حوثی‌هایی این کشور برسد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید سلاح‌های توقیف‌شده شامل ۱۵۰ فروند موشک هدایت شونده ضد تانک بود که به گفته مقام‌های سنتکام با الگوبرداری از نوعی از موشک روسی، توسط ایران طراحی و ساخته شده است. در توئیت دیگری گفته می‌شود، یکی از پنج نوع موشک زمین به هوایی که کاملا و منحصرا در ایران طراحی و ساخته می‌شود، بخشی از سلاح‌هایی است که ماه نوامبر توسط ناو یو اس اس فارست شرمن ضبط شد. علاوه بر این، در قایق توقیف‌شده ۳ موشک زمین به هوا، دوربین‌های حرارتی و دیگر مهمات ایرانی برای سلاح‌های هدایت شونده هوایی و دریایی کشف شده است. این امر سبب زخمی شدن برخی افراد نهادهای دولتی و آسیب رساندن به امنیت عمومی و منافع شهروندان شد و نیروهای امنیتی و نیروهای ائتلاف را ناچار به اتخاذ اقدامات مقتضی برای دفاع از خود و امنیت [منطقه] کرد. سخنگوی سنتکام در این کنفرانس خبری گفت: «ایالات متحده آمریکا مطمئن است این سلاح‌ها در ایران تولید شده و برای حوثی‌ها ارسال شده بوده است. فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در منطقه همچنین تصاویر دوربین‌های نظامی را منتشر کرد و گفت ویژگی آنها منطبق با قطعاتی است که ایران می‌سازد و به طور گسترده در عراق، سوریه و یمن نیز تولید می‌شوند.» او هم‌چنین گفت آمریکا در مورد اینکه سلاح‌ها از کجا آمدند و به کجا می‌رفتند، هیچ تردیدی ندارد. بازی‌های قهرمانی آسیا و لیگ برتر روزنامه همشهری ۲۸ بهمن به نقل از یک مقام آگاه در وزارت ورزش و جوانان گزارش داد که فیفا در نامه اخیر خود از جمهوری اسلامی خواسته علاوه بر بازی‌های ملی، امکان حضور زنان در ورزشگاه برای تماشای بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های باشگاهی لیگ برتر در فصل آینده را نیز فراهم کند.

سخنگوی سنتکام در توضیحات روز چهارشنبه خود اعلام کرد موشک کروز توقیف‌شده در هفته گذشته مدل ۳۵۱ بود که با مدل موشک‌های استفاده شده در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو مطابقت دارد.. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید علاوه براین به گفته سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، دوربین‌های نظامی توقیف‌شده مشابه تجهیزاتی است که در ایران تولید و توسط نیروهای نیابتی ایران در عراق، سوریه و یمن   به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از تاکیدات سخنگوی سنتکام در کنفرانس خبری روز گذشته این بود که گفت قطعات موشک کروز توقیف‌شده در هفته گذشته با قطعات موشک کروزی که در تابستان گذشته در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی به‌کار رفته بود، همخوانی دارد. تاریخ .