سنتکام: ایالات متحده اقدام «غیرمسؤولانه» ایران در پرتاب موشک‌ها در نزدیکی مسیر حمل و نقل دریایی را محکوم می‌کند

08/05/1399 01:57 ق.ظ

🔺سنتکام: ایالات متحده اقدام «غیرمسؤولانه» ایران در پرتاب موشک‌ها در نزدیکی مسیر حمل و نقل دریایی را محکوم می‌کند ⚡️ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا پرتاب چند موشک بالیستیک توسط جمهوری_اسلامی ایران در روز سه‌شنبه را اقدامی غیرمسئولانه نامید.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) پرتاب چند موشک بالیستیک توسط جمهوری اسلامی ایران در روز سه‌شنبه را اقدامی غیرمسئولانه نامید.

ناخدا یکم بیل اربن، سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) در یک بیانیه مکتوب که توسط بخش انگلیسی صدای آمریکا دریافت شد، گفت: «ایالات متحده اقدام غیرمسؤولانه ایران در شلیک چندین موشک در مجاورت یک مسیر حمل و نقل دریایی متراکم را محکوم می‌کند.»

به گفته آقای اربن، بعد از شلیک چندین موشک بالیستیک از سوی ایران به جنوب خلیج فارس،‌ بررسی‌های اولیه نشان داد که یک تهدید بالقوه برای پایگاه‌های «العدید» (در قطر) و «ظفره» (در امارات) وجود دارد. اربن با تاکید بر اینکه «ایمنی نیروهای ما و شرکای ائتلاف بالاترین اولویت را دارد»، افزود: «تا دقایقی و برای احتیاط، هر دو پایگاه برای مدت کوتاهی به حالت آماده باش درآمدند تا وضعیت سفید اعلام شد.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

باید جلوی خام‌فروشی را بگیریم/ تولیدات ما در بعضی از صنایع دو برابر شده استرئیس‌جمهور در نشست تولیدکنندگان صنایع فولاد و پتروشیمی گفت: محصولات فولادی و پتروشیمی ایران در جهان ممتاز است اما در این زمینه باید جلوی خام فروشی را بگیریم.

پرزیدنت ترامپ: آمریکا در حال ثبت یک رکورد در تولید واکسن است🔺پرزیدنت ترامپ: آمریکا در حال ثبت یک رکورد در تولید واکسن است ⚡️رئیس جمهوری آمریکا پس از بازدید از تاسیسات بایوتکنولوژی در کارولینا شمالی با اشاره به ورود موسسه مدرنا به فاز سوم تولید واکسن کرونا گفت که این فاز، مرحله آخر قبل از تایید نهایی است.

سخنگوی دولت: برنامه دمکرات ها در انتخابات یک گام مثبت در شناخت ایران استسخنگوی دولت برنامه حزب دموکرات امریکا در انتخابات را یک گام کوچک ولی مثبت در شناخت واقعیت های ایران برشمرد اما آن را همچنان جاه‌طلبانه ارزیابی کرد.

قیمت ۴۷۵ کالا در ایران با سرعت در حال صعود است | DW | 28.07.2020معاون اقتصادی و محاسبات مرکز آمار ایران از افزایش قیمت ۴۷۵ قلم کالا با نرخ تورمی که 'با سرعت متوسط ۲۶درصد' بالا می‌رود خبر داد. به گفته او این سرعت رشد تورم، ایران را در لیست چهار کشور پرتورم جهان قرار می‌دهد.

در اتفاقی نادر، کوسه سفید یک زن را در سواحل شمال‌شرقی آمریکا کشتکوسه سفید در سواحل ایالت مین، در شمال شرقی آمریکا یک زن ۶۳ ساله اهل نیویورک را کشت. این نخستین مرگ ثبت شده بر اثر حمله کوسه‌ها در این ایالت آمریکا است. کوسه‌های سفید معمولا در آب‌های این بخش اقیانوس اطلس دیده نمی‌شوند چرا که آب ان معمولا سردتر از اقلیم زیست آنهاست.

پاسداری از بیت‌المال ماموریت اصلی دیوان محاسبات است/ باید قیمت کالا و خدمات را کنترل کنیمبذرپاش در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل و دادستان دیوان محاسبات: *با ما کار سیاسی کردند، ولی من در اینجا کار سیاسی نخواهم کرد *من از همه آنها گذشتم *از حقوق مردم و بیت‌المال کوتاه نمی‌آیم *پای بیت‌المال در میان است و شوخی ندارم

ناخدا یکم بیل اربن، سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام)

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) پرتاب چند موشک بالیستیک توسط جمهوری اسلامی ایران در روز سه‌شنبه را اقدامی غیرمسئولانه نامید.

ناخدا یکم بیل اربن، سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) در یک بیانیه مکتوب که توسط بخش انگلیسی صدای آمریکا دریافت شد، گفت: «ایالات متحده اقدام غیرمسؤولانه ایران در شلیک چندین موشک در مجاورت یک مسیر حمل و نقل دریایی متراکم را محکوم می‌کند.»

به گفته آقای اربن، بعد از شلیک چندین موشک بالیستیک از سوی ایران به جنوب خلیج فارس،‌ بررسی‌های اولیه نشان داد که یک تهدید بالقوه برای پایگاه‌های «العدید» (در قطر) و «ظفره» (در امارات) وجود دارد.

اربن با تاکید بر اینکه «ایمنی نیروهای ما و شرکای ائتلاف بالاترین اولویت را دارد»، افزود: «تا دقایقی و برای احتیاط، هر دو پایگاه برای مدت کوتاهی به حالت آماده باش درآمدند تا وضعیت سفید اعلام شد.»

به گفته سخنگوی سنتکام، موشک‌های ایران در جنوب خلیج فارس، دور از پایگاه ها و دور از ساحل فرود آمدند.