سنا نتوانست وتوی ترامپ را لغو کند؛ فروش تسلیحات ایالات متحده به عربستان ادامه می‌یابد

08/05/1398 09:45:00 ق.ظ

نمایندگان مجلس سنای آمریکا نتوانستند به دو سوم آرای لازم برای لغو وتوی رئيس جمهوری دست یابند. به این ترتیب دولت دونالد ترامپ می‌تواند به فروش تسلیحات به ریاض ادامه دهد.

نمایندگان مجلس سنای آمریکا نتوانستند به دو سوم آرای لازم برای لغو وتوی رئيس جمهوری دست یابند. به این ترتیب دولت دونالد ترامپ می‌تواند به فروش تسلیحات به ریاض ادامه دهد. در حالی که کنگره در مصوبه‌هایی خواهان توقف فوری فروش تسلیحات به عربستان سعودی شده بودند دونالد ترامپ با استفاده از حق وتو توانسته بود قطعنامه های هر دو مجلس را دور بزند.

دو ماه پیش دولت آمریکا با اعلام وضعیت اضطراری تلاش کرده بود تسلیحاتی به ارزش ۸ میلیارد دلار را به کشورهای عربستان سعودی، امارات و اردن بفروشد. این تلاش دولت آمریکا برای دور زدن کنگره با اعتراض شمار گسترده‌ای از نمایندگان هر دو حزب کنگره مواجه شده بود.

فروش تسلیحات آمریکایی به عربستان در حالی صورت می‌گیرد که انتقادهای بین‌المللی نسبت به کاربرد این تسلیحات از سوی ریاض شدت یافته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

با کرامت ‌زیستن| محمد طلوعی

«قدرت بی‌قدرتان» کتابی بود که در طول امسال بارها سراغش رفتم، حتا در مسافرت هم همراهم بود و برایم به کتاب بالینی تبدیل شد. دوستی سفرکرده و از فرنگ برگشته کتاب را در اولین ملاقات در وطن برایم هدیه آورده بود و امضا کرده بود و قول گرفته بود که بخوانمش. من کتاب را در خانه‌ی دوستی مشترک جا گذاشته بودم و آن دوست مشترک کتاب را جسته بود و امضا را دیده بود و زنگ‌زده به دوست فرنگی‌مان و او هم یک ایمیل بلندبالا برایم نوشته بود به اضافه‌ی یک شرح مختصری از زندگی واتسلاو هاول و گفته بود نشان به آن نشان که نمایش‌نامه‌ای از هاول را در رشت تآتر کرده بود و من نرفته بودم ببینم و کنایه‌زده بود که من خودم را همیشه گهی اعلا فرض می‌کنم که هرکسی او می‌شناسد و کشفش می‌کند به هیچ‌جایم نمی‌گیرم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

قرار است فقط مردم ایران بمیرند.😔 آقای ترامپ تاجره فقط دنبال سود بیشتره.

فروش تسلیحات به عربستان؛ سنا نتوانست بر وتوی ترامپ غلبه کندتازه ترین تلاش سنای آمریکا برای مسدود کردن فروش جنجالی سلاح هایی به ارزش ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار به عربستان سعودی ناکام مانده است. منتقدان نگرانند از این سلاح ها در مناقشه یمن علیه غیرنظامیان استفاده شود اما آقای ترامپ استدلال کرده بود که انسداد این معامله 'قدرت رقابت جهانی آمریکا را تضعیف می کند.' این گاو دوباره آماده دوشیدن شد زارت درحال حاضر باید عربستان از تجهیزات نظامی آمریکا و اروپا استفاده کنه تا بتونه جلو تهدیدات رژیم ترور ملا مقاومت کنه ..

فروش تسلیحات به عربستان؛ سنا نتوانست بر وتوی ترامپ غلبه کندفروش تسلیحات به عربستان؛ سنا نتوانست بر وتوی ترامپ غلبه کند تازه‌ترین تلاش سنای آمریکا برای مسدود کردن فروش جنجالی سلاح‌هایی به ارزش ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار به عربستان سعودی ناکام ماند. همینطور که در عکس ملاحظه میکنید، پزشک داره برای بیمار نحوه مصرف داروی تجویزی رو تشریح میکنه : روزی دوبار از این صبح ناشتا و شب بعد از شام ، از این یکی ،روزی سه وعده ، صبح ظهر شب!

سنای آمریکا نتوانست وتوی پرزیدنت ترامپ برای منع فروش تسلیحات به عربستان را بی‌اثر کند♦️ سنای آمریکا نتوانست وتوی پرزیدنت ترامپ برای منع فروش تسلیحات به عربستان را بی‌اثر کند ⚡️ برای بی اثر کردن وتوی پرزیدنت ترامپ، دو سوم آرای سنا لازم بود، اما در پایان رای گیری ۴۵ رای موافق در برابر۴۰ رای مخالف به دست آمد. عربستانوانبار تسلیحاتی آمریکا است و فروش سلاح و تبادل پول سناریویی برای فریب افکارعمومی است . مراجعه شود به کتاب تاریخ آل سعود نوشته ناصرالسعید

آیا اصرار آمریکا بر مذاکره با ایران حاصلی دارد؟‏دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، بار دیگر به امکان مذاکره با ایران اشاره کرده است. ‏ نهههه😐😐😐😐😐😐 مطمئنا به دنبال یک هدف مشخص هستند ، نتیجه حتما خواهد داشت، اینکه به نفع کدام یک از طرفین معلوم نیست! نه

آمریکا برای جبران سیاست‌های اشتباهش، هرچه سریعتر به برجام بازگرددهیل:آمریکا برای جبران سیاست‌های اشتباهش، هرچه سریعتر به برجام بازگردد