سنای آمریکا قطعنامه انجام تحقیقات درباره «جنایات جنگی» پوتین را تصویب کرد

25/12/1400 05:04 ق.ظ

🔺سنای آمریکا قطعنامه انجام تحقیقات درباره «جنایات جنگی» پوتین را تصویب کرد ▪️ با این که قطعنامه سنا دارای ضمانت اجرایی نیست، اما نمونه دیگری از حمایت سیاسی کنگره از دولت بایدن برای اتخاذ مواضعی سخت‌تر در برابر تجاوزهای پوتین است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

سنای ایالات متحده شامگاه سه‌شنبه با تصویب قطعنامه‌ای دوحزبی به اتفاق آرا خواستار انجام تحقیقات درباره ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، و حکومت او در رابطه با ارتکاب جنایات جنگی در حمله به اوکراین شد. در این بیانیه آمده است که سنای آمریکا پوتین، فدراسیون روسیه، شورای امنیت روسیه، اعضای ارتش آن کشور، و دیگر افرادی را که مرتکب «اقدامات تجاوزکارانه آشکار» و سایر جنایات جنگی می‌شوند، محکوم می‌کند.

در این قطعنامه از ایالات متحده و دیگران خواسته شده است، موضوع انجام تحقیقات توسط دادگاه کیفری بین‌المللی و دیوان بین‌المللی دادگستری درباره پوتین و حکومت او را به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، پیگیری کنند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

امریکا درقبال تجاوز روسیه تابحال به قصه گویی پرداخته وکارمفیدی انجام نداده چون قبلا با روسیه درموردحمله به اوکراین توافق کرده بود 🔴🎥 هشدار تالسی گابارد نماینده سابق کنگره امریکا درباره آزمایشگاه‌های خطرناک بیولوژیک امریکا در اوکراین و سایر نقاط جهان ⚠️ ۲۵ الی ۳۰ آزمایشگاه در اوکراین و ۳۰۰ آزمایشگاه خطرناک در سرتاسر جهان، توسط امریکا اداره می‌شود! ترجمه_اختصاصی_افسران Afsaran_ir

🌄 کاریکاتوری از کارتونیست معروف برزیلی کارلوس لاتوف ( هم پیمان کردن نئونازی‌ها با داعش در اوکراین توسط آمریکا ) 👤 ابن الرضا(جوان)🌱 🇮🇷به کانال توییترـمقاومت بپیوندید: 🌄 حقوق بشری که عربستان از اعضای اصلی هیٸت رٸیسه ان هست،حقوق بشر نیست حقوق جنگله 👤 Reza De 🇮🇷به کانال توییترـمقاومت بپیوندید:

🌄 در تاریخ خواهند نوشت سوریه با داعش ، اوکراین با کمدین هر دو مدل آمریکایی ویران کردند!! کی یف 👤 h.babaei 🇮🇷به کانال توییترـمقاومت بپیوندید:

آیا می‌توان ولادیمیر پوتین را به دلیل ارتکاب جنایات جنگی محاکمه کرد؟ماه گذشته دادستان دیوان کیفری بین‌المللی از آغاز تحقیقات دربارۀ احتمال وقوع جنایات جنگی در اوکراین خبر داد؛ اقدامی که مورد استقبال سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز قرار گرفت نه تا وقتي كه دموكراتها رياست جمهوري امريكا رو دارند اگه ترامپ رئيس جمهور بود پوتين جرعت داشت حمله كنه؟ مگر دیگران محکم کردن که اینو محکم کنند دنیا توی دست قدرتهای بزرگ تا زمانیکه پول و اسحله داشته باشنه همین که هست نه

روسیه، جو بایدن و برخی مقامات ارشد آمریکا را تحریم کرداین تحریم‌ها در واکنش به تحریم ولادیمیر پوتین و گروهی از مقامات و اولیگارش‌های روسیه توسط آمریکا به‌دلیل تهاجم نظامی این کشور به اوکراین انجام شده است.

همکاری‌های روسیه و ایران از تحریم‌های غرب علیه مسکو مستثنی می‌شود«واشینگتن فری بیکن» از گزارش جدیدی درباره توافق اتمی با ایران به نمایندگان کنگره و سنای آمریکا خبر داد که در آن نسبت به بهره‌برداری روسیه از توافق اتمی توافقی درکار نیست

ژنرال مکنزی: نیروی موشکی ایران بزرگترین خطر برای امنیت منطقه استژنرال کنت مکنزی، فرمانده ستاد مرکزی فرماندهی ارتش آمریکا در خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی «سنتکام» اسرائیل را تشویق کرد تا متحدان خود در منطقه را پس برای اون باهاش توافق میکنید تا پول به دستشون برسه موشکهای بیشتری بسازن ؟ هروقت رادیو روشن میکنم میگه با مکنزی خیالت راحت... خوشحال با مکنزی غلط کرده

ائتلاف عربی طی 17 رشته عملیات مواضع حوثی‌‌ها را در مأرب و صعده بمباران کردائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته، 17 حمله هوایی را علیه شبه‌نظامیان نیابتی ایران در استان‌های مأرب و صعده انجام داده خیلی عالی

مخالفت آمریکا با هرگونه ارائه معافیت برجامی از تحریم‌ها به روسیهمخالفت آمریکا با هرگونه ارائه معافیت برجامی از تحریم‌ها به روسیه یک سخنگوی‌ وزارت امور خارجه آمریکا در گفت‌وگویی هر گونه ارائه معافیت از تحریم‌ها به روسیه برای حفظ‌ روابط اقتصادی-تجاری تحت برجامش با ایران را رد کرد.

با این که قطعنامه سنا دارای ضمانت اجرایی نیست، اما نمونه دیگری از حمایت سیاسی کنگره از دولت بایدن برای اتخاذ مواضعی سخت‌تر در برابر تجاوزهای پوتین است.

در این بیانیه آمده است که سنای آمریکا پوتین، فدراسیون روسیه، شورای امنیت روسیه، اعضای ارتش آن کشور، و دیگر افرادی را که مرتکب «اقدامات تجاوزکارانه آشکار» و سایر جنایات جنگی می‌شوند، محکوم می‌کند.

در این قطعنامه از ایالات متحده و دیگران خواسته شده است، موضوع انجام تحقیقات توسط دادگاه کیفری بین‌المللی و دیوان بین‌المللی دادگستری درباره پوتین و حکومت او را به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، پیگیری کنند.

دادگاه کیفری بین‌المللی پیشتر اعلام کرده بود، تحقیقاتی را آغاز کرده است که ممکن است مقامات ارشدی را که مسئول جنایات جنگی و سایر خشونت‌ها در جنگ اوکراین هستند، هدف قرار دهد.