سنای آمریکا لایحه مقابله با تهدید فناوری چین را تصویب کرد

19/03/1400 09:54:00 ق.ظ

09.06.2021 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی سنای آمریکا با 68 رای موافق در برابر 32 رای مخالف لایحه جامعی با هدف مقابله با تهدید فناوری چین را تصویب کرد.

این بسته‌ از قوانین و طرح‌ها که با هدف ارتقای توانایی و قدرت واشنگتن برای رقابت با فناوری پکن در سنا تصویب شد، پیش از امضای نهایی بایدن، باید در مجلس نمایندگان نیز رای‌گیری شود.

لایحه مذکور با مشارکت سناتورهای جمهوری‌خواه تصویب تصویب شد که نشانه اتفاق‌نظر دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در رقابت با چین است. این لایحه که به منظور کسب برتری ایالات متحده در رقابت با چین در زمینه فناوری تهیه شده، شامل سرمایه گذاری 190 میلیارد دلاری برای تقویت بخش تحقیقات و فناوری آمریکا است.

همچنین بودجه 54 میلیارد دلاری برای افزایش تولید و تحقیق درباره نیمه هادی‌ها و تجهیزات ارتباطی اختصاص داده‌ شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

آمریکا استفاده از داروی جدید و بحث برانگیز برای بیماران آلزایمری را تائید کرداداره غذا و داروی آمریکا در حالی مجوز استفاده از «آدوکانوماب» را صادر کرده که همزمان از شرکت داروسازی «بایوژن» خواسته است تا پژوهش علمی دیگری در مورد فواید این دارو انجام دهد.

هشدار وزیر خارجه آمریکا؛ ایران به ساخت سلاح هسته‌ای نزدیک می‌شود«آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه 7 ژوئن 2021 تأکید کرد، اگر ایران به این شکل به برنامه هسته‌ای خود ادامه دهد، فاصله آن با ساخت سلاح اتمی به

آمریکا بار دیگر نسبت به «تمایل و آمادگی» ایران در مذاکرات وین ابراز تردید کردمحمد جواد ظریف در پاسخ به سخنان همتای آمریکایی‌اش: «هنوز نمی‌دانیم که جو بایدن و آنتونی بلینکن آمادگی دارند سیاست شکست خورده ترامپ و پمپئو برای اعمال فشار حداکثری و همچنین استفاده از تروریسم اقتصادی به عنوان ابزار چانه‌زنی را متوقف کنند یا خیر.»

صدها عضو شبکه جرایم سازمان یافته در عملیات پلیس استرالیا و آمریکا بازداشت شدنداسترالیا می‌گوید ۲۲۴ نفر از جمله اعضای باندهای غیرقانونی دزدی موتورسیکلت را دستگیر کرده و نیوزیلند نیز گفته است ۳۵ نفر را در پیوند با همین شبکه بازداشت کرده است.

دادستانی آمریکا بخشی از باج پرداخت شده به هکرها را برگرداند | DW | 08.06.2021حمله هکری به کمپانی نفتی کلونیال بزرگ‌ترین خط لوله بنزین، آسیب‌پذیری زیرساخت‌های آمریکا را آشکار کرد. پلیس فدرال آمریکا اکنون موفق شده است بخشی از باج پرداخت شده کمپانی آمریکایی کلونیال به هکرها را پس بگیرد. آمریکا دام بیت کوین رو برای دود شدن پول مردم به راه انداخت وبدین ترتیب مخارج کرونا کاملا برگشت وحتی سود هم کرد حالا با این کار هکرها و فشار شرکت قدرتمند مجبور به عقب نشینی شده و در آینده نزدیک شاید همه افراد در جهان بخصوص چین وهند رو در این دریا غرق خواهد کرد وسرمایه صفر

گزارشی بر اساس سند دولتی آمریکا: منشأ کرونا احتمالا آزمایشگاه ووهان چین استمقامات آمریکایی چین را به عدم شفافیت در مورد ریشه ویروس متهم می‌کنند، اتهامی که پکن آن را رد کرده است. برای انتخابات 2020 آمریکا، چه تلاشهای مرگباری توسط ایران و چین صورت گرفت تا بایدن رییس جمهور شود و سرانجام بایدنی پیروز انتخابات شد که دیدند هیچ اختیاری برای تصمیم گیری ها ندارد. اینجوری بود که کرونا ماند و حوضش!!! Trump No2IR حتما همینطوره .تحریم بین المللی لازمه اگه درست باشه خیلی‌ها یه عذرخواهی به ترامپ بدهکار می‌شن