کنی برت, سنای آمریکا, دیوان عالی آمریکا, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

کنی برت, سنای آمریکا

سنای آمریکا عضویت امی کنی برت در دیوان عالی را تایید کرد | DW | 27.10.2020

سنای آمریکا صلاحیت قاضی امی کنی برت، نامزد معرفی شده توسط ترامپ برای عضویت در دیوان عالی را تایید کرد. تایید صلاحیت قاضی کنی برت هشت روز پیش از انتخابات آمریکا برای دونالد ترامپ پیروزی به حساب می‌آید.

27/10/2020 09:54:00 ق.ظ

سنای آمریکا صلاحیت قاضی امی کنی برت ، نامزد معرفی شده توسط ترامپ برای عضویت در دیوان عالی را تایید کرد. تایید صلاحیت قاضی کنی برت هشت روز پیش از انتخابات آمریکا برای دونالد ترامپ پیروزی به حساب می‌آید.

سنای آمریکا صلاحیت قاضی امی کنی برت ، نامزد معرفی شده توسط ترامپ برای عضویت در دیوان عالی را تایید کرد. تایید صلاحیت قاضی کنی برت هشت روز پیش از انتخابات آمریکا برای دونالد ترامپ پیروزی به حساب می‌آید.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید همه سناتورهای دموکرات علیه این قاضی رای دادند. در میان جمهوری‌خواهان تنها سناتور سوزان کالینز علیه قاضی معرفی شده توسط رئیس جمهوری آمریکا رای داد. دموکرات‌ها از رای‌گیری بر سر انتخاب قاضی جدید در دیوان عالی در مجلس سنا آن هم هشت روز مانده به انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری به شدت انتقاد کرده بودند. آنها بر این باور بودند که انتصاب قاضی جدید را باید به بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موکول گردد اما دونالد ترامپ آن را قبول نکرد.

ترکیه مانع از بازرسی یک کشتی مشکوک توسط سربازان آلمان شد | DW | 23.11.2020 گزارش تسنیم| «مرغ پَر»/ با دولتی که عُرضه کنترل قیمت مرغ را هم ندارد، چه باید کرد؟- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnim آلمان: ایران به طور سیستماتیک برجام را نقض می‌کند | DW | 23.11.2020

انتخاب قاضی امی کنی برت در اوج کارزارهای انتخاباتی آمریکا، پیروزی بزرگی برای ترامپ محسوب می‌شود. قرار است دونالد ترامپ تایید صلاحیت قاضی امی کنی برت را در کاخ سفید جشن بگیرد.قاضی امی کنی برت کیست؟در ماه سپتامبر، قاضی روث بیدر گینزبرگ، یکی از اعضای دیوان عالی آمریکا درگذشت. دونالد ترامپ، بی‌درنگ تلاش خود را برای عضویت امی کنی برت در دیوان عالی آغاز کرد. چنین اقدامی در سال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، امری نامتعارف است، اما غیرقانونی نیست.

امی کنی برت، یک حقوق‌دان محافظه‌کار است و گزینش او به عنوان یکی از قاضیان حاضر در ترکیب دیوان عالی آمریکا، بر وزن نیروهای محافظه‌کار در این نهاد عالی می‌افزاید. در دیوان عالی آمریکا اکنون از ۹ قاضی شش قاضی محافظه‌کار هستند و اکثریت در جبهه طرفداران ترامپ قرار گرفته‌اند. تصمیم گیری درباره عضویت در دیوان عالی برعهده مجلس سنا است؛ نهادی که اکثریت آن در اختیار سناتورهای جمهوریخواه قرار دارد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید دمکرات‌ها نگران آن هستند که عضویت برت در دیوان عالی بیمه درمانی آمریکا که به"اوباماکر" شهرت یافته را به خطر بیاندازد. افزون بر آن، امی برت مخالف سقط جنین و از هواداران حق تملک سلاح برای شهروندان آمریکا است.

همچنین در صورت بروز اختلاف نظر بر سر نتایج انتخابات ریاست جمهوری، تصمیم در این باره نیز از جمله وظایف این نهاد حقوقی است. ادامه مطلب: DW فارسی »

سینما پارک کابل را جلوی چشمان صحرا کریمی، فیلمساز افغان تخریب کردند

صحرا کریمی که از تخریب سینما شهر کابل شوکه شده، با چشمانی گریان جلوی دوربین‌ها ظاهر شده و می‌گوید: «ما کجای دنیا ایستاده‌ایم؟ فقط از یک ذهن ویران و مریض خرابی می‌آید. اولاد و عزیز ما تکه تکه می‌شوند اما شما لعنتی‌ها به یک ساختمان هم رحم نمی‌‌کنید. مگر یک ساختمان چه سنگینی سر شما داشت.»

در یک سنای یک طرفه پیروزی نیست چون چهارسال پیش همین مساله پیش اومد به بعد از انتخابات احاله دادن، این یک مایه دورویی است خوشبخنانه وزنه جمهوری خواهان سنگین تر خواهد شد چرا که ارازل دمکرات از کندی تا کارتر همواره وطنم ایران را به چالش کشیده اند ، درود بر ترامپ آبا بریز اونجایی که میسوزه😂😂چطور دلتون آمد این خبرا بزارید

ترامپ یگانه شخص است که رژيم فاسد آخوندی را به زانو درمیاورد درود بر ترامپ همیشه پیروز ابوبکر البغدادی اگر زن بود و متولد آمریکا الان قاضی دیوان عالی بود. The_devil_of_Paris

ایمی کنی برت به عنوان قاضی دیوان عالی آمریکا سوگند یاد کرد سنای آمریکا با ۵۲ رای موافق و ۴۸ رای مخالف، ایمی کنی برت را برای تصدی پست قاضی دیوان عالی آمریکا تایید کرد و مراسم تحلیف قاضی برت در حیاط کاخ سفید ساعت ۹ شب دوشنبه به وقت شرق آمریکا برگزار شد.

وزارت خزانه داری آمریکا بیژن زنگنه را تحریم کرد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimوزیر نفت ایران توسط آمریکا تحریم شد وزارت خزانه‌داری آمریکا، زنگنه وزیر نفت ایران، چند شخص و نهاد ایرانی به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد دوباره_تحريم ژنرال زنگنه چرا تا حالا تحریم نبودن ؟ انشاالله روز خاهد رسید امریکاه به چای خودت خود غرق شوه فکر کنم آقای زنگنه خودش پول و رشوه داده به آمریکا ویا پارطی داشته که تحریمش کردن وگرنه نقشی وپشمی نداره

آمریکا اشخاص حقیقی و حقوقی کلیدی بخش انرژی و صنعت نفت ایران را تحریم کردآمریکا اشخاص حقیقی و حقوقی کلیدی بخش انرژی و صنعت نفت ایران را تحریم کرد مایک پمپئو گفت: «این افزایش تحریم‌‌ها گامی مهم در کارزار فشار حداکثری برای محدود کردن توانایی رژیم_ایران برای تهدید کردن همسایگانش و بی‌ثبات کردن خاورمیانه است.» چه فایده دارد دولت امریکا غلط کرد! ایران اعتنایی به این نمایشهای احمقانه دولت امریکا نخواهد کرد دیروز مشاور امنیت کاخ سفید گفت دیگر چیزی برای تحریم ایران نمانده! یعنی کفگیر 'حماقت حداکثری'به ته دیگ رسیده است! خمینی توی عمرش یک حرف حقیقی گفت ( آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند ) واقعأ صحیح است

توصیه ظریف به آمریکاوزیر خارجه کشورمان در توییتی به واشنگتن توصیه کرد که از اعتیاد به تحریم دوری بگزیند. هر وخ ج.ا اعتراف کرد که معتاد به گروگانگیری و بحران آفرینی هست مثل شما كه معتاد خون و دروغ هستين زمان آن رسیده که شما هم اعتراف کنین که خارش تحریم شدن دارین داداچ

وزیران خارجه و دفاع آمریکا با همتایان خود در هند دیدار کردندوزیران خارجه و دفاع آمریکا با همتایان خود در هند دیدار کردند وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه پنجم آبان در پیامی در توئیتر گفت: «از بازگشت به دهلی‌نو برای شرکت در ملاقات‌های سازنده، از جمله دیدارهای ۲ به علاوه ۲ [وزیران خارجه و دفاع آمریکا و هند]، خرسندم.» به همدیگه کادو هم دادن؟

کارنامه دولت ترامپ؛ شکاف بیشتر میان اتحادیه اروپا و آمریکا | DW | 26.10.2020اختلاف نظر بین اتحادیه اروپا و آمریکا پدیده جدیدی نیست. اما سطح اختلافات هیچ‌گاه چون امروز وسیع نبوده است. هیچ عرصه‌ای از اختلاف نظر بین آمریکا و اتحادیه اروپا به دور نمانده است: از تغییرات اقلیمی تا تعرفه‌های گمرکی. به نفع آمریکاست که اتحادیه اروپا داغون بشه و ترامپ خیلی اگاهانه این کار رو کرد تقریبا موفق شده همین با اختلاف انداختن .