سنای آمریکا طرح‌های اصلاحات انتخاباتی را مورد بحث و رای‌گیری قرار می‌دهد

29/10/1400 11:28:00 ب.ظ

▪️سنای_آمریکا قرار است از روز چهارشنبه در مورد دو طرح‌ اصلاحات انتخابات را که از اولویت‌های اصلی دموکرات‌ها است، بحث و رای‌گیری کند. اما این طرح‌ها با چشم‌انداز تیره‌ای در برابر جبهه متحد مخالفان جمهوری‌خواه مواجه است.

سنای آمریکا قرار است بحث و رای‌گیری در مورد یک جفت طرح‌های اصلاحات انتخابات را امروز آغاز کند، که از اولویت‌های اصلی دمکرات‌ها است. اما با چشم انداز تیره ای در برابر جبهه متحد مخالفان جمهوری‌خواه مواجه است. چاپ سنای آمریکا قرار است از روز چهارشنبه در مورد دو طرح‌ اصلاحات انتخابات را که از اولویت‌های اصلی...

چاپ سنای آمریکا قرار است از روز چهارشنبه در مورد دو طرح‌ اصلاحات انتخابات را که از اولویت‌های اصلی دموکرات‌ها است، بحث و رای‌گیری کند. اما این طرح‌ها با چشم‌انداز تیره‌ای در برابر جبهه متحد مخالفان جمهوری‌خواه مواجه است.

دموکرات‌ها این طرح‌ها را به عنوان «حافظ نظام سیاسی آمریکا» توصیف می‌کنند. این در حالی است که جمهوری‌خواهان در ایالت‌های تحت کنترل خود محدودیت‌هایی را به منظور سخت‌تر کردن مقررات رای دادن به مورد اجرا می‌گذارند.

اگر جمهوری‌خواهان این لوایح را شکست بدهند، رهبر اکثریت دموکرات سنا قصد دارد مقررات سنا را - که وجود ۶۰ رای از ۱۰۰ رای سنا را برای توافق در مورد اکثر لوایح الزامی می‌کند - تغییر دهد. هرچند این مانور نیز احتمالا از سوی دست‌کم دو سناتور دموکرات، که مخالف تغییر مقررات سنا هستند، مسدود خواهد شد. headtopics.com

حزب دموکرات در بُن بست.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

خوانده‌ها و ناخوانده‌ها| بهاءالدین خرمشاهی

اثرگذارترین کتاب‌ها بدون هیچ تعارف و تعصب مذهبی، اول از همه قرآن بر ذهن و زبان نوجوانانه‌ام -که همین‌جور خامی‌اش هم کمتر می‌شد- اثر گذاشت. البته لذت بردن از قرآن مثل حافظ نیاز به انس و مداومت مطالعه و به تعبیر ساده‌تر تا سال‌ها بستگی به خواندن هر روزه دارد، ولو روزی یک یا دو صفحه باشد. دوم اینکه حتی خود جوانان عرب یا عرب‌زبان هم که قرآن به زبان مادری‌شان است - بر وفق سؤالی از یک دانشجوی دوره دکتری تاریخ که لبنانی بود و در ایران درس می‌خواند- فقط کمی وضعشان یعنی فهم اولیه‌شان از قرآن از ما بهتر است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تنش و درگیری در مجمع عمومی بانک دِی در پی تداوم شرایط بحرانی در بورس ایرانچند هفته پس از درگیری در مجمع بورس کرمان، گزارش‌ها حاکی از وقوع درگیری در روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه، میان سهامداران و مدیران در مجمع بانک دِی در تهران است.

دونالد ترامپ: ایران دولت بایدن را به بازی گرفته استدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا با انتقاد از سیاست‌های دولت جو بایدن در عرصه بین‌المللی گفت که «چین، روسیه و ایران» درگیر اقدامات «خصمانه و trump good morning mr.president ایران دهان دولت ترامپ را سرویس کرد اگر امروز ترامپ رئیس جمهور بود از ترس موشکهای ایرانی در پناهگاه کاخ سفید هم خوابش نمی برد و قطعا تمام شروط ایران را همان روز اول در وین می پذیرفت .

مقام مسئول: مشکلات اقتصادی قیمت فروش کلیه را تا ۲۰۰ میلیون تومان رسانده استمدیر انجمن بیماری‌های کلیوی استان کرمانشاه می‌گوید با توجه به مشکلات مالی، «افراد زیادی» در ایران مایل به فروش کلیه خود هستند. بعد از فروش کلیه میخوان چیکار کنن؟

آنالنا بربوک: دشوار است تحرکات مرز اوکراین را تهدید تلقی نکنیم | DW | 18.01.2022وزیر خارجه آلمان در دیدار با همتای روسی خود خواهان از سرگیری مذاکرات چهارجانبه (نرماندی) و پایبندی مسکو و کی‌یف به توافق مینسک شد. وزیر خارجه آمریکا برای مشاوره پیرامون بحران اوکراین با اولاف شولتس در برلین دیدار می‌کند.

سیاست ایران در قبال همسایگان دوستی و برادری استامیر دریادار سیاری گفت: استقلال‌طلبی و رهایی از وابستگی از مهم‌ترین علل تقابل نظام سلطه با انقلاب اسلامی است؛ اگرچه انقلاب اسلامی در این راه متحمل سختی‌های زیادی شده است، اما به‌هیچ عنوان دست از تلاش خود بر نداشته و امروز نیز گام‌هایش برای رسیدن به اهداف عالی استوارتر شده است. جوک سال!😁 موشک‌ها و پهپادهایشان را در قلب کشورهای همسایه فرود می‌آورند و رسانه‌هایشان در تهران شادمانه هورا می‌کشند. بعد از تعامل با دنیا می‌گویند و تحریم ایران را ظالمانه می‌دانند. _کُپی ای بابا ولکن زلفشو حبیب خان ،نمیخوای بازنشسته بشی؟ فکرکنم مملکت قحط الرجاله شما مگه خادم امام هشتم ( ع) نیستی ؟چند صباحی هم بر اونور خدمت کن 😜😜

اوپک: قیمت و حجم تولید نفت ایران در سال ۲۰۲۱ رشد چشمگیری داشته استبر اساس گزارش اوپک، متوسط قیمت نفت ایران در سال ۲۰۲۱ حدود ۷۰ دلار بوده که ۷۱ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۰ است.