سناتورهای جمهوری‌خواه خواستار به رسمیت شناختن «جبهه پنجشیر» به‌جای طالبان شدند

06/06/1400 08:26 ق.ظ

سناتورهای جمهوری‌خواه خواستار به رسمیت شناختن «جبهه پنجشیر» به‌جای طالبان شدند العربيه_فارسى

پس از حمله انتحاری روز پنجشنبه 26 آگوست در فرودگاه بین‌المللی کابل که به کشته شدن تعداد زیادی سرباز آمریکایی و شهروند افغان انجامید، قانونگذاران به گزارش روزنامه «ایندیپندنت»، جمعه 27 آگوست 2021، لیندزی گراهام سناتور کارولینای جنوبی، و مایکل والتز نماینده فلوریدا، طی بیانیه‌ای مشترک به طور جدی از به رسمیت شناختن جبهه پنجشیر حمایت کردند.

Advertisement

آنها گفتند: «مبارزان پنجشیر آن دره را برای آمریکایی‌های از سفر بازمانده، متحدان ما، و دیگر کسانی که به دنبال آزادی از دست طالبان هستند، امن نگه داشته‌اند. آنها همچنین در خط مقدم مبارزه با اسلامگرایان افراطی در سطح جهان قرار دارند، که پس از خروج ما از منطقه، به توطئه و حمله علیه غرب ادامه خواهند داد.»

کوین مک‌کارتی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان نیز پیشنهاد کرد دولت بایدن «پایگاه هوایی بگرام» را به طور نامحدود باز نگه دارد. در پاسخ به این سوال خبرنگاران که «اگر به نیروهای نظامی بیشتری در افغانستان نیاز باشد، آیا شما از فرستادن نیرو حمایت می‌کنید؟» مک‌کارتی گفت: «بله. اما به نظر من مساله نفس عقب‌نشینی ما از افغانستان نیست، بلکه شیوه این کار است.» headtopics.com

افغانستان طالبان_تروریست جبهه_پنجشیر کنگره_امریکا درودبرجمهوری خواهان کنگره امریکا.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

بریتانیا به عملیات انتقال غیرنظامیان به فرودگاه کابل پایان داد؛ اسپانیایی‌ها افغانستان را ترک کردندوزارت دفاع بریتانیا می‌گوید کار خروج نیروهای این کشور از افغانستان به مرحله نهایی رسیده و دیگر فرد جدیدی از افراد واجد شرایط احتمالی افغان به این فهرست اضافه نمی‌شوند.

اجازه تولید به موقع واکسن کرونا را به موسسه رازی ندادند و کارشکنی کردندنماینده کرج، فردیس و اشتهارد گفت: کارشکنی‌ها، دعواهای بین دستگاهی و نداشتن اجازه برای تولید واکسن سبب عدم توفیق توسط بزرگترین مجموعه واکسن و سرم سازی کشور شد. اگر آذرماه گذشته این اجازه به آنها داده می‌شد، می‌توانستند درصد قابل توجهی واکسن تولید کنند. دروغ نگو .علت اصلی نداشتن تجهیزات تولید واکسن و کشت بود که سبب شد نتوانستند واکسن بسازند. تجهیزات واکسن سازی مختص امریکا است.

بایدن به بنت: در صورت شکست دیپلماسی با ایران به گزینه‌های دیگر روی می‌آوریمرئیس‌جمهور آمریکا طی نشست خبری قبل از دیدار با نخست‌وزیر اسرائیل در کاخ سفید تصریح کرد اگر دیپلماسی در مذاکرات هسته‌ای با ایران موفق نباشد، به گزینه‌های دیگر روی می‌آوریم. - خبرگزاری آناتولی

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در دهکده پارالمپیکشمار مبتلایان به ویروس کرونا در دهکده بازی‌های پارالمپیک به 184 رسید. - خبرگزاری آناتولی

فرانسه؛ ۱۰ ماه حبس تعلیقی برای جوان افغان مظنون به ارتباط با طالباناحمد م، روز دوشنبه از هتل محل قرنطینه خود در شهرکی در حاشیه شرقی پاریس خارج شده و به منطقه ۱۸ پایتخت رفته بود و ازآنجا که ماسک بهداشتی بر چهره نداشت پلیس او را در یک سوپرمارکت بازداشت کرد. حبس تعلیقی چیه باید دیپورت بشن اما طالبان خو فلآ حکومت افغانستان است ، تروریسم تازه در اروپا شروع شده

سیدحسن خمینی: با همه تفرق‌ها امروز وظیفه همه کمک به دولت استیادگار امام با بیان اینکه ما در جامعه محتاج نوعی وحدت در عین کثرت هستیم، گفت: امروز دولت محترمی شکل گرفته و همه باید به بُعد «وحدت ملی» توجه کنیم. دست به دست هم دهیم ولی قرار نیست اختلاف نظرها کنار برود و کل اختلاف ها برداشته شود، چنانکه امام می فرمودند، «اشکال، بلکه تخطئه، یک هدیه الهی است». هیچ نمی توانیم به جامعه ای برسیم که همه مثل هم فکر کنیم. حاضر ی مادرت.... ولی دکترآیت الاه رئيسی رئیس جمهور نبود

جمهوری‌خواه آمریکا از دولت بایدن خواستند «جبهه پنجشیر» که در برابر طالبان مقاومت می‌کند را به‌عنوان دولت قانونی افغانستان به رسمیت بشناسد.

به گزارش روزنامه «ایندیپندنت»، جمعه 27 آگوست 2021، لیندزی گراهام سناتور کارولینای جنوبی، و مایکل والتز نماینده فلوریدا، طی بیانیه‌ای مشترک به طور جدی از به رسمیت شناختن جبهه پنجشیر حمایت کردند.

Advertisement

آنها گفتند: «مبارزان پنجشیر آن دره را برای آمریکایی‌های از سفر بازمانده، متحدان ما، و دیگر کسانی که به دنبال آزادی از دست طالبان هستند، امن نگه داشته‌اند. آنها همچنین در خط مقدم مبارزه با اسلامگرایان افراطی در سطح جهان قرار دارند، که پس از خروج ما از منطقه، به توطئه و حمله علیه غرب ادامه خواهند داد.»

کوین مک‌کارتی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان نیز پیشنهاد کرد دولت بایدن «پایگاه هوایی بگرام» را به طور نامحدود باز نگه دارد. در پاسخ به این سوال خبرنگاران که «اگر به نیروهای نظامی بیشتری در افغانستان نیاز باشد، آیا شما از فرستادن نیرو حمایت می‌کنید؟» مک‌کارتی گفت: «بله. اما به نظر من مساله نفس عقب‌نشینی ما از افغانستان نیست، بلکه شیوه این کار است.»

بن سَسی سناتور نبراسکا نیز روز پنجشنبه در بیانیه‌ای خطاب به جو بایدن، از موضع گراهام و والتز برای به رسمیت شناختن جبهه پنجشیر، و از موضع مک‌کارتی برای باز نگه داشتن پایگاه هوایی بگرام حمایت کرد.

سسی گفت: «جناب آقای رئیس جمهور، پیش روی شما یک انتخاب واضح وجود دارد: یا با گسترش حاشیه امن اطراف فرودگاه کابل و بازپس‌گیری پایگاه بگرام، ضرب‌الاجل ۳۱ آگوست را کنار گذاشته و روند تخلیه را ادامه دهید، یا هم‌میهنان‌مان را بعد از پایان مهلت عقب‌نشینی به امان خدا رها کنید.»

سناتور نبراسکا تاکید کرد که «ما نمی‌توانیم به همین سادگی شهروندان آمریکایی را پشت خطوط دشمن در پایتخت جدید جهاد جهانی به حال خود رها کنیم.»