ایالات متحده آمریکا, سلاح, ارتش آمریکا

ایالات متحده آمریکا, سلاح

سلاح لیزری نیروی دریایی آمریکا که هواپیما را در آسمان منهدم می‌کند

سلاح لیزری نیروی دریایی آمریکا که هواپیما را در آسمان منهدم می‌کند

23/05/2020 11:37:00 ق.ظ

سلاح لیزری نیروی دریایی آمریکا که هواپیما را در آسمان منهدم می‌کند

شبکه خبری سی ان ان سال ۲۰۱۷ میلادی از انجام آزمایش یک سلاح لیزری با قدرت ۳۰ کیلووات در خلیج فارس خبر داده بود.

ارتش آمریکا اعلام کرد که یک سلاح جدید لیزری را برای مقابله با هواپیماها و اشیاء مزاحم پرنده با موفقیت آزمایش کرده است.فرماندهی ناوگان دریایی ایالات متحده در اقیانوس آرام با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این مطلب یادآور شد که آزمایش یک سلاح لیزری جدید که با برخورداری از قدرت تابش بالا قادر است اشیاء پروازی را درآسمان هدف قرار دهد با موفقیت انجام شده است.

واکنش‌های‌ توییتری‌ به اظهارات رهبر ایران: 'مردم را می‌کشند و زبانشان دراز است' مرگ جورج فلوید؛ همه افسران یگان ضدشورش بوفالو دست از کار کشیدند کشته شدن جورج فلوید؛ ویدیوهای خشونت پلیس درجریان تظاهرات آمریکا را تکان داده است

در بیانیه فرماندهی ناوگان دریایی آمریکا در اقیانوس آرام بدون اشاره به مکان دقیق انجام آزمایش یاد شده زمان انجام آن شانزدهم ماه مه اعلام شده است.تصاویری که از سوی نیروی دریایی ارتش آمریکا منتشر شده نخستین آزمایش این سلاح لیزری را بر روی عرشه رزم‌ناو «یو اس اس پورلتند» نشان می‌دهد که یک هواپیمای بدون سرنشین را هدف قرار داده است.

شبکه خبری سی ان ان با انتشار گزارشی در این خصوص یادآور شد که قدرت عملیاتی دقیق سلاح لیزری یاد شده توسط فرماندهی نیروی دریایی آمریکا فاش نشده اما بر اساس تخمینی که پیش‌تر از سوی موسسه بین‌المللی مطالعات راهبردی ارائه شده بود، به نظر می‌رسد که توان آن ۱۵۰ کیلووات باشد.

کری سندرز،‌ فرمانده رزمناو پورلتند می‌گوید که با انجام آزمایش‌های پیشرفته و بکار گیری این سلاح در برابر پهپادها و یا قایق‌های کوچک اطلاعات ارزشمندی در خصوص قابلیت‌های سیستم نشانگر لیزری بدست خواهیم آورد و با این ظرفیت تازه تعریف تازه‌ای از جنگ دریایی ارائه خواهیم کرد.

نیروی دریایی می گوید سلاح‌های لیزری که از آنها به عنوان «جنگ‌افزار انرژی هدایت‌شده» نام می‌برند قابلیت دفاعی بسیار بالایی را در برابر هواپیماهای بدون سرنشین یا قایق های کوچک مسلح ایجاد می‌کنند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

همش شوآف، از ترسِ قدرت نظامی ایران شاشیدید به خودتون بیا ببین اینا رو واسه چی میخواد از بمب بدتره فقط زور گویی و ترس دیگر کشورهاست بقیه سلاحهای ضد هوایی هواپیما رو کجا منهدم میکنند؟؟!! خب میفروشن به عربا باهاش کفتر بزنن! 😂😂😂 بوی کتلت سوخته میاد در صورت خطای آمریکا، شناور ها و ناوگان دریایی ارتش متجاوز و تروریست آمریکایی به یک باره به قعر دریا فرستاده خواهد شد.

یک موفقیت دیگه ببینیم و تعریف کنیم 🤣🤣بکنید تو پاچه عربا نوش جونتون گاو برای دوشیدنه خوب که چی به فارسی یه خبرگزاری اروپای در مورد سلاح های آمریکائی تبلیغ کنه همه ای شما هم کاسه هستید انوقت از موشک های ایران ایراد میگیرد.در همین دو دهه خاورمیانه را شخم زده. فیلم هالیوودیه😂 حالا نه بخوام تعريفى از آمريكا كرده باشم اما در جنگهای مودرن آینده بیشتر این کشورهای بزرگ و پیشرفته همدیگر را با سلاح لیزری هدف قرار خواهند داد تا اینکه موشک سنگین آهنی که ایران هم از آن خیلی ساخته و انبار کرده

خدا رو شکر نفت کش های ما نمی تونن پرواز کنن. پروپاگاندای غربی. میلیاردها دلار سلاح از این نوع و حتی بهتر به عربستان فروختند، از پس چهار تا حوثی لنگ به کمر بر نمیان. کارنامه امریکا هرجا وارد جنگ شده هم معلومه. آفرین دو امتیاز، دیگه چکارا بلدید؟ اعظماااا خودش در زمین و هوای ایران ساقط میکنه نیاز به لیزر نیست.😅

ما هم داریم ولی پز خودمون رو میدیم نه پز داشته های دیگران رو سلاح های پیشرفته امریکا به شمول بمب مادر در افغانستان نتیجه نداد همه شان تبلیغات است از سلاح های پیشرفته امریکا که ده کرونا ویروس چین زیاد نتیجه داده است . با همین تبلیغ خدا میدونه چندتاش را می‌فروشند به این عربها و میدوشند آنها را

طوفان‌ دریایی «آمفان» سواحل بنگلادش و هند را درهم کوبید«آمفان»، شدیدترین طوفان دریایی در ۲۰ سال اخیر بیشترین قربانی را در کلکته هند گرفت خوشبختانه با آمادگی قبلی دول بنگلادش و هند و جابجا کردن به موقع مردم به مناطق امن و با وجود تخریب وسیع اماکن تلفات انسانی کمی داده که قابل ستایش است! این قبیل بلایای طبیعی اگر خدای ناکرده در ایران بوقوع پیوندد، ده ها هزار نفر تلفات انسانی می دهد!!

حمله پایگاه هوایی آمریکا در تگزاس؛ سرنوشت نامعلوم عامل تیراندازینیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرده است که در حادثه روز پنجشنبه کسی کشته نشده اما یک نفر مجروح شده است.

پنتاگون: اطلاعی از وجود برنامه‌هایی توسط آمریکا برای توقیف نفتکش‌های ایرانی نداریمپنتاگون: *اطلاعی از وجود برنامه‌هایی توسط آمریکا برای توقیف نفتکش‌های ایرانی نداریم *صادرات مواد نفتی توسط ایران به ونزوئلا نقض آشکار تحریم‌های بین‌الملل علیه هر دو کشور است تحریم بین الملل بود که الان هتک کشتی ها رو متک کرده بودند به نظر نمیاد که امریکا جرات داشته باشه که کشتیهای ایرانی رو توقیف کنه . دست از پا خطا کنه فقط خودش رو بیشتر از قبل به دردسر انداخته و بهاش رو هم پرداخت میکنه . . . و البته که خودشون بهتر از هر کسی میدونن اینو .

پمپئو: ظریف و خامنه‌ای خواسته هیتلر درباره نسل‌کشی را تکرار می‌کنندمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در واکنش به توییت اخیر وزیر امور خارجه ایران، در توییتی نوشت باور کردنی نیست که محمدجواد ظریف و علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، خواسته هیتلر برای نسل‌کشی را تکرار می‌کنند. نسل کشی شما ها و عربستان تو یمن رو روز بروز ادامه می دید شما از هیتلر بدتر هستید من تعجب میکنم که مایک پمپو تعجب کرده !! اگر خامنه ای و وزیرش ظریف غیر از این چیز دیگری میگفتند جای تعجب بود .

چین برای اولین بار در ۳۰ سال گذشته هدف رشد اقتصادی را کنار گذاشتچین برای اولین بار در ۳۰ سال گذشته هدف رشد اقتصادی را کنار گذاشت گزارشی که 'لی کچیانگ'، نخست وزیر چین در نشست کنگره ملی خلق چین قرائت کرده، رقم مشخصی را برای رشد اقتصاد این کشور در سال مالی آینده پیش بینی نکرده است

قانون امنیتی جدید چین می‌تواند 'پایان خودمختاری هنگ‌کنگ' را رقم بزنددولت چین در اقدامی که ممکن است جرقه اعتراضات جدید در هنگ‌کنگ شود قانونی امنیتی را مد نظر قرار داده که هرگونه اعتراضی که بتواند 'فتنه، براندازی یا تجزیه‌طلبی' تعبیر شود را ممنوع می‌کند.