سلاخی زنان ایران را متوقف کنید؛ دادخواستی از سازمان ملل متحد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به دنبال قتل فجیع مونا_حیدری، کودک‌همسر ۱۷ ساله، شهروندان و فعالان حقوق زنان ایران با امضای دادخواستی خطاب به سازمان ملل، از این نهاد خواسته‌اند از ابزارهای خود برای فشار بر جمهوری اسلامی به منظور تغییر قوانین مربوط به زنان استفاده کند. اخبار_ایران

استان‌وایر- به دنبال قتل فجیع مونا حیدری، کودک‌همسر ۱۷ ساله در اهواز، شهروندان و فعالان حقوق زنان ایران با امضایخطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد و نهادهای زیرمجموعه آن، از آن‌ها خواسته‌اند از ابزارهای خود برای فشار بر جمهوری اسلامی به منظور تغییر قوانین مربوط به زنان استفاده کنند.

این دادخواست که تا شامگاه روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن به امضای بیش از ۱۰۰۰ نفر رسیده، ادامه داده است: «متاسفانه در قانون مجازات اسلامی نه تنها در مواردی امکان و اجازه مجازات زنان به مردان داده شده، بلکه در صورت ارتکاب انواع قتل زنان و دختران، امکان گریز از مجازات سخت نیز برای مردان پیش‌بینی شده‌است.

۱ – نگاه قوانین کیفری به جرم‌انگاریِ خشونت خانگی علیه زنان، و قتل ناموسی به گونه‌ای باز‌دارنده و تنبیه‌گر تغییر کند. جنایت پدران، پدربزرگ‌ها، برادران، شوهران، و شرکای جنسی علیه زنان قربانی با مجازات سخت روبه‌رو شود. ۳- با پیوستن به کنوانسیون رفع هر گونه تبعیض علیه زنان سازمان ملل، ایران قوانین داخلی‌اش را بر اساس استانداردهای عمومی حقوق زنان تنظیم کند. این کنوانسیون سال‌هاست در مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت بررسی ارسال شده اما نتیجه‌ای از این بررسی حاصل نشده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاپ از علاقه‌اش به رقص تانگو و نیاز به روابط انسانی سخن گفترهبر کاتولیک‌های جهان در پاسخ به این پرسش که آیا در زندگی دوستانی دارد یا خیر گفت که به روابط انسانی و وجود دوست نیاز دارد و «دوستانی کم اما حقیقی» هم دارد. پاپ باید سکس رو برای کشیش های کاتولیک حلال کنه تا به بچه های مردم تجاوز نکنن همه میگن این پاپ لیبرال ترین کسیه که خدا فرستاده از زمان پیتر قدیس ولی ما در عمل چیزی نمیبینیم پاپ دوباره شق کرده؟ راست می گه. تانگوی آرژانتینی محشره از خود تانگو passionate تر!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش دولت ایران به دادگاه مردمی آبان: «به بریتانیا اعتراض کردیم»سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به برگزاری دادگاه بین‌المللی مردمی آبان در لندن آن را «نمایشی» خواند و تاکید کرد که ایران «اعتراضات جدی»
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اولیانوف: مذاکرات در مرحله نهایی است/ به عزم و تلاش از سوی تمام طرف‌ها نیاز استنماینده روسیه در مذاکرات وین خاطر نشان کرد، در این مرحله از رایزنی ها به عزم و تلاش از سوی تمامی طرف های مذاکره کننده نیاز است. قرمساق
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

امیرعبداللهیان: در حوزه رفع تحریم‌ها به بخشی از مطالبات ما توجه نشده استامیرعبداللهیان: *در حوزه رفع تحریم‌ها به بخشی از مطالبات ما توجه نشده است *به تلاش‌هایمان برای رسیدن به یک توافق خوب و حتی جدی ادامه می‌دهیم *امیدواریم در این مرحله بتوانیم به توافق نهایی نزدیک شویم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پلیس اسرائیل به جاسوسی از شهروندان در مقیاسی گسترده متهم شداز روسای دفاتر وزرا، روزنامه‌نگاران و تاجران گرفته تا فعالان حقوق معلولان، کنشگران اجتماعی، مدیران شرکت‌های بزرگ، شهرداران و نزدیکان نخست وزیر، همگی قربانیان حمله بزرگ سایبری توسط بدافزار پگاسوس بوده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دیدار مکرون با پوتین همزمان با تشدید نگرانی‌ها از حمله روسیه به اوکراینامانوئل مکرون قبل از دیدار با پوتین گفته بود هدف ژئوپولیتیک روسیه به وضوح اوکراین نیست، بلکه مشخص شدن قوانین هم‌زیستی میان روسیه و ناتو است. اخلاق کمونیستا تقریبا یجوره استالین از هرکس خوشش نمیومد ازتوی عکسهاش پاکشون میکرد این یکی از باهرکی حال نمیکنه بایه میز بلند ازش دور میشه سگ زرد برادر شغاله کص زنت فرشید منافی 😂🍆🍆🍆بادمجون بذارم لا کص زنت فرشید کچل جفی 😂 أحلام رجل اسمه محمد قاسم إنذار للأمة المسلمة. تتنبأ أحلامه بمستقبل عظيم للإسلام في العالم. أتباعه يعلنونه الإمام المهدي. هل تعتقد أنه مرشح جيد للمهدي؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »